Nawigacja

 • Gang Słodziaków

   - Obrazek 1 - Obrazek 2  - Obrazek 3 - Obrazek 4 - Obrazek 5 - Obrazek 6 - Obrazek 7

 • Zebranie z rodzicami odbędzie się 19 listopada o godzinie 17.00

 • „Paczka na Gwiazdkę 2018”

   

             Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkoły do włączenia się w akcję „Paczka na gwiazdkę”, w której uczestniczą uczniowie klasy 0. Przygotujmy wspólnie prezent dla małych pacjentów ze Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu z oddziału hematologii i onkologii, którzy Święta Bożego Narodzenia będą zmuszeni spędzić w szpitalu. Pozwólmy dzieciom i ich rodzicom poczuć choć odrobinę świątecznej magii w tym trudnym dla nich czasie.

  Zbieramy: zabawki, maskotki, puzzle, gry planszowe,  książki, artykuły plastyczne, słodycze (z wyłączeniem czekolady orzechowej – duży współczynnik uczuleń), akcesoria dla niemowląt (gryzaki, grzechotki, ubranka), akcesoria dla młodzieży (słuchawki, płyty CD, bransoletki, kosmetyki  itp.) do 06.12.2018 roku.

  „Każdy może zostać Świętym Mikołajem… To jest sprawa prostsza niż się zdaje!”

   

 • Akademia 100-lecia odzyskanie niepodległości

            9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Akademia rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor szkoły. O godz. 1111 razem z innymi uczniami polskich szkół , w obecności pocztu sztandarowego zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego. Uczniowie prowadzący uroczystość przybliżyli społeczności szkolnej sytuację kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

            Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I w strofach wierszy i słowach piosenki „Kocham Cię Polsko” wyraziły swoją miłość do ojczyzny.

            Potem zaprezentowali się laureaci klasowego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej począwszy od klasy II do VIII. Wierszom towarzyszyły piosenki i pieśni żołnierskie wykonane przez brać uczniowską i nauczycieli.

          Na zakończenie pani dyrektor wspólnie z nauczycielką języka polskiego wręczyły dyplomy laureatom konkursu recytatorskiego oraz uczennicom, które reprezentowały naszą szkołę
  w IV Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Gdowie. Najmłodsi uczestnicy również otrzymali pamiątkowe dyplomy.

             Wszyscy obecni z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

             Radośnie świętowaliśmy 100 lecie naszej wolności.

   

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4 - Obrazek 5 - Obrazek 6 - Obrazek 7 - Obrazek 8 - Obrazek 9 - Obrazek 10 - Obrazek 11 - Obrazek 12 - Obrazek 13 - Obrazek 14 - Obrazek 15 - Obrazek 16 - Obrazek 17 - Obrazek 18 - Obrazek 19 - Obrazek 20

 • Święto Niepodległości

           
             Uczniowie klasy 0 od kilku dni przygotowywali się do Święta Niepodległości. Z tej okazji utworzyli kącik patriotyczny, w którym zgromadzili legendy opowiadające o powstaniu naszego państwa, albumy przedstawiające najpiękniejsze miejsca w Polsce, pamiątki z różnych zakątków Polski, biało-czerwone flagi oraz prace plastyczne nawiązujące do tematyki niepodległościowej. Dzięki zespołowej pracy wszystkich przedszkolaków powstało również godło Polski w dużym formacie. Natomiast w naszym szkolnym ogródku uczniowie zerówki zasadzili drzewko na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jałowiec został przyozdobiony biało-czerwoną wstęgą i oprócz upamiętnienia tej ważnej rocznicy ma za zadanie również przypominać nam o obowiązku dbania o środowisko naturalne naszej ojczyzny.

   

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4 - Obrazek 5 - Obrazek 6 - Obrazek 7 - Obrazek 8 - Obrazek 9 - Obrazek 10  - Obrazek 11  - Obrazek 12  - Obrazek 13  - Obrazek 14  - Obrazek 15  - Obrazek 16  - Obrazek 17  - Obrazek 18  - Obrazek 19  - Obrazek 20  - Obrazek 21

 • IV Przegląd Pieśni Patriotycznej

           8 listopada odbył się w Gdowie IV Przegląd Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowała solistka Michalina Schönborn – Tomczak z klasy I i tercet z klasy VI Szostak Gabriela, Ślusarczyk Emilia i Zastawniak Martyna. Dziewczęta zaprezentowały piosenki patriotyczne „To moja Ojczyzna” i ‘ Flaga”.

