• „Rodzina -najlepsza drużyna”

     •    29 maja w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Świętowaliśmy pod hasłem „Rodzina -najlepsza drużyna”.

      Uczniowie z klas I-III zaprosili Rodziców na wspaniały występ. Scenę wypełniły – przygotowane specjalnie dla Rodziców – wiersze, piosenki, pokazy taneczne i krótkie humorystyczne scenki. Wszystkie wzbudziły pozytywne emocje i zostały nagrodzone brawami.

      Na koniec uczniowie złożyli Rodzicom życzenia dziękując za miłość i troskę  oraz wręczyli słodkie upominki.

     • Spotkanie przedszkolaków w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej

     •    9 maja dzieci z oddziału przedszkolnego  miały okazję spotkać się ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Bilczycach. Przedszkolaki dowiedziały się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, która nie polega tyko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom. Dzieci miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i ratunkowy oraz strój w jaki ubierają się strażacy do akcji. Dużą atrakcją było przymierzanie hełmów, lanie wody wężem strażackim oraz  możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego, by choć przez chwilę poczuć się jak strażacy.  Na koniec spotkania Strażacy włączyli głośne syreny. Dzieci pełne wrażeń wróciły do szkoły. 

     • Punkt informacji psychologicznej dla mieszkańców Gminy Gdów

     • Szanowni Rodzice

      W imieniu Wójta Gniny Gdów zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie „Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne” prowadzony przez psycholog – dr Natalię Czyżowską oraz krótki recital gitarowy. Wydarzenie, które odbędzie się 30 maja 2023 roku o godzinie 1830 w Centrum Kultury w Gdowie jest inauguracją tworzenia w Gminie Gdów nowego punktu konsultacji psychologicznej. Szczegóły na plakacie.

     • Poczytaj mi mamo

     • Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie zaprasza do udziału w akcji pt. "Poczytaj mi mamo". 

      Przyłączamy się do akcji Gminnej Biblioteki Publicznej i również zachęcamy aby w tak świetny sposób spędzić czas z dziećmi. 

      Szczegóły akcji w załączniku pod zdjęciem. 

     • Koncert "Zaczarowany świat muzyki"

     •     15 maja uczniowie klasy 1 uczestniczyli w koncercie "Zaczarowany świat muzyki" przygotowanym przez Publiczną Szkołę Muzyczną w Gdowie. Występowali uczniowie oraz ich nauczyciele. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat różnych instrumentów i podziwiali talenty młodych muzyków. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły  - Martyna Korek.

      Była to wspaniała okazja do zaprezentowania możliwości, jakie daje uczniom szkoła muzyczna oraz zachęta do zgłoszenia się wszystkich, którzy marzą o nauce gry na instrumencie.

     • Spotkanie ze strażakiem

     •  15 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu ze strażakiem zawodowym, a prywatnie tatą kolegi z klasy I. Tematem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy strażaka zawodowego.

      Uczniowie przekonali się, że jest to trudne, a czasem bardzo niebezpieczne zajęcie.

      Z ciekawością wysłuchali słów gościa, zadawali wiele pytań. Dowiedzieli się, do jakich zadań jest wzywana straż. Zobaczyli, jak wygląda sprzęt wykorzystywany w akcji. Przypomnieli sobie także numery alarmowe. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaka. Na zakończenie spotkania uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

     • XXII Rajd Szlakiem Papieskim

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

      Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym Rajdzie Szlakiem Papieskim z Łapanowa do Niegowici pod hasłem: "Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro".

      Więcej informacji w plakacie oraz regulaminie.