• Apel świąteczny

                Święta Bożego Narodzenia to te najbardziej ulubione przez wszystkich. To te, na które czekamy cały rok.

      W dniu 21 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W uroczysty nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy VIII oraz pięknie przebrane dzieci z zerówki. Świąteczny apel był również okazją do wspólnego kolędowania.

      Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor każda klasa wraz z wychowawcami i nauczycielami zasiadła przy świątecznych stołach, by wspólnie celebrować  klasowe wigilie. Podczas spotkań nie zabrakło łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń oraz tradycyjnego kolędowania.

        

       

     •  

      Kalendarz roku szkolnego 2018/2019

       

      1. Zimowa przerwa świąteczna

      23 – 31 grudnia 2018 r.

      2. Zabawa choinkowa

      9 stycznia 2019 r.

      3. Zebranie z rodzicami

      10 stycznia 2019 r.

      4. Ferie zimowe

      14 – 27 stycznia 2019 r.

      5. Wiosenna przerwa świąteczna

      18 – 23 kwietnia 2019 r.

      6. Zakończenie roku szkolnego

      21 czerwca 2019 r.

       

     • Finał akcji „Paczka na Gwiazdkę”

       

                 Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Paczka na Gwiazdkę 2018”. Wspólnie udało nam się zebrać mnóstwo prezentów m.in.: książek, kolorowanek, artykułów plastycznych, puzzli i gier planszowych oraz maskotek, zabawek interaktywnych, klocków, kosmetyków, ubranek dla niemowląt, a także słodyczy. Serdeczne podziękowania kierujemy również do osób, które brały udział w internetowych licytacjach i w ten sposób wsparły zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla szpitali objętych akcją. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu magia Świąt Bożego Narodzenia dotrze także na szpitalne oddziały hematologiczno-onkologiczne i rozpromieni uśmiech na wielu dziecięcych twarzach.

       

       

       

       

                                                                                        Dziękujemy!

     • Kręgle

                 7 grudnia uczniowie klas IV - VIII bardzo miło spędzili czas w kręgielni w Gdowie.

                  

     • Mikołaj

             

                      6 grudnia od samego rana w naszej szkole panował wyjątkowy nastrój. Najmłodsi  uczniowie z niecierpliwością czekali  na wizytę Mikołaja. Dotarł  on do nas z workiem prezentów. Dzieci  śpiewały Mikołajowi  piosenki i mówiły wierszyki. Każde dziecko dostało od Mikołaja paczkę pełną słodyczy  i zrobiło sobie z nim  zdjęcie. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali   kolędę ,,Wśród nocnej ciszy".

                      Dzień był pełen radości. Uśmiechy na twarzach najmłodszych potwierdziły, że wszystkie dzieci wierzą w świętego Mikołaja i oczekują na jego wizytę.

     • Wizyta w Zespole Szkół w Gdowie

                  W dniu 5 grudnia uczniowie klasy siódmej i ósmej  gościli w Zespole Szkół w Gdowie. Poznali specyfikę każdego typu szkoły (liceum ogólnokształcące, technikum, szkoła branżowa). Mieli okazję poczuć atmosferę szkoły średniej. Uczniowie mieli możliwość popracować w pracowni fryzjerskiej czy informatycznej oraz sprawdzić swoją wiedzę geograficzną. Był też czas na mini wychowanie fizyczne.

             

      Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie Zespołu Szkół w Gdowie:

      http://zsgdow.edu.pl/2018/12/06/wizyta-uczniow-z-bilczyc-w-naszej-szkole/
       

       

       

       

     • Kiermasz świąteczny

       

                      2 grudnia w Domu Strażaka w Bilczycach odbył się V Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców i Koło Gospodyń Wiejskich.  Sprzedawano ciasta, pierogi, świąteczne ozdoby i wiele innych wspaniałości - wszystko wykonane z dbałością i sercem. Nic dziwnego, że towary przyciągały wzrok i bardzo szybko znikały. Można było miło spędzić czas przy kawie i pysznym ciasteczku. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Tradycją stało się ozdabianie pierniczków.

                      Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Rodziców, wszyscy uczestnicy kiermaszu poczuli magię zbliżających się Świąt.
       

                            

     • Konkurs czytelniczy - etap plastyczny

                  15 listopada w naszej szkole odbył się I etap (zespołowy) Konkursu Czytelniczego. Aby wziąć w nim udział uczniowie klas 0-III musieli przeczytać trzy krakowskie legendy: " O smoku wawelskim", "O Wandzie, co Niemca nie chciała" oraz "Wieże Kościoła Mariackiego w Krakowie"

                  Reprezentanci poszczególnych klas odpowiadali na pytania, układali puzzle, rozwiązywali zagadki. Ten etap konkursu był bardzo wyrównany, wszyscy uczniowie wykazali się  doskonałą znajomością legend.

                  II etap konkursu to etap indywidualny. Uczniowie, którzy chcieli wziąć w nim udział  musieli przeczytać jeszcze jedną legendę " O krakowskim hejnale". Później rozwiązywali krzyżówkę i odpowiadali na szczegółowe pytania dotyczące treści poznanych legend. Musieli też wykazać się znajomością zasad ortograficznych.

       

      Zwycięzcy etapu indywidualnego:

      klasy 0-I

      I miejsce-Martyna Korek, Oliwia Ślusarczyk

      II miejsce-Karolina Gajek, Alicja Zaczyk

      III miejsce-Karolina Woźniak, Michalina Schӧnborn-Tomczak

      Klasy II-III

      I miejsce- Gabriel Piotrowski, Lena Lisowska

      II miejsce- Eryk Grochal, Alicja Faszczowa

      III miejsce- Lena Augustyn, Natalia Nawara

                 

                  Na zakończenie konkursu odbyło  się w naszej szkole "Wielkie Malowanie".  Uczniowie klas 0-III wykonali wspólnie ilustracje do poznanych legend. Powstały piękne prace, które zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.  Będą one pamiątką miło spędzonych wspólnie chwil.

       

     • Andrzejki

                  Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię i pozwalają przenieść  się w świat marzeń i fantazji. W naszej szkole 28.11 odbyła się zabawa andrzejkowa, zorganizowana w dwóch turach: dla klas 0-III i IV-VIII. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego jako pierwszy przekroczy próg. Największym uznaniem cieszyły się konkursy taneczne. Wzięły w nich udział całe klasy oraz pary. Najlepsi tancerze otrzymali atrakcyjne nagrody. Wszyscy bawili się przy dźwiękach dyskotekowej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.

       

     • Gang Słodziaków

                 Uczniowie z klas 0 –III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez sieć sklepów Biedronka. Przez dwa miesiące samodzielnie lub wspólnie z rodzicami dzieci czytały książki, poznawały historie Słodziaków, rysowały ich przygody. Spośród wszystkich uczestników największym zaangażowaniem wyróżniły się dzieci z oddziału przedszkolnego.