• Robimy kanapki

      15 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego samodzielnie przygotowały kanapki na drugie śniadanie. Przed przystąpieniem do pracy porządnie umyły ręce, założyły fartuszki i przygotowały potrzebne rzeczy. Wszyscy świetnie sobie poradzili z krojeniem i smarowaniem. Kanapki były pyszne i szybko znikały z talerzy.

     • Pielęgniarka

      14 listopada zerówkę odwiedziła Pani pielęgniarka. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca pielęgniarki, oraz miały okazję zobaczyć z bliska prawie wszystkie narzędzia, którymi się posługuje. Pani pokazała jak wykonać proste czynności, gdy ktoś się skaleczy oraz przypomniała  przedszkolakom zasady postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie było bardzo ciekawe i dzieci dużo się na nim nauczyły.

       

     • Akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości

      10 XI 2016r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  Przed uroczystością  dzieci z klas młodszych wykonały prace plastyczne , na których przedstawiona była mapa Polski z krainami geograficznymi lub symbolami narodowymi.  Uczniowie klas III – VI namalowali miejsca pamięci w  Gminie Gdów . Wszystkie prace zostały wyeksponowane podczas akademii. Uczniowie aktywnie włączyli się do przygotowania apelu, recytowali wiersze, mówili o walkach narodowowyzwoleńczych, jakie toczyły się na Ziemi Gdowskiej, przybliżyli postać Marszałka Józefa Piłsudskiego.

      Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.


     • Niecodzienna lekcja języka polskiego

      28 października w klasach 0-III odbyła się niecodzienna lekcja języka polskiego. Uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej. Każda klasa prezentowała ostatnio przeczytaną lekturę. Były to książki: " Bolek i Lolek", " Nasza mama czarodziejka", "120 przygód Koziołka Matołka" i "Dzieci z Bullerbyn". Uczniowie z zaciekawieniem słuchali  opowieści o przygodach bohaterów tych książek, poznali także ich autorów. Przygotowali piękne ilustracje do przeczytanych lektur.

             

     • VII Turniej Wiedzy o Janie Pawle II

      25 października uczniowie klasy czwartej wzięli udział w VII Turnieju Wiedzy o Janie Pawle II w Niegowici. Naszą szkołę reprezentowali:

      Kacper Pajorski

      Dominika Sowa

      Emilia Ślusarczyk

      W konkursie wzięło udział 12 drużyn ze szkół gminy Gdów. Poziom był bardzo wysoki, wszyscy uczniowie doskonale przygotowani.

      Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.


     • Twórczość Pierwszaków

      24 października – Pierwszaki przyniosły różne warzywa. Co stworzyły z warzyw? Można przekonać się oglądając nasze zdjęcia.

     • ,,Owocowy dzień”

      21 października 2016 r. był owocowym dniem u pierwszaków. Uczniowie przygotowali zdrową sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieli o zasadach higieny podczas przygotowania posiłku oraz o bezpiecznym posługiwaniu się nożem. Kiedy sałatka była gotowa odbyła się degustacja.


                  

     • Klasa II przywitała jesień

      Klasa II przywitała jesień wycieczką do lasu. Dzieci zbierały różnokolorowe liście, żołędzie, szyszki i kasztany. Po powrocie do szkoły wykonały z darów lasu leśne stworki. Jednym z zadań było zasuszenie liści i zrobienie albumu. Pięknie wykonane albumy trafiły na klasową wystawę. Następnym zadaniem była obserwacja brzozy, kalkowanie jej kory na kartkę i odbijanie liści. Piękne prace zostały wyeksponowane na klasowej  gazetce. Kolejne zadanie wyglądało bardzo kolorowo i smakowicie. Dzieci z warzyw i owoców tworzyły przeróżne cudaki jesienne. Od nich zapachniało w klasie jesienią. Czeka ich  jeszcze najsmakowitsze z zadań – robienie jesiennej sałatki owocowej.

         

     • Spotkanie z ratownikiem medycznym

      18 października uczniowie z klas I- III spotkali się z ratownikiem medycznym.  Na spotkaniu pani ratownik udzielała  instruktażu oraz zademonstrowała tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pani ratownik pokazała uczniom jak ułożyć rannego w pozycji bocznej bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem  dzieci cieszyły się praktyczne ćwiczenia uczniów na fantomach. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie wykonywały podstawowe czynności ratownicze. Dzieci dowiedziały się również jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Były to bardzo wartościowe warsztaty, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować komuś życie.

                  

     • Ślubowanie klasy pierwszej

      14 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy  pierwszej.
      Pierwszoklasiści w obecności Pani Dyrektor, nauczycieli, rodziców, starszych kolegów i koleżanek zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz  zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i  mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Pierwszoklasiści przeszli przygotowany przez SU ,,chrzest ucznia” i przyjęli życzenia od starszych kolegów. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców.


                              

     • Wycieczka do Muzeum Narodowego w Krakowie

      11 października pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach muzealnych w Sukiennicach. Temat lekcji dotyczył zwierząt: ,, Kot Leonarda. Zwierzęta w sztuce.” Dzieci nauczyły się rozróżniać zwierzęta dzikie, hodowlane i domowe. Miały możliwość bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki. W trakcie wizyty w muzeum dzieci nauczyły się podstawowej zasady zachowania w takich miejscach – nie dotykać eksponatów. Na koniec pierwszaki uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę.

     • Wycieczka do lasu.

      We wrześniu uczniowie klasy I wybrali się  na wycieczkę do lasu. W lesie szukali jesiennych skarbów, rozpoznawali różne gatunki drzew, wypatrywali leśnych zwierząt oraz słuchali śpiewu ptaków.  Z wycieczki  wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

     • Miło spędzamy wolny czas

      Uczymy się także poprzez zabawę. Miło spędzamy czas na świetlicy, placu zabaw lub uczestnicząc w licznych kołach zainteresowań.

                     

     • Odblaskowa dyskoteka

      6 października w naszej szkole odbyła się odblaskowa dyskoteka, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas IV-VI tańczyli ubrani w odblaskowe kamizelki.  W przyciemnionym świetle mogli naocznie przekonać się, na jakiej zasadzie działają elementy odblaskowe. Zabawa skończyła się wieczorem.

                  Pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka wspaniale się udała. Mamy nadzieję, że następne będą równie wesołe.


       

     •          Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      23 września w naszej szkole odbyły sie wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były one kampanią wyborczą, do której zgłosili się uczniowie klas IV-VI pragnący pracować w Samorządzie i reprezentować uczniów w wielu ważnych sprawach. Kandydaci przygotowali plakaty, na których prezentowali swój program działań. W dniu głosowania uczniowie otrzymali karty do głosowania. Prawo do głosowania mieli wszyscy uczniowie z klas I-VI. Komisja wyborcza w składzie: Aleksandra Dębowska, Aleksandra Grabowska i Kacper Pajorski  czuwała nad przebiegiem wyborów, rozdawała karty do głosowania, a po wyborach skrupulatnie policzyła wszystkie głosy. Największą ilość głosów uzyskali:

      Damian Linczowski - z klasy V

      Michał Podborski - z klasy VI

      Gabriela Szostak - z klasy IV

       

      Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2016/2017 będzie pracował w następującym składzie:

      Przewodniczący - Damian Linczowski,

      Sekretarz - Gabriela Szostak

      Sekcja kronikarska - Witold Biernat, Gabriela Dymek, Justyna Koczaj

       

      Nowo wybranym członkom Samorządu Uczniowskiego gratulujemy, życzymy ciekawych pomysłów i aktywnej, twórczej pracy w Samorządzie.