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4

 • Wyróżnienie  w VI Dyktandzie Niepodległościowym

   

             7 listopada w Krakowie odbyły się wojewódzkie eliminacje VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. W tym konkursie naszą szkołę reprezentowała Emilia Ślusarczyk – uczennica klasy VI,  która  w eliminacjach szkolnych  zdobyła najwięcej punktów i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Małopolska Komisja Konkursowa przyznała Emilce wyróżnienie.

  Serdecznie gratulujemy sukcesu.

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3

 • Hołd poległym za Ojczyznę

            05.11.2018 roku uczniowie klasy piątej, siódmej i ósmej udali sie na cmentarz parafialny w Gdowie, gdzie pomodlili się i zapalili znicze na grobach poległych za Ojczyznę. Austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej, obok Kopca-mogiły powstańców 1846 roku oraz pomnika upamiętniającego poległych we wrześniu 1939 r. jest głównym miejscem pamięci narodowej mieszkańców Gdowa.

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4 - Obrazek 5 - Obrazek 6

 • "By zostać świętym, wielkim byc nie trzeba"

             31.10.2018 odbyło się w naszej szkole przedstawienie ”Bal Wszystkich Świętych”. Spotkanie to było związane z obchodzoną w dniu 1 listopada w Kościele katolickim uroczystością Wszystkich Świętych. W polskiej tradycji to czas zadumy i refleksji nad śmiercią, przemijaniem i życiem wiecznym. Uczniowie byli przebrani w stroje nawiązujące do mieszkańców nieba, postaci świętych: św. Józefa, św. Mikołaja, św. Franciszka, św. Antoniego z Padwy, św. Floriana, św. Teresy, św. Kingi, św. Jana Pawła II i wielu innych świętych i błogosławionych.

  Oko ludzkie chyba nigdy nie widziało w jednym miejscu tylu świętych osób.

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4 - Obrazek 5 - Obrazek 6 - Obrazek 7 - Obrazek 8

   - Obrazek 9 - Obrazek 10 - Obrazek 11 - Obrazek 12 - Obrazek 13

 • Ślubowanie klasy pierwszej

             24 października odbyło się w naszej szkole Ślubowanie klasy I. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali jak być dobrymi uczniami i Polakami, jak swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia dotykając ogromnym ołówkiem każdego pierwszoklasistę. Zanim uczniowie zostali przyjęci do braci uczniowskiej musieli przejść symboliczny egzamin i zaprezentować swoje umiejętności. Wszystkie dzieci zdały ten egzamin na szóstkę a na zakończenie klasa VIII przygotowała dla nich otrzęsiny, przez które pierwszoklasiści przeszli śpiewająco. Na koniec skosztowali jak smakuje życie szkolne wypijając sok z cytryny. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4 - Obrazek 5 - Obrazek 6 - Obrazek 7 - Obrazek 8 - Obrazek 9 - Obrazek 10 - Obrazek 11 - Obrazek 12 - Obrazek 13 - Obrazek 14 - Obrazek 15 - Obrazek 16

 • Dzień Kropki

   

            Przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki jednej malutkiej kropce uwierzyła w swoje zdolności. Uczniowie klasy 0  zainspirowani opowieścią o Vashti stworzyli własne kropkowe dzieło sztuki-obraz malowany farbami, składający się z kolorowych kropek małych i dużych. Szukali również kropek wokół siebie i odkryli, że to właśnie kropki zdobią kapelusz muchomora, skrzydełka biedronki, dalmatyńczyka, czy  znajdują się na kostce do gry i klockach domino. Z tej okazji powstały również muchomorki przyozdobione w białe kropeczki. Niewątpliwie to nietypowe święto wyzwoliło u dzieci mnóstwo radości i kreatywności.

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4

 • Wycieczka do lasu

       Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody 11 października trzecioklasiści wybrali  się na wycieczkę do lasu.  Podziwiali kolory drzew, zbierali liście, szyszki. Rozpoznawali i nazywali drzewa, krzewy i rośliny zielne oraz zbierali materiał roślinny, z którego po powrocie do szkoły wykonali klasowy zielnik drzew.

