• Informacja Librus

     • Szanowni Państwo Rodzice Uczniów

      W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi opłat za korzystanie z dostępu do dziennika elektronicznego informujemy, że jest on bezpłatny dla użytkowników korzystających przy logowaniu się z dowolnej przeglądarki internetowej. Jeżeli Państwo logują się poprzez aplikację, to po okresie bezpłatnego okresu korzystania z niej operator będzie pobierał opłaty zgodnie z własną taryfą. Dlatego w celu uniknięcia zbędnych, dodatkowych kosztów zalecamy i zachęcamy do korzystania przy logowaniu się do Synergii z dowolnej przeglądarki internetowej.

     • Wycieczka do Sanktuarium i Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

     • W dniu 26.10.2021 r. klasy VII i VIII były w Sanktuarium Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach a także w Centrum Jana Pawła II  - Białe Morza. Uczniowie zwiedzili Sanktuarium i Centrum  Jana Pawła II, gdzie obejrzeli wystawę  multimedialną "Śladami Jezusa "

     • Wycieczka do Myślenic i Dobczyc

     •             21 października uczniowie klas 0-III byli na wycieczce. Najpierw udali się do Myślenic, gdzie odwiedzili salę zabaw - ALEKLOCKI. Wszyscy świetnie się tam bawili. Konstruując różne budowle, ćwiczyli cierpliwość, sprawność manualną, a także rozwijali wyobraźnię. Kolejnym miejscem, które w tym dniu odwiedzili uczniowie był zamek w Dobczycach. Podczas zwiedzania dowiedzieli się, jak zamek wyglądał w dawnych czasach i kto tam mieszkał. Podziwiali eksponaty związane z historią tego miejsca. Na zakończenie wycieczki uczniowie zwiedzili skansen. Oglądali w nim narzędzia i przedmioty związane z  codziennym życiem, rzemiosłem, a także świątecznymi zwyczajami dawnych mieszkańców wsi.

     • Ślubowanie klasy pierwszej

     • 14 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy I.

      W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

      Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły pani Ewa Dziedzic dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

      Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

     • Europejski Tygodnia Kodowania

     • W dniach 9-24 października br. odbywa się kolejna edycja CodeWeek czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

      CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

      Do akcji dołączyli uczniowie naszej szkoły kodując na stronie https://code.org/. Ponadto uczniowie uczą się programować w Scratchu, Baltiem i C++.

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • 11 października 2021r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, na których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas I - VIII mógł oddać jeden głos na specjalnie przygotowanych kartkach i wrzucić do urny wyborczej.

      Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:

      Przewodnicząca – Oliwia Ślusarczyk – klasa IV

      Zastępca – Paweł Łach – klasa VIII

      Skarbnik – Adrian Biernat – Klasa VIII


      Zarząd – Eryk Grochal

      Natalia Nawara

      Gabriel Piotrowski

      Emilia Pieprzyk

      Patrycja Tuleja

      Zuzanna Musiał

      Nataniel Bednarski

      Mateusz Pajorski

       

      Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności.

     • Dyktando Niepodległościowe

     • 29 września br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Uczestnikami szkolnego etapu byli:

      Oliwia Ślusarczyk, Michalina  Schӧnborn – Tomczak, Lena Augustyn, Lena Lisowska, Paulina Pajor, Eryk Grochal,  Kamila Jankowicz, Natalia Nawara, Gabriel Piotrowski

       Najlepsze wyniki uzyskali:

      Eryk Grochal (95,5 pkt),

      Natalia Nawara (80,5 pkt),

      Michalina Schӧnborn – Tomczak (77,5 pkt),

      Lena Augustyn (75pkt). 

      Prace w/wym. uczniów zgodnie z Regulaminem Konkursu zostały odesłane do Komisji Wojewódzkiej w Krakowie.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a szkolnym finalistom życzymy zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.