• Turniej wiedzy o Janie Pawle II

     • 22.10.2019 r już po raz dziesiąty odbył się w Szkole Podstawowej w Niegowici międzyszkolny Turniej wiedzy o Janie Pawle II dla klas V.

      Naszą szkolę reprezentowali Franciszek Tarnowski, Mateusz Pajorski i Jakub Woźniak. Indywidualnie I miejsce zajął Franciszek Tarnowski, jako grupa zajęliśmy miejsce II. Chłopcy przygotowywali się do tego konkursu parę tygodni zgłębiając wiedzę na temat Wielkiego Polaka - Jana Pawła II, czytając również obowiązkową lekturę. 

     • Wycieczka do TV

     •           22 października uczniowie klasy piątej zwiedzali siedzibę oddziału Telewizji Polskiej w Krakowie. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w Telewizji oraz obejrzeć studia nagrań i pomieszczenia reżyserskie. W trakcie zwiedzania gmachu zobaczyliśmy między innymi studio nagrań programu „Kronika” i programów publicystycznych, gdzie mogliśmy usiąść na miejscu prezentera. Zobaczyliśmy także studio o powierzchni 600m², w którym nagrywano m.in. sztuki teatralne. Dowiedzieliśmy się, że są trzy reżyserki – dźwięku, wizji i światła. Zwiedziliśmy montażownię obrazu, pomieszczenia techniczne, a także magazyn rekwizytów.

     • Konkurs skoków na skakance

     • 18 października  w naszej szkole  odbył się Konkurs Skoków na  Skakance. Wzięły w nim udział dzieci z klas 0-III.

      Konkurs polegał  na wykonaniu jak największej ilości poprawnych skoków. Technika była dowolna.

      Wyniki konkursu:

      Klasa 0

      Mistrzynią została Martyna Tańcula, która wykonała 45 prawidłowych skoków.

       II miejsce zajęła Alicja Zaczyk - 23 skoków,

       III miejsce - Dominika Ciężarek- 13 skoków.

      Klasa I

      Mistrzynią została Karolina Woźniak, która wykonała 108 prawidłowych skoków.

       II miejsce zajęła Martyna Korek - 106 skoków,

       III miejsce - Alina Tańcula - 16 skoków.

      Klasa II

      Mistrzynią została Oliwia Ślusarczyk, która wykonała 155 prawidłowych skoków.

       II miejsce zajęła Michał Stanuch - 25 skoków,

       III miejsce - Adam Kalisz - 5 skoków.

      Klasa III

      Mistrzem został Adam Pietrzak, który wykonał 200 prawidłowych skoków.

       II miejsce zajęła Zuzanna Musiał - 169 skoków,

       III miejsce- Lena Augustyn - 114 skoków.

      Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy innych do wspaniałej zabawy ze skakanką

     • Ognisko klasy V

     •            18 października odbyło się długo oczekiwane ognisko klasy piątej, które odbyło się na podwórku u jednego z uczniów. Na miejscu czekało już rozpalone ognisko, na którym piekło się mięso na hamburgery. Później uczniowie piekli kiełbaski. Po posiłku uczniowie  grali w piłkę nożną, tenisa stołowego, badmintona, karty, rozmawiali i cieszyli się wspólnie spędzonym czasem.

     • Wycieczka do lasu klasy II

     •            W środę 16 X uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę do lasu. Podczas spaceru dzieci poznały warstwową budowę lasu, rozpoznawały gatunki drzew iglastych i liściastych, zbierały liście i owoce do zielnika. Za pomocą atlasu grzybów rozróżniały rosnące tam grzyby. Dzieci przeżyły lekcję przyrody na świeżym powietrzu, miło spędziły czas w otoczeniu pięknej, jesiennej przyrody.

     • Ślubowanie klasy pierwszej

     •              14 października odbyło się w naszej szkole Ślubowanie uczniów klasy I. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Śpiewali piosenki, recytowali wiersze, odpowiadali na pytania. Zanim pierwszoklasiści zostali włączeni do grona uczniów naszej szkoły, musieli zdać  egzamin sprawności ruchowej oraz przejść symboliczny chrzest przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Gdy dzieci złożyły ślubowanie, pani Dyrektor wielkim ołówkiem dokonała ceremonii pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i legitymacje.

