Nawigacja

 • Wizyta Świętego Mikołaja

            6 grudnia w naszej szkole zagościł świąteczny nastrój. W tym dniu pojawił się  u nas niecodzienny gość - Święty Mikołaj ze słodkimi prezentami. Świętemu Mikołajowi pomagały rozdawać paczki dwa grzeczne aniołki. Były też diabełki, które chciały troszkę poprzeszkadzać w rozdawaniu prezentów. Jednak to się nie udało. Dla każdego dziecka i młodszego i starszego, grzecznego i mniej grzecznego znalazła się słodka niespodzianka. Było dużo radości i uśmiechów.

 • Konkurs „Zmieniamy powietrze na lepsze”

            5.12. 207 roku w Urzędzie Gminy w Gdowie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu „ Zmieniamy powietrze na lepsze”.  Miło nam poinformować, że III miejsce w tym konkursie zajął Franciszek Tarnowski z klasy III, a wyróżnienie otrzymała Amelia Manys  również z klasy III. Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody z rąk pana wójta Zbigniewa Wojasa.  Naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów z klas I,II,III i VI.

  Gratulujemy!

       

 • Wycieczka do Multikina

           4 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w seansie interaktywnym pt. „Wielka przygoda małego żółwika” w Multikinie.  Dzieci mogły porozmawiać z animowanym bohaterem - żółwikiem Tomkiem.  Towarzyszyły mu  w wyjątkowej, edukacyjnej przygodzie, płynąc z nurtem Wisły przez Polskę. Poznały nowe miejsca i otoczenie przyrodnicze. Interaktywnie wzięły udział w perypetiach głównego bohatera. Poznały masę ciekawych informacji na temat rzeki jej dopływów. Nauka przez zabawę też może być interesująca.

  Było super!

 •  Kiermasz Świąteczny w naszej szkole

            W klimat świąt  Bożego Narodzenia wprowadza nas Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły.

            Pięknie nakryte stoły w Domu Strażaka uginały się od ozdób świątecznych. Nie brakowało stroików, choinek, aniołków, sianka, bombek, pierników i wielu, wielu wspaniałości świątecznych.

            Można było miło spędzić czas przy kawie, herbacie i pysznym ciasteczku. Korzenny zapach ponczu roznosił się w całym budynku, a smaczne ciasto i rogaliki z kapustą było kupowane przez wszystkich uczestników kiermaszu.

            Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Tradycją stało się ozdabianie i konsumowanie pierniczków.

            Nie można nie zauważyć  ogromnego zaangażowania rodziców,  którym serdecznie dziękujemy.

            

    

 • Andrzejki

             Andrzejki w naszej szkole to już tradycja. 30 listopada to dzień pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Każdy chciał się przekonać, czy będzie miał powodzenie w miłości oraz poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

  Wszyscy bawili się doskonale.

   

   

 • Kiermasz Świąteczny

  Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się
  w Domu Strażaka w Bilczycach 3 grudnia 2017 roku w godz. 9.00 - 16.00.

 • Wycieczka  klas 0-III do muzeum

             24.XI klasy 0 – III wybrały się na wycieczkę  do  oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie.  Klasa 0 uczestniczyła w lekcji muzealnej  pt. „Bestiariusz- jakie zwierzęta kryją się w dawnych obrazach i rzeźbach” w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka.  Klasy I – II wzięły udział w lekcji pt. „Opowieść o witrażu” w Domu  Józefa Mehoffera, a klasa III zwiedziła Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego i uczestniczyła w lekcji pt. „Muzeum i jego tajemnice”. Lekcje w muzeum były okazją do bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki poprzez doświadczenie i wspólną zabawę.

         

 • Dzień szlonych fryzur

              23 listopada był w naszej szkole Dniem Szalonych Fryzur. Każdy mógł się zaprezentować w oryginalnej, a zarazem zwariowanej fryzurze. Oczywiście nasi uczniowie spisali się na medal i na szkolnych korytarzach królowały kucyki, loki oraz warkoczyki.

 • Wycieczka do Warszawy

            16 listopada 2017 roku udaliśmy się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano wyruszyliśmy w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

             Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w Zamku Królewskim. Tam  spotkaliśmy się z przewodnikiem. Podziwialiśmy wspaniale odrestaurowany budynek, miejsce historyczne pełne pięknych dzieł sztuki. Niezwykły barokowo-klasycystyczny zamek odrestaurowany po wojennych zniszczeniach jest jednocześnie muzeum jak i miejscem reprezentacyjnym, w którym odbywają się ważne spotkania.

             Następnie podziwialiśmy piękne kamienice na Starym Mieście. Poznaliśmy historię dzwonu, który nigdy nie dzwonił, widzieliśmy jeden z pomników Warszawskiej Syrenki oraz pomnik Małego Powstańca. O zmroku z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki podziwialiśmy panoramę stolicy rozświetloną tysiącami świateł.  Po zakwaterowaniu wyruszyliśmy zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na Krakowskim Przedmieściu zatrzymaliśmy się przed Pałacem Prezydenckim, następnie udaliśmy się pod pomnik Mikołaja Kopernika, siedząc na ławeczce wysłuchaliśmy kilku fragmentów  utworów Fryderyka Chopina.

            Po tym pełnym wrażeń dniu wróciliśmy na zasłużony odpoczynek do hostelu, który okazał się pięknym obiektem i miło spędziliśmy w nim czas.

             Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie również był udany. Rano udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik – jednego z ważniejszych punktów naszej wycieczki. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Następnie zwiedzaliśmy pozostałe zabytki stolicy, w tym drugi pomnik Warszawskiej Syrenki usytuowany nad brzegiem Wisły.  

           Po południu pojechaliśmy zobaczyć drugi obiekt -  niezwykle ważny dla zwolenników piłki nożnej  - PGE Narodowy. Wizyta na tym stadionie była spełnieniem marzeń wielu uczniów. Siedząc na trybunach wysłuchaliśmy informacji na temat tego obiektu. Następnie pani przewodnik zaprowadziła nas do szatni z koszulkami reprezentacj Polski, sali do hydromasażu, zobaczyliśmy też inne  pomieszczenia wykorzystywane podczas meczów. Podczas trasy usiedliśmy na ławce dla trenerów i rezerwowych. Na koniec udaliśmy się na punkt widokowy, skąd podziwialiśmy ogrom tego budynku.

            To był ostatni punkt programu naszej wycieczki. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

             Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

   

   

 • Konkurs Czytelniczy

              17 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Czytelniczy.  Uczniowie przygotowywali się do niego już od października. Musieli przeczytać baśń H. Ch. Andersena pt. "Calineczka", Ch. Perraulta pt. "Paluszek" oraz A. Puszkina pt. "Bajka o rybaku i rybce". Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Młodzi czytelnicy wykazali się doskonałą znajomością tych baśni. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie z klasy "0", którzy pięknie odpowiadali na pytania.

              Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w II etapie tego konkursu.

 • Ciekawa lekcja przyrody

  14 listopada naszą szkołę odwiedził nietypowy gość, człowiek który kocha pszczoły. Pan Marek Tuleja postanowił podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w hodowli tych pożytecznych zwierząt z uczniami naszej szkoły. W ciekawy sposób opowiadał o ich życiu, pokazywał różne przedmioty, których używa w pracy, wyświetlił ciekawy film i pozwolił przymierzyć specjalny strój pszczelarza. Częstował także pysznym miodkiem.

  Bardzo nam się podobają takie zajęcia i mamy nadzieję jeszcze kiedyś gościć pana Marka.

       

 • Akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości

             10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego w asyście pocztu flagowego. Z kolei uczniowie klasy czwartej ukazali nam dzieje naszego kraju w nietypowej lekcji historii. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego uczyły miłości do Ojczyzny. Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu pozostałych uczniów.
  Akademia przebiegała w sympatycznej, a momentami podniosłej atmosferze.

   

   

 • III Przegląd Pieśni  Patriotycznej

       9.XI. 2017r. w auli gimnazjum w Gdowie odbył się III Przegląd Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentował chór z klas I i III, który zaśpiewał piosenkę pt. „ Piosenka młodego patrioty” . W kategorii „ solista” Emilia Ślusarczyk z klasy V zaprezentowała się w piosence pt. „Myślimy o Polsce”.

 • Wild Animals

             Nauka języka angielskiego może być łatwa i przyjemna. Przekonują się o tym uczniowie klasy trzeciej. Tym razem z piosenką o dzikich zwierzętach.

 • Konkurs Głośnego Czytania w Języku Angielskim

             6 listopada odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Głośnego Czytania w Języku Angielskim. w konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas IV - VI, z czego 6 zakwalifikowało się do etapu gminnego.

 • "Pomóżmy zwierzętom w schroniskach przetrwać zimę"

             Podobnie jak w  ubiegłym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „Pomóżmy zwierzętom w schroniskach przetrwać zimę". Głównym  celem tej akcji  jest zbiórka karmy, posłań oraz akcesoriów dla zwierząt. Od połowy października wszyscy, którzy kochają zwierzęta przynosili podarunki. Zapełnili nimi całe wielkie pudło. Dary zostaną  przekazane podopiecznym schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bolesławcu. Serdecznie dziękujemy tym, którzy włączyli się do akcji prowadzonej w szkole na rzecz „naszych czworonożnych przyjaciół".

 •             Odblaskowa dyskoteka

              26 października w naszej szkole odbyła się odblaskowa dyskoteka dla uczniów klas IV-VII. Dyskotekę zorganizował Samorząd Uczniowski, który przygotował sprzęt grający oraz odpowiednie utwory do tańca. Uczniowie tańczyli ubrani w odblaskowe kamizelki. Wszyscy świetnie się bawili. W przyciemnionym świetle mogli przekonać się, na jakiej zasadzie działają elementy odblaskowe. Zabawa skończyła się wieczorem.

              Pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka wspaniale się udała. Mamy nadzieję, że następne będą równie wesołe.

   

 • Zebranie z rodzicami

  Serdecznie zapraszmy rodziców na spotkanie 14 listopada 2017 roku.

  Klasy I - III godz. 16.30 - 17.15,

  klasy IV - VI godz. 17.15 - 18.00.

 • "Zmieniamy powietrze na lepsze"

  Regulamin konkursu
  1000957965147.pdf

 • Jesiennie w klasie III

  Do klasy trzeciej zawitała jesień.

    

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Bilczycach
  Bilczyce 92
  32-420 Gdów
 • tel. (12)2515180
  fax. (12)2515180

Galeria zdjęć