• XIX edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Na ratunek Ziemi”

      05.03.2019 roku w Szkole Podstawowej w Trąbkach i Szkole Podstawowej w Niegowici odbył się Konkurs Ekologiczny „Na ratunek ziemi”. Konkurs ma na celu propagowanie wiedzy przyrodniczej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych uczniów, wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania dzieci i młodzieży. Uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska.

      Różnorodność form konkursu (turniej wiedzy, konkurs plastyczny, konkurs literacki, konkurs fotograficzny i filmowy) pozwala na wykazanie się zdolnościami i umiejętnościami każdej grupy wiekowej uczestników.

      Naszą szkołę reprezentowali: Eryk Grochal, który zdobył wyróżnienie w konkursie wiedzy klas II – III, Witold Biernat w konkursie wiedzy klas VII – VIII i Franciszek Tarnowski w konkursie prac plastycznych klas IV – VI zdobywając miejsce III.

          

     • Futuristic inventions

                 Na lekcjach języka angielskiego klasa szósta robiła projekty pt "Futuriscic inventions". Uczniowie podzieleni na dwuosobowe grupy mieli wymyślić futurystyczny wynalazek i przedstawić go w formie plakatu wraz z opisem w języku angielskim. Niektóre grupy poszły o krok dalej i wykonały modele np. Friendly minion.

                 

     •                                                      Witaj Wiosno!

             
          21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny, uroczysty sposób. Tego dnia uczniowie witali ulubioną porę roku w wiosennych kolorach, zaprezentowali swoje umiejętności w „Mam talent”. Oprócz tego wybrali najmilszego ucznia w swojej klasie. Pogoda nie była może wiosenna, ale atmosfera w naszej szkole na pewno.

     • Zebranie z rodzicami

                Zapraszamy rodziców na spotkanie, które odbędzię się 2 kwietnia o godzinie 17.00

     • DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W GDOWIE

       Data: 5 kwietnia (piątek)

      Miejsce: Gminna Hala Sportowa w Gdowie

      Grupa docelowa: dzieci, młodzież, seniorzy

      Organizacja: Małopolska Rada BRD, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie (Wydział Prewencji oraz Ruchu Drogowego), Radio Kraków, Centrum Inicjatyw BRD, Gmina Gdów

      Plan Dnia:

      10:00-13:00 Miasteczko ruchu drogowego (parking przed halą -) udział dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gdowie

      11:00-12:30 Road Show (hala sportowa) klasy VII VIII i III gimnazjum oraz uczniowie Zespołu  Szkół w Gdowie

      13:00-14:00 Bezpieczny Senior - spotkanie KWP (miejsce: aula )  UTW, seniorzy

      W ciągu dnia:

      a) Wydział Ruchu Drogowego KWP - punkt spotkań,

      b) Pokaz samochodów historycznych

       

     • Nauka poprzez zabawę


                Nauka poprzez zabawę jest coraz bardziej powszechna. W ramach zajęć na świetlicy uczniowie klas 1-3 uczą się programowania „bez” i „z” użyciem komputera. Poprzez kodowanie dzieci mają możliwość rozwiązywania problemów, pokonywania trudności oraz przezwyciężania własnych lęków. Poprzez wspólną zabawę uczniowie poznają szereg reguł i zasad obowiązujących w programowaniu.
       

     • Warsztaty kulinarne


                 Przedszkolaki w miniony czwartek uczestniczyły w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez panie z KGW w Bilczycach. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można przygotować zdrowe i pożywne kanapki, a następnie samodzielnie przygotowały swoje drugie śniadanie. Bardzo dziękujemy paniom z KGW za bardzo ciekawe zajęcia i poświęcony nam czas.
       

     • Mistrzostwa Gminy Gdów w piłce ręcznej dziewcząt
       

      W sobotę 09.03.2019 r. w Gminnej Hali Sportowej odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gminy Gdów w piłce ręcznej dziewcząt. W grupie młodszej zwyciężyły dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Bilczycach. Będą reprezentowały Gminę Gdów w dalszych rozgrywkach na szczeblu powiatowym.

      Wyniki meczów :
      Grupa młodsza :
      SP Szczytniki – SP Bilczyce 0 : 3
      SP Pierzchów – SP Niegowić 0 : 4
      SP Bilczyce – SP Pierzchów 7 : 0
      SP Szczytniki – SP Niegowić 1 : 6
      SP Pierzchów – SP Szczytniki 4 : 2
      SP Bilczyce – SP Niegowić 0 : 0

       

      Końcowa tabela :
      1. SP Bilczyce 7 10-0
      2. SP Niegowić 7 10-1
      3. SP Pierzchów 3 4-13
      4. SP Szczytniki 0 2-11

      https://www.facebook.com/380082099010344/posts/798103957208154/

     • Dzień Patrona


                 5 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Do przygotowania tej uroczystości włączyli się uczniowie z wszystkich klas. Dzieci śpiewały okolicznościowe piosenki, klasa VII przedstawiła inscenizację legendy pt. „Cud świętej Kingi,” a laureaci szkolnego konkursu literackiego zaprezentowali swoje utwory poświęcone patronce. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor wręczyła dyplomy tym uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie „Mój wiersz, moja legenda o świętej Kindze.”

     • Konkurs recytatorski

                26 lutego w Centrum Kultury  w Gdowie  odbył się etap gminny  64. Ogólnopolskiego  Konkursu Recytatorskiego.  Wzięło w nim udział 66 uczniów ze szkół podstawowych gminy Gdów. Przygotowane prezentacje oceniało Jury w składzie: dr Alina Chechelska-Płoskonka-Przewodnicząca Jury– aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach, wykładowca w szkole aktorskiej, Elżbieta Matuszyk – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie oraz Beata Przybylska – animator kultury, muzyk, wiceprezes Fundacji Teatralnej.

                  Naszą szkołę reprezentowali:

      w  kategorii klas I - III 

                    Oliwia Ślusarczyk

                      Lena Augustyn

                      Gabriel Piotrowski

      w  kategorii klas IV - VI :

                      Daria Wlazło

                    Emilia Ślusarczyk

                    Radosław Kowalski

       w kategorii klas VII-VIII

                       Gabriela Dymek

                      Jacek Markot

       Wszyscy uczestnicy bardzo ładnie się zaprezentowali . Szczególnie spodobał się występ Leny Augustyn, która zdobyła III miejsce i Jacka Markota, który otrzymał wyróżnienie.

     •  

      IGRZYSKA DZIECI 2018/2019

      Szkoła w Bilczycach trzecią siłą w powiecie wielickim.

      Bracia Pajorscy reprezentujący naszą szkołę w Igrzyskach Dzieci na etapie powiatowym wywalczyli drużynowo trzecie miejsce.

      Najniższy stopień podium nie wystarczył jednak do dalszego awansu gdyż tylko dwa pierwsze miejsca dają awans dalej.

      (Mecz o 2 miejsce przegrany jednym setem).

     • Tenis stołowy

      16.02.2019 roku w Pierzchowie odbyły się gminne eliminacje indywidualne i drużynowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

      Szkołę w Bilczycach reprezentowali: Mateusz Pajorski, Kacper Pajorski, Gabriela Marciniak, Aleksandra Dębowska, Michał Podborski i Witold Biernat.

      Drugie miejsce indywidualnie zajął Mateusz Pajorski, piąte miejsce Kacper Pajorski.

      W drużynie bracia Pajorscy zajęli drugie miejsce i tym samym awansowali indywidualnie i drużynowo do etapu powiatowego.

      Gratulujemy.