• Spotkanie z koordynatorem wolontariatu Hospicjum Domowego dla Dzieci Alma Spei w Krakowie

•        W środę 21 września 2022 roku gościliśmy w naszej szkole pana Grzegorza Putyrę, który jest pracownikiem i jednocześnie koordynatorem wolontariatu Hospicjum Domowego dla Dzieci Alma Spei w Krakowie.

Podczas spotkania, w którym wzięli udział uczniowie z   klas VI, VII i VIII, pan  Grzegorz opowiedział o tym, co to  jest hospicjum domowe i czym się zajmuje. Uczniowie poznali zakres działania hospicjum Alma Spei, dowiedzieli się także, na czym polega opieka nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami. W dalszej części spotkania pan  Grzegorz opowiadał o pracy wolontariuszy w hospicjum i o tym, jak wielkie ma znaczenie dla chorych.

Była to bardzo cenna lekcja dla wszystkich uczniów, którą na pewno będą długo pamiętać.