• Z wizytą w Klockolandzie

     • Przedszkolaki w minioną środę odwiedziły Centrum Nauki i Zabawy Klockoland w Krakowie. Dzieci brały udział w projekcie edukacyjnym pt. „W grodzie Kraka”. Dzięki temu poznały ciekawe fakty  z historii Krakowa m.in. legendę o królu Kraku, krakowskich gołębiach, czy dwóch wieżach Kościoła Mariackiego. Następie każdy samodzielnie konstruował legendarnego smoka wawelskiego z klocków lego. Później przyszedł czas na działania w interaktywnej strefie edukacyjno-rozrywkowej.  Przedszkolaki miały możliwość sterowania rożnymi robotami wykonanymi z klocków lego za pomocą przycisków, pilotów, tabletów. Najwięcej zainteresowania wzbudził robot, który robił bańki mydlane, a także trzygłowy smok, który za każdym razem starał się ukąsić zbliżającą się do niego dłoń oraz robot przenoszący i wypuszczający piłeczki. Dzieci z ogromnym entuzjazmem kierowały statkami, samolotami, samochodami, dźwigami oraz interaktywnymi zwierzętami. Mimo niekorzystnej pogody udało nam się również wysłuchać hejnału mariackiego, a przy okazji sprawdzić czy wieże Kościoła Mariackiego naprawdę są różnej wysokości. Zwiedzanie zakończyliśmy wizytą w Sukiennicach.

     • Ogłoszenie

     • W związku z przesłaną prośbą Minister Edukacji Narodowej w dniu 4 czerwca  2019 roku,  (tj. wtorek), o godz. 1730 odbędzie się zebranie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej  im. Świętej Kingi w Bilczycach, podczas którego zostaną przedstawione procedury bezpieczeństwa obowiązujące w szkole.


     • Wycieczka do Auschwitz - Birkenau

     • 16 maja uczniowie klas VII – VIII pojechali do Muzeum w Oświęcimiu i Brzezince. Wyjazd miał na celu zapoznanie uczniów z historią obozu, w którym podczas drugiej wojny światowej zginęło wiele milionów ludzi różnych narodowości.

      Wejście do obozu otwierała brama, na której widniał napis Arbeit macht frei. Na terenie Auschwitz, niektóre bloki i budynki obozowe pełniły specjalne funkcje. Znajdowały się w nich liczne fotografie i przedmioty codziennego użytku. Pod ścianą straceń, gdzie wykonywane były wyroki na więźniach, minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar.          

      Drugi etap wycieczki stanowił dawny obóz w Brzezince. Istotnym elementem tego miejsca jest pomnik upamiętniający ofiary obozu. Duża część obozu została zniszczona przez Niemców opuszczających to miejsce zimą 1945 roku. Zachowały się jednak murowane baraki, w których panowały nieludzkie warunki.           

      Wycieczka ta była ważną lekcją w życiu uczniów.

     • Koncert

      8 maja klasy I i II zaproszone zostały na koncert zorganizowany przez Publiczną Szkołę Muzyczną w Gdowie. Dzieci mogły posłuchać brzmienia takich instrumentów muzycznych jak: obój, klarnet, ksylofon, gitara, akordeon, flet poprzeczny, fortepian, saksofon, trąbka, wiolonczela i  skrzypce.

      W koncercie wystąpił uczeń naszej szkoły Jakub Woźniak z klasy IV, który zagrał w duecie na saksofon. Koncert wszystkim bardzo się podobał.

       

     • VII Bieg Konstytucji 3 Maja

      Reprezentacja naszej szkoły na VII Bieg Konstytucji 3 Maja

       

     • Akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

      29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz  Święto Narodowe Trzeciego Maja. Akademia została przygotowana przez uczniów klas czwartej i piątej.