• Bal karnawałowy

     •               W czwartek, 23 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla uczniów klas 0-III. Tego dnia sala gimnastyczna zmieniła swój wygląd. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami i karnawałowymi maskami zachęcała do wesołej zabawy. Wszyscy bawili się świetnie i tańczyli w rytm najnowszych hitów i popularnych szlagierów. Prowadzący zabawę DJ urozmaicał zabawę ciekawymi konkursami. W czasie przerwy dzieci mogły częstować się smakołykami, które przygotowali rodzice. Tegoroczna zabawa należała do udanych. Wszyscy byli bardzo zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.

     • Dzień Babci i Dziadka

     • 22 stycznia uczniowie naszej szkoły zaprosili  Babcie i Dziadków  do Domu Strażaka  w Bilczycach, aby uczcić Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji w  pięknie udekorowanej sali rodzice przygotowali  słodki poczęstunek. Pani dyrektor przywitała przybyłych gości i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów.

                Najpierw uczniowie z klasy II zaprezentowali taniec z kapeluszami. Po nich  maluchy z klasy 0 przedstawiły  tradycyjne Jasełka. Uczniowie z klasy I dla Babć i Dziadków przygotowali przedstawienie ,,Baśń o dwunastu miesiącach",  a uczniowie z klasy III - ,,Brzydkie kaczątko". Klasa II pokazała krótką scenkę o Dniu  Babci i Dziadku. Wszystkie dzieci zaśpiewały wspólnie piękne piosenki dla Babć i Dziadków.

                Na zakończenie uczniowie złożyli Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia z okazji ich święta i wręczyli upominki. Występy dzieci dostarczyły Babciom i Dziadkom wiele uśmiechów i wzruszeń.

                    To był bardzo miły dzień.

     • Zajęcia uczniów klas VII - VIII w Zespole Szkół w Gdowie

     •            14 stycznia 2020 r. uczniowie klas VII – VIII wzięli udział w zajęciach różnych typów szkół – liceum, technikum i szkoła branżowej w Zespole Szkół w Gdowie. W ramach doradztwa zawodowego i promocji szkoły mogli porozmawiać z nauczycielami, pedagogiem i doradcą zawodowym, skorzystać z usług fryzjerskich, pozyskać pierwsze umiejętności zawodowe w ramach zawodu technik informatyk.

     • Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Wieliczce

     • Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Wieliczce, zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodziców dzieci z afazją. Spotkanie odbędzie się w środę - 15.02020 r., o godzinie 18.00, w gabinecie nr 1. W trakcie spotkania będą poruszane zagadnienia związane z trudnościami dnia codziennego dzieci ze zdiagnozowaną afazją i możliwościami radzenia sobie z nimi.

      Serdecznie zapraszamy!
       

     • Zajęcia profilaktyczne

     •            Dnia 07.01.2020r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez przedstawiciela Policji, Komendy Powiatowej w Wieliczce. Funkcjonariusz, przeprowadził pogadankę dla uczniów klas IV - V i VI - VIII,  na temat cyberprzemocy, prawa karnego, jak również praw i obowiązków nieletnich wynikających z obecnych przepisów prawnych. Prezentacja obejmowała podstawowe reguły prawa cywilnego i karnego, a także tematykę przestępczości nieletnich i wykonanych kar orzeczonych przez sądy.  Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w sieci oraz z zagrożeniami płynącymi z nierozważnego korzystania z zasobów internetowych.                                                  

      Dzięki temu spotkaniu uczniowie:

      • Wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się po Internecie;
      • Znają, prawa oraz obowiązki w sieci;
      • Rozpoznają, zagrożenia związane z wykorzystaniem dostępnych w sieci usług i narzędzi;
      • Wiedzą, co im grozi w razie impulsywnych, nieprzemyślanych zachowań w życiu codziennym.