• Akcja „Pieluszka od Zajączka”

•    Nasza szkoła bierze udział w akcji „Pieluszka od Zajączka”. W ramach tej akcji zbieramy artykuły higieniczne, którymi zostanie obdarowany sześcioletni Michałek – Podopieczny Hospicjum dla Dzieci Alma Spei.

Zbiórka darów będzie odbywać się w szkole w dniach od 01.02.2024r.do 29.02.2024r.

Proszę nie realizować paczki na własną rękę bez konsultacji z Opiekunem SKW.

Wszystkich Państwa z całego serca zapraszam do wzięcia udziału w powyższej akcji.

Z poważaniem,

Opiekun SKW

Danuta Klamut

Oto list Michałka:

• Akademia Filmowa Młodego Widza

•    Akademia Filmowa Młodego Widza to cieszący się ogromnym powodzeniem autorski program opracowany i realizowany w kinie Sfinks. Zajęcia składały się z warsztatów filmowych prowadzonych przez profesjonalistów, podczas których uczniowie realizowali swój własny film i pokazu filmu „Willy Wonka i fabryka czekolady”.

• Dzień Babci i Dziadka

•    23 stycznia  Strażnica w Bilczycach zapełniła się wyjątkowymi gośćmi. Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie z klas 0-III przygotowali program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem  klasa „0” zaprezentowała jasełka, a klasy I-III  wiersze, piosenki, tańce i krótkie przedstawienia. Dzieci miały okazję podziękować Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, wsparcie i opiekę. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Uroczystość uświetniła pani Sekretarz Gminy Gdów Bożena Malarczyk, oraz pani Dyrektor GCOO Julita Natkaniec, które  w imieniu pana Wójta Zbigniewa Wojasa złożyły najserdeczniejsze życzenia wszystkim zebranym z okazji ich święta.  Następnie Pani Dyrektor Ewa  Dziedzic złożyła gościom życzenia, a dzieci wręczyły  własnoręcznie zrobione upominki. Na koniec dziadkowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia ze swoimi wnukami.

• Alma Spei

•    Szanowni Państwo, związku z rozpoczętym procesem rozliczeń podatkowych za ubiegły rok zachęcamy do przekazywania 1,5% podatku na działania Hospicjum Domowego Dla Dzieci.

Link do materiałów https://almaspei.pl/materialy-do-pobrania/

• Akcja roznoszenia pierniczków

•    W dniach 7 i 8 grudnia Wolontariusze z naszej szkoły zapraszali mieszkańców Bilczyc na Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Radę Rodziców. Uczniowie razem z zaproszeniami  wręczali świąteczne życzenia oraz własnoręcznie ozdobione pierniczki.