• Dzień Patrona

     •            5 marca w naszej szkole obchodzimy Dzień Patrona. W tym roku postanowiliśmy wyruszyć śladami naszej patronki – świętej Kingi.  Dzieci z klas młodszych razem z wychowawcami pojechały do Wieliczki, natomiast uczniowie klas IV – VIII udali się do Starego Sącza.

      W Starym Sączu zwiedzili klasztor klarysek ufundowany przez księżną Kingę, obejrzeli wystawę poświęconą fundatorce. W klasztornej furcie odebrali pamiątki przygotowane przez siostry klaryski.  Następnie udali się do źródełka, które, jak głosi legenda, wtrysnęło za sprawą Kingi. Kolejnym celem wycieczki był Ołtarz Papieski w Starym Sączu. Tam uczniowie zwiedzili salę pamięci Jana Pawła II, a potem udali się na górną część ołtarza, gdzie znajduje się stół ofiarny z mszy, podczas której papież kanonizował błogosławioną Kingę.

     • Konkurs recytatorski

     •            25 II 2020 r. w Centrum Kultury w Gdowie odbył się gminny etap 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W tym konkursie naszą placówkę reprezentowali  szkolni laureaci: 

      kategoria klas I – III

      Karolina Woźniak, Oliwia Ślusarczyk, Lena Augustyn

      kategoria klas IV–VI

      Gabriel Piotrowski, Mateusz Pajorski, Radosław Kowalski

      kategoria klas VII –VIII

      Wiktoria Pietrzak, Daria Wlazło

      Wszyscy  uczniowie pięknie  recytowali przygotowane przez siebie utwory. Jury nagrodziło występ Leny Augustyn przyznając jej wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.