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4 - Obrazek 5 - Obrazek 6 - Obrazek 7

 • Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii"

             9 października 2018 r. uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii.” Tekst tegorocznego dyktanda nawiązywał do postaci i wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. W kategorii uczniów klas IV – VI najlepszymi okazali się: Emilia Ślusarczyk (90 pkt), Kacper Pajorski (84 pkt) i Zuzanna Pawlik (84 pkt). Spośród uczestników klas VII – VIII najwięcej punktów zdobyli: Witold Biernat (84 pkt), Justyna Koczaj (83 pkt) oraz Gabriela Dymek (75 pkt).

  Prace w/wym uczniów zostały wysłane do Małopolskiej Komisji Konkursowej w Krakowie w celu ich weryfikacji. Decyzją komisji do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Emilia Ślusarczyk.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Emilce życzymy dalszych sukcesów.

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4  - Obrazek 5  - Obrazek 6

 • Jesień

            Jesień to niezwykła pora roku, która dostarcza nam niezliczone ilości materiałów do działań plastycznych. Przedszkolaki wykorzystały ziarna grochu, fasoli  kukurydzy, ciecierzycy i soczewicy do wykonania jesiennych wazonów, wcześniej starannie wyklejając szklane butelki plasteliną. Z kolei z kasztanów przeplatanych drewnianymi koralikami stworzyły jesienną biżuterię. Dzięki tym działaniom mogły też doskonalić swoją sprawność manualną. Z myślą o ćwiczeniach małej motoryki powstał także w naszej sali Kącik Zabaw Paluszkowych, gdzie można pisać w sypkim piasku, lepić z gliny, plasteliny, piasku kinetycznego czy nawlekać koraliki.

   

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4 - Obrazek 5 - Obrazek 6 - Obrazek 7

 • Jubileussz KGW Bilczyce

              6 października Koło Gospodyń Wiejskich w Bilczycach obchodziło 60 -lecie swojej działalności. W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych oraz panie z innych KGW. Podczas uroczystości wystąpili także uczniowie z naszej szkoły.  Ubrani w śliczne stroje krakowskie, zaprezentowali kilka humorystycznych scenek, przeplatanych zabawnymi piosenkami. Panie Gospodynie dały się porwać nastrojowi biesiadowania i włączyły się do wspólnego śpiewania. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone brawami. Nasz występ ubarwił jubileuszowe spotkanie. 

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4 - Obrazek 5 - Obrazek 6 - Obrazek 7 - Obrazek 8 - Obrazek 9 - Obrazek 10 - Obrazek 11 - Obrazek 12 - Obrazek 13 - Obrazek 14 - Obrazek 15 - Obrazek 16 - Obrazek 17 - Obrazek 18 - Obrazek 19 - Obrazek 20 - Obrazek 21

 • Światowy Dzień Uśmiechu

   

             Dnia 5 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu.

  Święto to istnieje w kalendarzu już od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Ball chciał w ten sposób przypomnieć, że ludzie powinni częściej się uśmiechać i zwracać większą uwagę na spełnianie dobrych uczynków.

  Wszyscy w tym dniu pięknie uśmiechali się do swoich koleżanek i kolegów.
  Uczniowie wybrali osoby, które pięknie uśmiechają się przez cały rok. Są to:
  Ala z oddziału przedszkolnego,
  Ala z klasy drugiej,
  Kinga i Emilka z klasy piątej.

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4 - Obrazek 5 - Obrazek 6 - Obrazek 7 - Obrazek 8 - Obrazek 9

   

 •           "Dywizjon 303"

              1 października uczniowie klasy ósmej wybrali się do Kampusu w Wieliczce, gdzie obejrzeli film „Dywizjon 303”. Akcja filmu rozgrywa się w czasie bitwy o Anglię podczas II wojny światowej. Kiedy RAF przegrywa z Luftwaffe walkę w przestworzach, na pomoc Brytyjczykom przybywają polscy lotnicy. Niedługo później utworzony zostaje 303 Dywizjon Myśliwski im. Tadeusza Kościuszki - elitarna jednostka, która nie ma sobie równych.
  Film opowiada nie tylko o spektakular
  nych akcjach, w których brali udział, ale pokazuje również ich życie prywatne.