• Aby tradycji stało się zadość…

• Ze świętami Bożego Narodzenia  wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich jest wysyłanie świątecznych kartek do bliskich , przyjaciół , znajomych. Ten zwyczaj – jeszcze  nie tak dawno -bardzo popularny powoli zostaje wypierany przez elektroniczne formy przekazu. Jednak nawet najciekawszy sms, e-mail czy post na portalu społecznościowym  nie zastąpi odręcznie napisanych życzeń na wykonanej przez siebie kartce. Aby tradycji stało się jednak zadość uczniowie kl. VI i VII przygotowali kartki świąteczne i  ułożyli  okolicznościowe życzenia- wiersze, które prezentujemy w  poniższej galerii.

• Warsztaty mikołajowe

• Z okazji Mikołajek Centrum Kultury w Gdowie serdecznie zaprasza dzieci na bezpłatne warsztaty mikołajowe on-line, które odbędą się w terminie 11 i 17 grudnia 2020 r., o godz. 17.00.

Wszystkie chętne dzieci muszą się wcześniej zapisać. Aby to zrobić wystarczy wysłać sms z imieniem i nazwiskiem dziecka, terminem warsztatów oraz adresem mailowym na nr 512 186 807. W odpowiedzi otrzymacie link, który umożliwi Wam udział w warsztatach oraz informację, jakie materiały będą potrzebne do zajęć. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność przesłanych wiadomości sms.

Warsztaty będą prowadzone na żywo, czas trwania 45 minut. Mamy ogromną nadzieję, że nowa forma spotkań z Centrum Kultury Wam się spodoba i wprowadzi Was w przedświąteczny nastrój.

• Andrzejki

• 20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy andrzejki. Były tradycyjne wróżby oraz zabawa przy muzyce. Najmłodsi uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.

• Dzień życzliwości

• 20 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości, zorganizowany w naszej szkole po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni. Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechów, miłych gestów, nie zabrakło również atrakcji. Tego dnia wszyscy przyszli ubrani na żółto, bądź posiadali żółte akcenty ubioru. Każde dziecko mogło wrzucić do skrzynki życzliwości kartki z pozdrowieniami. Dzieci szukały także ukrytego w szkole skarbu, wykonując przy tym zadania, które sprawiły im wiele radości. Wspólnie wykonaliśmy także plakat. Na koniec dnia każdy uczeń otrzymał medal życzliwości i słodki upominek. To był bardzo udany dzień.