• Wycieczka na przedstawienie „Dorotka po drugiej stronie tęczy”

     •      23 marca 2023 r. klasy 0-3 wybrały się do Kampusu Wielickiego na edukacyjne przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Mali widzowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Podobała się nie tylko fabuła, ale także stroje, oprawa wizualna i  piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów.

     • Laboratoria Przyszłości

     •     Uczniowie mają lekcje robotyki i programowania z wykorzystaniem klocków Krypton. Dzięki połączeniu kolorowych klocków, prostego w użyciu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania opartego na Scratchu, uczniowie chętnie angażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne by zdobyć nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie. To idealny zestaw startowy do nauki robotyki, który daje nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania.

      Uczniowie zapoznali się również z drukarką 3D otrzymaną przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie poznali zasadę działania urządzenia oraz obserwowali proces drukowania modeli 3D.

      Uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia wirtualnych wycieczek z wykorzystaniem okularów wirtualnej rzeczywistości.

      Dokumentację naszych działań realizujemy wykorzystując do tego sprzęt fotograficzny zakupiony ze środków projektu.

     • Dzień Piekarza

     •      15 marca przedszkolaki świętowały  Dzień Piekarza. Z tej okazji dzieci romawiały o tym, na czym polega praca, którą wykonuję piekarz,  zobaczyły różne rodzaje  pieczywa oraz dowiedziały się jak i z jakich produktów wykonuje się pieczywo. Następnie  przedszkolaki wspólnie przygotowały chleb, odmierzały niezbędne składniki i zagniatały ciasto. Na koniec zajęć dzieci kosztowały  pieczywo domowe przygotowane przez rodziców komponując własne kanapki. Było bardzo smacznie. 

     • Wiosenne sianie i sadzenie 

     •      Dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły wiosenne przebudzenie zakładając ogródek na parapecie.  Przedszkolaki, z dużym zaangażowaniem sadziły kwiaty tj. hiacynty, żonkile, sadziły cebulę dymkę, wysiewały owies i rzeżuchę. Ponadto założyły hodowlę fasoli. Dzięki codziennej obserwacji dzieci będą mogły przekonać się jaki jest cykl rozwoju roślin oraz jak ważna jest ich codzienna pielęgnacja. Wiosnę czuć już w powietrzu! 

     • Dzień Patryka

     • Dzień Świętego Patryka

           Chcąc przybliżyć naszym uczniom kulturę krajów anglojęzycznych w dniu 17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Uczniowie przyszli ubrani na zielono lub z zielonymi elementami. Niektórzy wykonali też opaski z zielonymi koniczynami, przynieśli smakołyki i ucztowali. Każdy uczeń otrzymał koniczynkę, która jest symbolem tego dnia gdyż święty Patryk używał jej do wyjaśniania Irlandczykom Trójcy Świętej.

      Ponadto na lekcjach języka angielskiego po wysłuchaniu opowiadania nt. Patryka i legendy o skrzacie uczniowie wykonywali różne zadania związane z tym dniem.

     • Szanowni Rodzice, Pracownicy Szkoły, Drodzy Uczniowie,

     •      Wspólnie zebraliśmy dużą ilość artykułów higienicznych i pielęgnacyjnych dla podopiecznych Hospicjum domowego dla Dzieci Alma Spei w ramach akcji Pieluszka od Zajączka. W imieniu swoim i Hospicjum z całego serca dziękuję za zaangażowanie w tę akcję, za dary, okazaną wrażliwość i chęć niesienia pomocy.

      Z poważaniem,

      Danuta Klamut

     • Pieluszka od Zajączka

     •      W dniu 9 marca zakończyliśmy zbiórkę darów w ramach akcji Pieluszka od Zajączka. Wolontariusze z klasy 8 posegregowali dary i przygotowali do przekazania do hospicjum. Włączyli się również w akcję informacyjną i promocyjną na rzecz Hospicjum domowego dla Dzieci Alma Spei.

      Zdjęcia zostały wykonane szkolnym aparatem Nikon pozyskanym w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

     • Dzień Kobiet

     •      8 marca dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Kobiet. W tym dniu chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym dla dziewczynek pamiętając o życzeniach i niespodziankach. Dzieci najpierw  wspólnie bawiły się do tanecznej muzyki z balonami, potem dziewczynki brały udział w konkursach sprawnosciowych. Na koniec zabawy na dzieci czekała pyszna niespodzianka. To był bardzo miły dzień, pełen niespodzianek i radości! 

     • "Polskie święta po angielsku"

     •      Uczniowie klasy 4 pracowali nad projektem pt. Święta obchodzone w Polsce. Zadaniem uczniów było prześledzenie kalendarza, wybranie jednego święta obchodzonego w Polsce i przedstawienie go  np. w formie plakatu. Czwartoklasiści nie tylko rzetelnie  wywiązali się z zadania, ale dobrze się bawili podczas jego realizacji. 

     • Dzień Patrona Szkoły

     •      7 marca w szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona. Tegoroczne obchody zostały poprzedzone dwoma  konkursami: plastycznym „ Święta Kinga – portret i legenda” i  literackim „Moja legenda, mój wiersz o świętej Kindze”. W programie artystycznym wystąpił chór, który śpiewał piosenki o świętej Kindze. Laureaci szkolnego konkursu literackiego recytowali napisane przez siebie wiersze. Szkolną uroczystość uświetnił także występ dzieci z oddziału przedszkolnego. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursów.

      Laureaci konkursu literackiego:

      I miejsce: Karolina Woźniak, Oliwia Ślusarczyk, Paulina Pajor, Eryk Grochal, Jakub Woźniak

      II miejsce: Kacper Zub, Wiktoria Zabdyr, Lena Lisowska, Mateusz Pajorski

      III miejsce: Lilianna Wrona, Adam Kalisz, Lena Augustyn, Gabriel Piotrowski, Kacper Dębowski

      Wyróżnienie: Karolina Gajek, Krzysztof Kalisz, Szymon Noga, Dawid Musiał.

      Laureaci konkursu plastycznego:

      I miejsce: Bianka Kulma, Gabriela Salawa, Kacper Zub

      II miejsce: Zofia Kurnik, Liliana Jajkowicz, Alicja Zaczyk, Wojciech Świeży

      III miejsce: Oliwie Ślusarczyk, Wiktoria Kowalska, Eryk Grochal, Gabriel Piotrowski

      Wyróżnienie: Zuzanna Pudlik, Aniela Białka, Karolina Gajek, Lilianna Wrona, Lena Augustyn