6 - latku witaj w szkole!

Akcja informacyjna dotycząca
sześciolatków w szkole

- Chcę, aby wszyscy, którzy mają wpływ na system edukacji, działali wspólnie i pomagali rodzicom w podjęciu decyzji o rozpoczęciu naukiw szkołach ich sześcioletnich dzieci - powiedziała minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas podczas spotkania z dziennikarzami, którego tematem była akcja informacyjna poświęcona sześciolatkom.

Minister Krystyna Szumilas podkreśliła, że rozpoczęcie edukacji jest momentem szczególnym dla dziecka, bo decyduje o jego szansach edukacyjnych, o jego dalszym rozwoju i całej jego przyszłości. Dlatego kampania informacyjna w szczególności skierowana jest do rodziców.

- Przygotowałam szeroką akcję informacyjną, bo uważam, że rodzice powinni uzyskać jak największą wiedzę o tym, co czeka ich dziecko w szkole, na co powinni zwrócić uwagę, kto może im pomóc - powiedziała minister Krystyna Szumilas.

Dla wszystkich rodziców dzieci pięcioletnich przygotowane zostały ulotki informacyjne o tym, jaka jest różnica między edukacją szkolną i przedszkolną, jakie umiejętności dziecko rozwija w edukacji przedszkolnej, a jakie w edukacji szkolnej, jak obserwować rozwój dziecka. Uruchomiona została specjalna strona internetowa www.6latek.ore.edu.pl oraz zakładka na stronie internetowej MEN: www.men.gov.pl/6latek, gdzie rodzice mogą znaleźć szereg istotnych informacji.

• Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Bilczycach
    Bilczyce 92