• Cele i zadania szkoły:

Umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły.

Kształtuje środowisko wychowawcze sprzyjające realizowaniu celów i zasad określonych w ustawie oświatowej, stosownie do warunków szkoły i wieku uczniów.

Sprawuje opiekę nad uczniami adekwatnie do ich potrzeb oraz możliwości szkoły.

Organizuje kształcenie w oparciu o ramowy plan nauczania i podstawy programowe w formie obowiązkowych zajęć lekcyjnych.

W ramach planu zajęć szkolnych organizuje naukę religii i etyki dla uczniów.

Zapewnia uczniom warunki umożliwiające podtrzymanie i rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, etnicznej, językowej i religijne.