• Życzenia

•    Szanowni Państwo Proszę przyjąć od całego Zespołu ALMA SPEI Hospicjum dla Dzieci życzenia spokojnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy, pełnych miłości, dobroci i nadziei.

Projekt kartki wykonany przez społeczność Samorządowego Przedszkola „Słoneczne” w Iwanowicach  w ramach programu "Przedszkole z pasją pomagania".

• Dzień Świętego Patryka

•    15 marca w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Świętego Patryka – patrona Irlandii. W tym dniu uczniowie ubrali się na zielono, wcześniej udekorowali sale ekcyjne, zrobili gazetki tematyczne. W ramach obchodów odbyły się również konkursy: Konkurs na Najciekawsze Nakrycie Głowy związane z Dniem Świętego Patryka, Konkurs na Zieloną Klasę, Quiz Wiedzy o Irlandii i Dniu Świętego Patryka oraz Wybory Osoby Ubranej na Zielono z zachowaniem symboliki tego dnia. W quizie prowadzonym przez uczniów klasy ósmej brali udział reprezentanci klasy IV, V, VI i VII. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, ale zwyciężyć i otrzymać tytuł Mistrza Wiedzy o Irlandii i Świętym Patryku mogli tylko przedstawiciele jednej klasy. W tym roku byli to reprezentanci klasy VII. Uczniowie nie tylko wykazali się niezwykłą kreatywnością i wiedzą na temat Irlandii i jej patrona, ale również miło spędzili czas.

• Dzień Patrona w Kopalni Soli w Bochni

•    W ramach tegorocznych obchodów Dnia Patrona uczniowie przygotowali okolicznościowe gazetki, poznawali legendy opowiadające o życiu i działalności świętej Kingi.  W dniu 7.03.2024 r. wybrali się do Bochni – miejsca związanego z patronką Tam dzieci z klas IV – V uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt.  „Dar świętej Kingi”, natomiast uczniowie klas VI – VIII zwiedzali trasę turystyczną.  Uczniowie poznali historię kopalni, znaczenie soli w przeszłości oraz dzieje świętej  Kingi. Po zakończonych zajęciach uczniowie miło spędzili czas w podziemnej restauracji i sali gimnastycznej.

• Eryk Grochal – Powiatowym Mistrzem Ortografii

•    6 lutego br.  w Szkole Podstawowej nr 1 w Wieliczce odbył się IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny.  Naszą szkołę reprezentował  uczeń klasy VIII – Eryk Grochal. W eliminacjach powiatowych Eryk zajął pierwsze miejsce. Jako laureat został zaproszony na  uroczystą  akademię z okazji Dnia Patrona. Podczas tej uroczystości z rąk wicestarosty powiatu wielickiego pana Henryka Gawora oraz sekretarza Rafała Ślęczki Eryk otrzymał: statuetkę, dyplom oraz inne nagrody rzeczowe  (m.in. tablet, pióro „Parker”).

Gratulujemy zajęcia I miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

• Wizyty w Teatrze Groteska

•    8.02.2024 r. uczniowie klas V i VI wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do  Teatru Groteska na przedstawienie pt. Ania z Zielonego Wzgórza.  Dzieci z zainteresowaniem śledziły  niezwykłe przygody rudowłosej dziewczynki. Spektakl dostarczył uczniom wiele wrażeń.

Natomiast uczniowie klas VII i VIII w dniu 29.02.2024 r.  mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Balladyna” przygotowany na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego. Uczniowie uczestnicząc w tym wydarzeniu mieli możliwość porównać treść dramatu z przekazem scenicznym.

• Uczniowie klas VII i VIII w Krakowie

•   13 grudnia uczniowie klasy VII i VIII pojechali do Krakowa. Najpierw w  Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego obejrzeli spektakl pt. Dziady cz. II w wykonaniu aktorów teatru Artenes. Po przedstawieniu  udali się na Wawel. Tam zwiedzili katedrę, groby królewskie oraz dzwon Zygmunt. Następnie spacerując Plantami udali się na Rynek Główny. Po krótkim pobycie w McDonald’s uczniowie wrócili do domów.

• Święto Niepodległości

•    10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W programie artystycznym znalazły się wiersze znanych poetów oraz pieśni patriotyczne.  Montaż poetycko – muzyczny  przygotowali uczniowie klasy VII, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz członkowie szkolnego chóru. Uczennice klasy III  Zuzanna Pudlik i Emilia Szklarzewicz zaśpiewały piosenkę pt. „Jest takie miejsce – Polska”, którą prezentowały na VII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej.