• W klasie komputerowej

•      13 kwietnia uczniowie klasy szóstej zaprosili dzieci z oddziału przedszkolnego na lekcję w pracowni. W czasie zajęć grali w gry komputerowe przygotowane dla nich przez starszych kolegów, składali i programowali robota z klocków Krypton, mieli także możliwość drukowania na drukarce 3D i korzystania z okularów ClassVR.

• Nauka poprzez zabawę

• Uczniowie naszej szkoły rozwijają kreatywność i logiczne myślenie, uczą się programowania z robotem do programowania Abilix z serii Krypton.

• Konkurs tworzenia kartek świątecznych w Paincie

• W konkursie klas młodszych najładniejsze prace wykonali:

klasa I - Aniela Białka

klasa II - Wojciech Świeży

klasa III - Martyna Korek

W klasach starszych uczniom najbardziej podobała się praca Wiktorii Kowalskiej z klasy piątej.

• Projekt edukacyjno-historyczny z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

• Projekt skierowany jest do uczniów klas I - VIII Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Bilczycach

Celem projektu jest:

• Rozbudzanie postaw patriotycznych i świadomości narodowej .
            • Kultywowanie pamięci o ważnym wydarzeniu historycznym – uchwaleniu Konstytucji 3 Maja.
            • Promowanie patriotyzmu.
            • Popularyzowanie piękna mowy ojczystej.

Udział w projekcie polega na  wybraniu jednego z prezentowanych  tematów i  wykonaniu pracy.

1. Wykonać projekt  znaczka pocztowego, którego tematem jest: „Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Tematyka pracy musi  nawiązywać do wydarzeń, postaci historycznych lub  miejsc związanych z Konstytucją 3 Maja oraz symboli narodowych. Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw.
            2. Zaprojektować kartkę pocztową, która będzie przedstawiała najpiękniejszy, Twoim zdaniem, zakątek naszego kraju. Napisać również na tej kartce własny, krótki utwór wierszowany, mówiący o pięknie tego miejsca.

Technika i forma pracy w formacie A4 jest dowolna: rysunek, plakat, kolaż. Można też   wykonać pracę na komputerze w programie graficznym.

Prace należy przekazać do dnia 25 kwietnia 2022  do  Pani Renaty Bukowiec lub Pani Joanny Grygorowicz.

• Dzień bez tradycyjnego plecaka

•      Uczniowie naszej szkoły pokazali, że dzień bez tradycyjnego plecaka, to świetny pomysł. . Pojawiły się więc: koszyki, skrzynki na narzędzia, koce, podusie, wózki, wanienki, wiaderka czy taczki a także turystyczna lodówka. To święto idealne dla kreatywnych uczniów a nasi uczniowie pokazali, że potrafią się bawić.