• Zdrowe śniadanie

W ramach programu „Trzymaj formę” klasa siódma wykonała The Eatwell Plate, czyli talerz zdrowego jedzenia.

Klasa szósta, w grupach, przygotowała zdrowe śniadania. Następnie poszczególne grupy prezentowały swoje śniadanka – uczniowie musieli w języku angielskim podać nazwy wykorzystanych składników oraz powiedzieć jak przyrządzili potrawy.

• Walentynki

Klasa 0 świętowała Walentynki. Dzieci poznały historię Świętego Walentego, dowiedziały się jak brzmi zwrot „Kocham Cię” w różnych językach świata, wykonały serca z masy solnej, a także mogły posłuchać bicia swojego serduszka. W tym dniu odwiedziła nas także Poczta Walentynkowa, a dostarczone kartki przyniosły przedszkolakom wiele radości. Dużą niespodzianką były dla nas także walentynkowe babeczki przygotowane przez Alicję i jej mamę-panią Anię. Nie dość, że pięknie wyglądały, to wspaniale smakowały!

Także wśród uczniów klas I – VIII nie zabrakło Walentynkowej Poczty, słodyczy i drobnych prezentów. Dominował kolor czerwony, a po południu odbyła się walentynkowa zabawa.

• Polskie parki narodowe na lekcji języka angielskiego

Na lekcjach języka angielskiego klasa piata wykonywała projekty o polskich parkach narodowych. Zadaniem uczniów było wybranie parku i przedstawienie go w ciekawy sposób w postaci plakatu wraz z opisem w języku angielskim. Uczniowie wykazali się dużą fantazją i kreatywnością.

• Konkurs Literowania w Języku Angielskim

13.02.2019 odbył się Konkurs Literowania w Języku Angielskim dla klas 4 i 5. W konkursie udział wzięło dwunastu uczniów. Tytuł Mistrza Literowania -  Spelling Master otrzymał Radosław Kowalski z kl. 5.

• Konkurs recytatorski

14 lutego w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie wyłonieni  wcześniej w klasowych eliminacjach.  Usłyszeliśmy między innymi najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Agnieszki  Frączek, Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej.

Mimo towarzyszącej  tremy, wszyscy uczniowie  zaprezentowali się bardzo dobrze i zostali nagrodzeni głośnymi brawami.

W kategorii klas I - III  tytuł laureata zdobyli:

Oliwia Ślusarczyk

Lena Augustyn

Gabriel Piotrowski

W kategorii klas IV - VI:

Daria Wlazło

Emilia Ślusarczyk

Radosław Kowalski

W kategorii klas VII-VIII:

Gabriela Dymek

Jacek Markot

Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego  wystąpią na Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 26 lutego w Gdowie.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019  –  Działajmy razem!

Internet jest wspaniałym źródłem informacji, narzędziem do nauki i oknem na świat. Korzystać z niego należy jednak w sposób świadomy i bezpieczny. Uczniowie klas I –  VIII wzięli w Dniu Bezpiecznego Internetu 2019  –  Działajmy razem! Na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych przeprowadzono zajęcia propagujące zalety Internetu oraz wskazujące zagrożenia.

Przedszkolaki dzięki serii filmów pt. „Owce w sieci” dzieci dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czyhać w Internecie i jak się przed nimi ustrzec. W tym dniu uczestniczyły również w zajęciach komputerowych. Stworzyły także Kodeks bezpiecznego korzystania z Internetu oraz gazetkę z pajęczą siecią, będącą metaforą sieci internetowej, która adresowana jest do rodziców.

• Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku. Uczniowie naszej szkoły celebrowali to święto 1 lutego. W tym dniu zaprosili Babcie i Dziadków do domu Strażaka w Bilczycach. Tam w pięknie przystrojonej sali przywitała gości Pani Dyrektor i złożyła życzenia z okazji ich święta.  Na scenie zaprezentowali się  uczniowie z  klas 0-III. Każda klasa przygotowała program artystyczny. Były wiersze, piosenki, tańce, a nawet krótkie przedstawienia. Każdy występ wzbudzał uśmiech na twarzach widowni i nagrodzony był gromkimi brawami. Na zakończenie uczniowie złożyli Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli  własnoręcznie przygotowane upominki. Potem Babcie i Dziadkowie mieli okazję poczęstować się pysznymi ciastami przygotowanymi przez rodziców, wypić kawę, rozmawiać, wspominać i cieszyć się obecnością wnuków. To był bardzo miły dzień.