• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki obchodzą swoje święto- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci uczestniczyły w zabawach z balonami i konkursach. Zaśpiewały piosenkę o przedszkolach oraz przedstawiały teatrzyk sylwet „Samo zdrowie”. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz zdrowego, owocowego poczęstunku w postaci sałatki owocowej. Na koniec pani złożyła wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyła każdemu medal oraz dyplom „Super Przedszkolaka”.

• Dzień Kropki

• 15 września z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki, święta kreatywności, odwagi i zabawy w naszej klasie „0” gościły zadania i zabawy pod znakiem kropki. Tego dnia wszyscy mieli na sobie ubrania bądź jego elementy w kropki. Dzieci zapoznały się z historią małej Vashti, segregowały, przeliczały kropki, tworzyły pary oraz kodowały. Następnie dzieci odkrywały swoje talenty tworząc kropki na plakacie oraz wykonując kropkową biedronkę, a na koniec po kropkowych śladach odnalazły skarb ze słodkim co nieco.

• Program „Posiłek w szkole i w domu”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie w ramach realizacji Programu „Posiłek w szkole i w domu” przypomina o możliwości ubiegania się o pomoc w formie jednego gorącego posiłku dla dzieci
            i młodzieży w szkole i w przedszkolu na rok szkolny 2021/2022.

Kryterium dochodowe uprawniające do ubiegania się o pomoc
            w formie dożywiania:

• 792,00 zł na osobę w rodzinie

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt :

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie

Adres: ul. Myślenicka 145, Gdów

Numer telefonu: 12 251 42 38, wew. 221

Godziny urzędowania:

poniedziałek 8:30-18:30,

wtorek - czwartek  7:30- 15:30,

piątek  7:30 - 14:00.

• ZEBRANIE RADY RODZICÓW

W dniu 29 września 2022 roku odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

Zebranie rozpocznie się o godzinie 18:00

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek na terenie budynku szkoły

• Narodowy Spis Powszechny

• Szanowni Państwo,

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

Obowiązkową i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie:

• korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub miejscowym urzędzie gminy/miasta;
            • dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do soboty od 8.00 do 18.00 (od dnia 13 września br. do końca trwania spisu tj. 30 września br. infolinia będzie czynna w godzinach od 8.00 do 20.00).

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi – telefonicznie (z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99) lub bezpośrednio. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.

Udział w spisie to nasz ustawowy obowiązek – nie odkładajmy go na ostatnią chwilę.

Spiszmy się, bo Liczymy się dla Polski!

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Szanowni Rodzice

W dniu 9 września 2021 roku, (tj. czwartek) odbędzie się zebranie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Bilczycach.

Harmonogram spotkań:

Klasy 0 – 3 godzina 16:00

Klasy 4-8 godzina 17:00

Przypominamy o obowiązku noszenia masek ochronnych na terenie budynku szkoły.

Z poważaniem:

Ewa Dziedzic - dyrektor szkoły.