                   Pierwszakom życzymy samych sukcesów i jak najlepszych wyników w nauce.

     • Apel z okazji Dnia Edukacji

     •           11 października odbył się w naszej szkole uroczysty  apel z okazji  Dnia Nauczyciela. 

      Uczniowie z klasy III przygotowali  krótkie przedstawienie, w którym w zabawny sposób pokazali  jak wygląda szkolne życie. Na koniec zaśpiewali nauczycielom piosenkę, a przewodniczący SU złożył w imieniu wszystkich uczniów życzenia i wręczył wykonane przez dzieci  kwiaty.

     • Wycieczka do Muzeum Narodowego

     •           8 października uczniowie z klas 0-III oraz z klasy VI uczestniczyli w lekcjach zorganizowanych przez Muzeum Narodowe w Krakowie.

                  Dzieci z zerówki i z klasy I wzięły udział w zajęciach " Kto Ty jesteś?". Była to muzealna lekcja patriotyzmu, w czasie której obejrzały między innymi:  zbroje, mundury oraz wojenne chorągwie. Ponadto, zapoznały się   z symbolami narodowymi,  dowiedziały się czym jest patriotyzm, dlaczego  na fladze są kolory  biały i czerwony oraz dlaczego w polskim godle jest biały orzeł.

      Uczniowie klasy II i III podczas zajęć w Domu Jana Matejki poznali najważniejsze wydarzenia z życia wielkiego polskiego malarza. Zapoznali się z takimi pojęciami jak: portret, autoportret, karykatura, rekwizyt.

       Uczniowie klasy VI na lekcji muzealnej w Galerii Rzemiosła Artystycznego poznali historię mierzenia czasu i rodzaje zegarów.

                  Dzięki lekcjom w Muzeum Narodowym uczniowie nie tylko ciekawie spędzili czas, ale i dowiedzieli się wielu nowych rzeczy.

                

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 4 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń z klas 0 - VIII mógł oddać głos na wybranego kandydata. Komisja wyborcza w składzie: Rita Kulma, Filip Daniel i Jakub Woźniak  rozdawała karty do głosowania i czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów.  Po skończeniu głosowania komisja   policzyła głosy.

              Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2019/2020 będzie pracował w następującym składzie:

       Przewodniczący - Kacper Pajorski  kl. VII 

       Zastępca I - Martyna Zastawniak  kl. VII

       Zastępca II - Amelia Manys kl. V

     • Klasowe ognisko

     •           24 września korzystając z pięknej pogody uczniowie klasy VII wybrali się na ognisko. Wszyscy byli dobrze przygotowani do imprezy – każdy zabrał ze sobą to, co lubi najbardziej. Były więc kiełbaski, oscypki, serki, a nawet słodkie  pianki. Na miejscu czekało przygotowane przez gospodarzy  rozpalone ognisko i ciepła herbata. Po upieczeniu  smakołyków  i wspólnym posiłku, uczniowie podzielili się na dwie drużyny i rozegrali krótki mecz. Wspólnej  grze  towarzyszył  pies Nero. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik ogniska otrzymał słodką  babeczkę.

                      Zadowoleni z dobrej zabawy uczniowie podziękowali za gościnę i wrócili do domów.

                    

     • Powitanie Jesieni

     •           23 września dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały nadejście jesieni. Z przyniesionych kasztanów, żołędzi, kolorowych liści, jarzębiny zrobiliśmy jesienny kącik. Dzieci wykonały też prace plastyczną przedstawiającą Panią Jesień. Wybraliśmy się także na spacer, na których szukaliśmy pierwszych oznak jesieni.

     • Dzień Chłopaka

     •           30 września w zerówce obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla chłopców piękne prezenty, zrobiły dla nich krawaty. Po wręczeniu prezentów i złożeniu życzeń chłopcom na wszystkich czekała słodka niespodzianka.