• II Przedszkolaka Spartakiada

• 6 października br. na terenie obiektu sportowego „Orlik” i Gimnazjum im. Św. Alberta w Gdowie odbyła się II Gminna Spartakiada Przedszkolaków. Organizatorem spotkania tym razem było Przedszkole Samorządowe w Gdowie.

W sportowych zmaganiach wzięło udział aż 13 pięcioosobowych zespołów reprezentujących przedszkola, oddziały przedszkolne szkół podstawowych  w gminie Gdów oraz uczestnicy WTZ w Podolanach.

Uczestnicy brali udział w 7 konkurencjach, z czego 4 były punktowane:

Wyścig rowerowy na dwóch kółkach,

Zabawy zręcznościowe z elementami rzutu do celu,

Drużynowy bieg sztafetowy z pałeczkami,

tor przeszkód na czas.

Każde dziecko brało udział we wszystkich konkurencjach. Poszczególne dyscypliny były przygotowane i oceniane przez Grono Pedagogiczne z Przedszkola Samorządowego w Gdowie.

Naszą szkołę reprezentowali:

Adrian Biernat

Damian Pacek

Kacper Kaleta

Oskar Wróblewski

Michał Tuleja

Drużyna chłopców zajęła wysokie piąte miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.