• Koło artystyczne - klasa 2

     • Zajęcia kółka odbywają się raz w tygodniu. Uczestniczą w nich systematycznie wszyscy uczniowie klasy drugiej. Na zajęciach uczniowie rysują, malują, wycinają, są aktorami, projektantami.

     • Kartka świąteczna

     •  

      Klasy II - III wzięły udział w konkursie na najładniejszą kartkę wykonaną w programie MS Word.
       

      Oto najciekawsze prace:

       

      Filip

      Karolina

      Liliana

      Karolina

      Adam

      Wiktoria

      Kacper

      Martyna

      Oliwia

     • Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w Paincie.

     • Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną wykonaną w edytorze grafiki Paint.

      Prezentujemy najciekawsze prace.

      Karol

      Antoni

      Alicja

      Bartłomiej

      Damian

      Martyna

      Olga

      Aleksander

      Lena

      Wojciech

      Gabriela

      Alek

     • Wiosna

     • 19 i 22 marca dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały nadejście wiosny. W piątek wspólnie wykonaliśmy Marzannę. Odwiedziliśmy też uczniów ze starszych klas, aby obwieścić im radośnie nadejście wiosny. Śpiewaliśmy piosenkę, recytowaliśmy wiersz o wiośnie oraz rozdawaliśmy drobne upominki. W poniedziałek wynieśliśmy naszą Marzannę daleko w pola, aby Pani Zima ją zabrała, i aby wreszcie na dobre rozpoczęła się wiosna. Zorganizowany został także konkurs na „Najciekawsze wiosenne nakrycie głowy”. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i wykonały piękne kapelusze, cylindry i opaski.

     • Przedstawienie „Na straganie”

     • Uczniowie drugiej klasy zaprosili dzieci z oddziału przedszkolnego na inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Drugoklasiści samodzielnie przygotowali dekorację oraz kukiełki. Za swoją pracę zostali nagrodzeni brawami. Wszystkim bardzo się podobało.

     • Dzień Patrona Szkoły

     • 5 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się kim była święta Kinga, kiedy żyła i co jej zawdzięczamy. Uczniowie wysłuchali także kilku legend związanych z naszą patronką. Podczas krótkiej wycieczki po szkole podziwialiśmy rzeźby świętej Kingi oraz sztandar naszej szkoły. Na koniec dnia wykonaliśmy doświadczenie dotyczące zakładania hodowli kryształków soli.

     • Spotkanie z dietetykiem

     • W środę 17 marca 2021r. gościliśmy w naszej szkole specjalistkę w dziedzinie zdrowego żywienia, magister dietetyki p. Karolinę Kowal.

      Celem spotkania było zwrócenie uwagi uczniów na zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie, oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym.

      Formą zajęć były interesujące warsztaty połączone z dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania. Prowadząca omówiła podstawowe zasady żywienia oraz często popełniane błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie, co powinny ze sobą zabierać do szkoły na drugie śniadanie oraz jakich produktów powinny unikać lub je ograniczać. Następnie dzieci układały piramidę zdrowego żywienia wykorzystując opakowania po produktach żywnościowych, które zbierały wspólnie z nauczycielami.

     • KONKURS RECYTATORSKI – eliminacje powiatowe

     •      9 marca 2021 r. w Wielickim Centrum Kultury nastąpiło rozstrzygnięcie eliminacji powiatowych  66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie:  Jagoda Pietruszkówna, Patrycja Durska oraz Artur Wołoch. W przesłuchaniu  na tym szczeblu wzięli również udział uczniowie naszej szkoły - Kinga Gajek i Radosław Kowalski- wytypowani w drodze eliminacji gminnych. 

      Z przyjemnością informujemy,  iż Radosław Kowalski – uczeń klasy VII otrzymał wyróżnienie w kategorii Turniej Recytatorski klasy VII- VIII szkoły podstawowe.

      Radkowi i Kindze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • „Dziel się Uśmiechem”.

     • Uczniowie naszej szkoły biorą udział w 8 edycji programu edukacyjno-profilaktycznego „Dziel się Uśmiechem”.

       

      Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie, jest synonimem radości

      i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.

       

      Organizatorami programu są: Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej, którzy od 2013 roku prowadzą program edukacyjno – profilaktyczny „Dziel się Uśmiechem”.

       

      W ramach programu uczniowie uczestniczą w zajęciach, prowadzonych przez wychowawców współpracujących z Oddziałami PCK, których celem jest wykształcenie u dzieci nawyków dbania o zdrowie. Dzięki nowoczesnym materiałom, uczniowie mogą w ciekawy i atrakcyjny sposób poznać najważniejsze zasady oraz zalety dbania o swoje zęby.

      Uczniowie w ramach programu otrzymali książeczki edukacyjne, szczoteczki, pasty do zębów oraz gumy orbit bez cukru.

      Przewodnikiem dzieci po świecie pięknego uśmiechu jest sympatyczna postać Super Wiewiórki, kojarzona z PCK od lat 60-tych XX wieku.

       

      Koordynator programu Anna Słotwińska