• Konkurs na Najpiękniejsze Bożonarodzeniowe Drzewko

•      Na początku grudnia w naszej szkole został ogłoszony konkurs na Najpiękniejsze Bożonarodzeniowe Drzewko, wykonane dowolną techniką. Na konkurs wpłynęło 17 pomysłowych i oryginalnych  prac, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Każda praca przyciągała uwagę i zasługiwała na wyróżnienie. W szkole pojawiły się między innymi: choinka ozdobiona tysiącami kółeczek z dziurkacza; drzewka wykonane z papieru, z piór, z drewna i pięknie przystrojone gałęzie jodły.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

• Wycieczka do kręgielni klas 1-3

•      7 XII klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do kręgielni w Gdowie. Był to prezent od Świętego Mikołaja dla dzieci. Na początek dzieci podzielone zostały na trzy grupy i mogły oddać się grze. Okazało się, że rzucanie kulą nie jest takie łatwe. W międzyczasie z kuchni dochodził smakowity zapach pieczonej pizzy. Po wyczerpującej grze każdy marzył tylko o pachnącej pizzy i soku.

• Ozdabianie pierniczków

•      6 grudnia w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja  dzieci z oddziału przedszkolnego  ozdabiały pierniczki kolorowymi polewami, cukrowymi ozdobami i posypkami. Na koniec dzieci delektowały się smakiem pierniczków w towarzystwie świeżego mleczka.

• Ubieranie choinki

•      Ubieranie choinki - to moment wyjątkowy, który przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż... Przedszkolaki z zaangażowaniem przystąpiły do zawieszenia na gałązkach żywej choinki samodzielnie wykonanych ozdób, łańcucha i kolorowych lampek. Na koniec nie mogło zabraknąć zdjęcia grupowego z świątecznym drzewkiem.

• Święty Mikołaj

•      Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały najmłodsze dzieci, czyli uczniowie klas 0 – III. Cóż to była za radość i jakie emocje, długo oczekiwana chwila –  rozdawanie prezentów. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku, nie tylko dla dzieci.

• Kiermasz Świąteczny

• 4 grudnia w Domu Strażaka w Bilczycach odbył się Kiermasz Świateczny.

Pięknie nakryte stoły w Domu Strażaka uginały się od ozdób świątecznych. Były na nich stroiki, choinki, aniołki, bombki, pierniki, torty Kinder i wiele wspaniałości świątecznych.

Serdecznie dziękujemy.

• Klawiaturowe Wyzwanie

•      Klawiaturowe Wyzwanie to Ogólnopolski Konkurs Online w Pisaniu na Klawiaturze.

Konkurs odbywał się w dniach 14 – 21 listopada – Etap pierwszy i 22 – 28 listopada – Etap drugi. Skierowany był do osób chcących sprawdzić lub poprawić swoje umiejętności pisania na klawiaturze rywalizując z uczestnikami z całego kraju.

Do udziału zgłosili się uczniowie klas VI – VIII: Adam Pietrzak, Szymon Noga, Nataniel Bednarski, Amelia Gumulec, Jakub Woźniak.

Spośród 299 uczestników uczeń klasy szóstej Adam Pietrzak zajął 38 miejsce. Gratulujemy Adasiowi i cieszymy się z jego sukcesu.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

•      25 listopada przedszkolaki z naszej szkoły  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym wesołym dniu dzieci wspólnie ze swoimi pluszowymi misiami zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Na zakonczenie dzieci zaśpiewały „Sto lat” misiom  z okazji ich święta i wykonały prace plastyczne. Nie obyło się też  bez smacznego i zdrowego miodu z  herbatnikami.

• Otrzęsiny klasy IV

•      30 XI odbyły się w naszej szkole OTRZĘSINY KLASY IV. Uczniowie mieli do wykonania zadania sprawnościowe – przesypać sól z miski do miski, przebiec z kubeczkiem wody, napompować jak największy balon. Był też test wiedzy o naszej szkole a także zjedzenie kwaśnych żelków i popicie eliksirem radości. Na koniec uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez przewodniczącą szkoły na uczniów klasy IV. Wszyscy dobrze się bawili a na pamiątkę otrzymali pamiątkowy dyplom.