• Dzień Dinozaura

     •      25 lutego zerówka obchodziła nietypowe święto- Dzień Dinozaura. Przedszkolaki przyniosły swoje dinozaury, albumy i książki o dinozaurach. Dzieci poprzez zabawy i zadania poznawały życie prehistorycznych zwierząt. Bawiły się w paleontologów- szukając kości w piasku, układały szkielet, wykonały prace plastyczne, oraz podziwiały wybuch wulkanu podczas eksperymentu. Dzień dinozaura przeniósł nas w fascynujący  świat.

     • Zabawa karnawałowa w zerówce

     •      W naszej zerówce odbył się bal karnawałowy. Dzieci wcieliły się w różne postacie. Były zabawy, tańce i konkursy. Wszystkim towarzyszyła radość, śmiech, a rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.

     • Zimowe Igrzyska Olimpijskie

     •      4 lutego w zerówce odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Rozpoczęliśmy nasze zawody od „Przedszkolnej Przysięgi  Olimpijskiej” oraz zapalenia olimpijskiego znicza. Następnie zaczęła się rywalizacja w konkurencjach sportowych nawiązujących do zimowych dyscyplin olimpijskich. Dzieci zachowując zasady fair-play dzielnie walczyły. Na koniec otrzymały medale i gratulacje. Wszyscy bawili się znakomicie.

     • 67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

     •  

             23 lutego  2022 r. nastąpiło rozstrzygnięcie eliminacji gminnych 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który -podobnie jak przed rokiem- odbywał się w formie on-line. Według informacji organizatora w  turnieju  uczestniczyło 65 osób, poziom zaś tegorocznych eliminacji był wysoki, szczególnie w kategorii klas IV-VIII . Z tym większą więc radością przyjęliśmy wiadomość o wyróżnieniu, które otrzymała  Kinga Gajek – uczennica kl. VIII.

           Serdecznie gratulujemy, dziękujemy również wszystkim uczniom naszej szkoły za udział w tegorocznych eliminacjach konkursowych.

       

     • Walentynki

     • WALENTYNKI

           14 lutego w naszej szkole zorganizowane zostały walentynki.  Działała poczta walentynkowa, uczniowie ubrali się w tym dniu na czerwono, ozdabiali swoje klasy i wzięli udział w konkursie na kartkę
      walentynkową.

      Wyniki konkursu :

      I miejsce  -   Zub Kacper                – klasa 3

                            Zabdyr Wiktoria       – klasa 4

      II miejsce –  Włodek  Maja           -  klasa 0

                            Woźniak Karolina    – klasa 3

                            Korek Martyna         – klasa 3

      III miejsce – Waśniowski Antoni – klasa 2

                            Dubiel Lena              – klasa 2

                            Pudlik Zuzanna        – klasa 1

                           

     • Konkurs recytatorski

     • 16 lutego odbył się szkolny etap 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, wzięło  nim  udział 11 uczniów naszej szkoły. Dzieci z klas I – IV  recytowały wybrane przez siebie utwory w szkole, pozostali on-line. Jury wytypowało 6 uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

      Emilia Szklarzewicz

      Alicja Zaczyk

      Martyna Korek

      Wiktoria Kowalska

      Zuzanna Musiał

      Kinga Gajek

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody zakupione z funduszy przyznanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.