• Klawiaturowe Wyzwanie

•      Klawiaturowe Wyzwanie to Ogólnopolski Konkurs Online w Pisaniu na Klawiaturze.

Konkurs skierowany jest dla osób w każdym wieku chcących sprawdzić lub poprawić swoje umiejętności pisania na klawiaturze rywalizując z uczestnikami z całego kraju

W tym roku organizowana była XI Edycja konkursu. W dotychczasowych edycjach wzięły udział tysiące osób z całej Polski.

W czasie trwania każdego z dwóch Etapów uczniowie przepisywali dwa 10-minutowe teksy konkursowe.

Do rywalizacji po raz kolejny przystąpili uczniowie naszej szkoły. Rywalizują z najlepszymi uczniami z całego kraju i zdobywają wysokie miejsca.

W I Etapie Konkursu zajęli:

Drużynowo zajęli 11 miejsce.

Indywidualnie: Paulina Pajor – 32, Adam Pietrzak – 38, Szymon Noga – 72.

W II Etapie Konkursu zajęli:

Drużynowo zajęli 10 miejsce.

Indywidualnie: Paulina Pajor – 27, Adam Pietrzak – 33, Szymon Noga – 98.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy

• Podziękowanie

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Bilczycach składa podziękowania Radzie Rodziców za przygotowanie wiązanek okolicznościowych i zorganizowanie oraz przeprowadzenie kiermaszu zniczy i wiązanek kwiatów. Przedsięwzięcie wymagało dużego nakładu pracy własnej i poświęcenia dużej ilości czasu. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wspieranie działań wychowawczych szkoły – organizację wycieczek szkolnych, zakup nagród dla uczniów oraz imprez szkolnych. Państwa zaangażowanie przyczyni się do uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej szkoły.

Ewa Dziedzic

• Świąteczna Zbiórka

• Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w świątecznej zbiórce na rzecz małych pacjentów hospitalizowanych w okresie świątecznym. W tej sprawie prosimy o kontakt z wychowawcami klas. Dziękujemy za Państwa wsparcie i udział w akcji.

• Żywe Muzeum Obwarzanka

•     14 listopada uczniowie z klasy I i „zerówki” odwiedzili Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie. Podczas warsztatów dzieci miały okazję poznać historię tego krakowskiego specjału, który wypiekany jest już od przeszło 600 lat, i samodzielnie go wykonać. Dzieci przekonały się, że wypiekanie obwarzanka wcale nie jest łatwe. Ale wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie.

Po wizycie w muzeum na dzieci czekała kolejna atrakcja – kinowy seans. Zajadając popcorn, obejrzały film pt. „Psi patrol”. Jeszcze w drodze powrotnej rozmawiały o przygodach bohaterów.

Pełna pozytywnych wrażeń wycieczka wprawiła wszystkich uczestników w dobry nastrój.

• Wieczornica w Centrum Kultury W Gdowie 11.11.2023 r.

•    11 listopada 2023r. w CK w Gdowie odbyła się „Wieczornica Patriotyczna”. Wśród występujących znalazły się także uczennice z klasy III naszej szkoły: Emilia Szklarzewicz i Zuzanna Pudlik, które wykonały w duecie piosenkę pt. „ Jest takie miejsce - Polska”.

• Podsumowanie Akcji Mikołajowej

•     W piątek po lekcjach wolontariuszki z kl. 8 dokonały podliczenia pieniążków zebranych do puszek oraz zapakowały prezent dla Lilianki.

Zebrana kwota wyniosła 316 zł. Ponieważ zabawka została zakupiona przez Panie Lisowską i Ślusarczyk, a pozostałe rzeczy przez jednego z nauczycieli,  zebrana kwota w całości zostanie wpłacona na konto hospicjum na sprzęt medyczny.

Bardzo dziękuję Rodzicom dziecka z kl. II, którzy również zakupili Misia Tulisia. Ten miś trafi do innego podopiecznego hospicjum.

Z całego serca pragnę podziękować wszystkim Darczyńcom za wielkie serce i okazane wsparcie finansowe.

Z poważaniem,
            Opiekun SKW
            Danuta Klamut

• Akcja Sprzątania Grobów

•    W czwartek 09.11.2023 r. uczniowie klas V i VI  uczestniczyli w akcji sprzątania opuszczonych grobów, która nie odbyła się przed Świętem Zmarłych z powodu niesprzyjającej pogody. Dzieci w ramach szkolnego wolontariatu wybrały się na cmentarz, aby uporządkować  zaniedbane groby. Wolontariusze oczyścili mogiły z suchych liści, wynieśli wypalone znicze i zniszczone ozdoby. Na koniec zapalili świece i odmówili modlitwę.

• Wycieczka do lasu

•    Korzystając z pięknej jesiennej pogody, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do lasu. Spacerując podziwialiśmy jesienny las, wsłuchiwaliśmy się w śpiew ptaków, wypatrywaliśmy zwierząt i rozpoznawaliśmy drzewa. Udało zebrać się też trochę jesiennych skarbów. Na koniec wyprawy zrobiliśmy sobie piknik i wygrzewaliśmy się w słońcu siedząc na leśnej polanie. To był bardzo przyjemny dzień.