• Majowe święta

     •    W piątek 28 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się świąt Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święta Pracy oraz Święta Flagi Państwowej. Uczniowie z klas III i IV zapoznali zebranych z ważnymi wydarzeniami związanymi z majowymi świętami oraz zaprezentowali wiersze patriotyczne. Na akademii wystąpił także  szkolny chór. Na zakończenie dzieci z zerówki zatańczyły krakowiaka.

         W tym dniu odbył się w naszej szkole również konkurs wiedzy o Polsce. Uczniowie odpowiadali na pytania w dwóch grupach: klasy I-III i IV-VIII. Pytania dotyczyły symboli narodowych, biografii sławnych Polaków, przeszłych i współczesnych wydarzeń związanych z historią naszego kraju oraz geografii Polski. Wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze.

     • Wycieczka do Narodowego Teatru Starego w Krakowie

     •    22 marca uczniowie klas siódmej i ósmej pojechali do Narodowego Teatru Starego w Krakowie.  

         Wzięli udział w warsztatach  opartych na ćwiczeniach parateatralnych z wykorzystaniem przestrzeni Starego Teatru mających na celu integrację grupy, podniesienie komunikacji, kreatywnego myślenia i kompetencji społecznych.

         W Muzeum Interaktywnym, za pomocą interaktywnych aplikacji, mogli poznać pasjonującą historię polskiego teatru. To wyjątkowe miejsce, które inspiruje i rozwija wyobraźnię. W XIII-wiecznych piwnicach znajdują się sceniczne rekwizyty i kostiumy, biblioteki reżyserów oraz unikalne aplikacje teatralne. Dzięki nim mogli poznawać i tworzyć teatr z perspektywy reżysera, aktora, scenografa, projektanta kostiumów czy autora ścieżek dźwiękowych do wybranych przedstawień.

     • Turniej o Puchar Tymbarku

     •    18 kwietnia chłopcy z rocznika 2013 i młodsi brali udział w gminnych eliminacjach ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Tymarku organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Drużyna szkoły podstawowej z Bilczyc zajęła drugie miejsce w turnieju uznając wyższość tylko SP w Gdowie, pokonując UKS Rokicie, SP Jaroszówka, SP Książnice, SP Winiary.

      Gratulacje dla młodych piłkarzy za osiągnity wynik.

      Drużyna w składzie:

      Bartłomiej Daniel, Damian Dobosz, Krzysztof Jankowicz, Krzysztof Kalisz, Alek Piotrowski, Wojciech Świeży, Antoni Waśniowski, Karol Wrona.

     • Mikrowyprawy - moc przygód

     • Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, 

      Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na plakacie. 

      Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! 

     • Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych.

     • Gmina Gdów realizuje projekt grantowy pn. "Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych". Celem projektu jest umożliwienie przejścia z tradycyjnego, stacjonarnego modelu szkoły na model zdalnego nauczania.

      W ramach projektu Szkoła Podstawowa w Bilczycach otrzymała:

      - tablicę interaktywną 

      - projektor 

      - laptopa

      - oprogramowanie 

     • "Sprzątamy dla Polski" 2023 - "Zainwestuj w naszą planetę"

     •    Uczniowie naszej szkoły systematycznie poznają zasady dbania o środowisko naturalne zarówno w szkole, jak i w domu. Segregują śmieci, oszczędzają wodę i prąd. Wokól ich domów jest czysto, rosną kwiaty i starannie pielęgnowane trawniki.

         21 kwietnia wzięli udział w akcji „Sprzątamy dla Polski” 2023,  która odbyła się na terenie całego kraju. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

         W ramach akcji na lekcjach różnych przedmiotów dzieci uczyły się segregowania śmieci, wykonywały plakaty i gry komputerowe, śpiewały piosenkę "Świat woła o pomoc", pisały „Listy dla Ziemi”, sprzątały teren wokół szkoły, a także okolice Bilczyc.

         Uczniowie klas młodszych spotkali z autorką książki pt "Stach i śmieci" Moniką Borkowską – Szmit.

     • Szukaj pisanek

     •    W naszej szkole Samorząd Uczniowski ma zawsze ciekawe pomysły na dobrą zabawę. Akcja „Szukaj pisanek ” odbyła się 7 kwietnia, w ramach przygotowań do obchodów Świąt Wielkanocnych. Tego dnia uczniowie szukali na terenie szkoły symbolicznej pisanki, którą można było zamienić na czekoladowe jajeczko. Wystarczyło odpowiedzieć na pytanie związane z obyczajami wielkanocnymi lub wykazać się wiedzą o szkole. Zabawa była super, bo wszyscy znali odpowiedź, nawet jeśli pomogli koledzy.

     • Laboratoria Przyszłości

     •    Uczniowie klasy siódmej poznali zasady BHP przy posługiwaniu się urządzeniami, które mogą być gorące. W drugiej części lekcji poznali budowę i zasadę działania stacji lutowniczej, którą szkoła zakupiła w ramach programu "Laboratoria przyszłości", oraz doświadczyli trudnej sztuki lutowania.

     • Wycieczka do Fabryki Czekolady Charliego

     •    29 kwietnia 2023 r. klasa IV uczestniczyła w wycieczce do magicznego miejsca w Krakowie, gdzie dzieją się rzeczy niesamowite. Fabryka Charliego, to miejsce, w którym można dowiedzieć się wszystkiego, na temat tego, co uwielbiają mali i duzi, młodsi i starsi… Chodzi oczywiście o CZEKOLADĘ!!! 

      Uczniowie mogli poznać czekoladową mapę świata, zobaczyć jedyny w Polsce owoc kakaowca oraz obejrzeć film edukacyjny o produkcji czekolady i plantacji kakaowca. 

      Odpowiednio przygotowani do pracy – w fartuszku, nakryciu głowy i rękawiczkach – z ogromnym zapałem uczniowie zabrali się do wykonania własnych czekoladek i pralinek, które następnie udekorowali rożnego rodzaju bakaliami. 

      Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał czekoladowe upominki. 

     • Konkurs Wielkanocny

     •    W piątek, 31 marca w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w XVI Konkursie Wielkanocnym na najpiękniejsze: pisankę tradycyjną, kartkę świąteczną, palmę wielkanocną, a także (po raz pierwszy) recyklingowy stroik wielkanocny.

      Na konkurs zgłoszono wiele prac. Uczniowie z naszej szkoły także wzięli w nim udział. Ich prace zostały nagrodzone w kategorii: Kartka Wielkanocna. Alicja Zaczyk zajęła III miejsce, Wojciech Świeży zdobył wyróżnienie.

      Gratulujemy.