• Dzień Mamy i Taty

• Z okazji Dnia Mamy i Taty przedszkolaki zaprezentowały kochanym Rodzicom swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Wręczyły drobne upominki dziękując Rodzicom za ich miłość i troskę.

• Pierwsza pomoc w zerówce

• 20 czerwca zerówka brała udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie, nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie.  Bardzo dziękujemy panu Michałowi za dawkę wiedzy.

• Realizacja programu ekologicznego „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

• Zerówka wzięła udział w ogólnopolskim programie ekologicznym  i realizowała go zgodnie z wytycznymi. Dzieci mogły nie tylko poszerzać swoją wiedzę na temat produktów ekologicznych, ale również angażowały się w działania, oraz próbowały nowych produktów ekologicznych. Przedszkolaki kształtowały również nawyki higieniczne, a podczas zajęć ruchowych propagowany był zdrowy styl życia. Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

• Dzień sportu

Dzień Sportu dla klas IV-VIII w Szkole Podstawowej w Bilczycach 22.06.2022r.

8:45 wspólna rozgrzewka

09.00 rozpoczęcie zmagań LA indywidualnych punktowanych

Konkurencje punktowane

1. Rzut piłeczką palantową (2 próby)

2. Bieg krótki

3. Rzut woreczkiem do celu (3x1pkt)

4. Skok z miejsca (2 próby)

5. Rzut piłką lekarską

Konkurencje rekreacyjne indywidulna

1.Wyścig w workach

2. Papier-kamień-nożyce

3. Skoki na skakance na czas (1 próba)

4.Zabawy zręcznościowe

Konkurencje klasowe

1.Przeciąganie liny

2.Pieg sztafetowy mieszany

11.00 Poczęstunek (Pizza w swoich klasach lub w formie pikniku ) rozdanie nagród , medali, wspólne zdjęcie

11.30 Mecz siatkówki Nauczyciele - Uczniowie

12.30 Zakończenie Dnia Sportu

• Wycieczka do Sandomierza

• 23 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza.

Na początku tej turystycznej wędrówki odwiedzili zamek Krzyżtopór – ruiny rezydencji pałacowej położonej w miejscowości Ujazd. Tutaj uczniowie uczestniczyli w warsztatach historycznych, które przybliżyły im XVII- wieczne zwyczaje. Głównym celem wycieczki był jednak Sandomierz. Uczniowie podziwiali Starówkę, Dom Jana Długosza, Bramę Opatowską. Podczas zwiedzania Zbrojowni Rycerskiej mieli możliwość przymierzyć różnorodne stroje oraz obejrzeć arsenał broni z dawnych czasów. Był także czas na kupienie pamiątek.

Na zakończenie wycieczki odbył się rejs statkiem po Wiśle. Na pamiątkę kapitan statku odcisnął każdemu uczestnikowi pieczątkę kotwicy na ręku.