• Udzielamy pierwszej pomocy

      30 października dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani pielęgniarka. Dzieci wzięły udział w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Miały okazję zapoznać się ze sposobami udzielania pierwszej pomocy, układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, wzywania pomocy oraz poćwiczyły znajomość numerów alarmowych. Dzieci dowiedziały się również, na czym polega praca pielęgniarki, oraz miały okazję zobaczyć z bliska prawie wszystkie narzędzia, którymi posługuje się w pracy. Spotkanie było bardzo ciekawe i dzieci dużo się na nim nauczyły.

       

     • Wycieczka do lasu

      29 października dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na wycieczkę do lasu. Pogoda była wspaniała, świeciło słońce i mogliśmy podziwiać piękne widoki. W lesie szukaliśmy jesiennych skarbów, rozpoznawaliśmy różne gatunki drzew, wypatrywaliśmy leśnych zwierząt oraz słuchaliśmy śpiewu ptaków. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo radośni, to była bardzo udana wyprawa.

     • Piekarnia

      26 października dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły piekarnię       w Gdowie. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Słuchając informacji zwiedziły magazyn, obserwowały pracę urządzeń służących do produkcji pieczywa. Dzieci zapoznały się z tym jak wygląda przygotowanie ciasta na chleb, od momentu przygotowania zakwasu i jak wygląda piec do wypieku pieczywa. Widziały również jak gotowy, upieczony już chleb za pomocą specjalnej łopaty wyjmowany jest z pieca. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi bułkami i słodkim kołaczem. Było bardzo interesująco, smacznie i pachnąco.

     • Wycieczka do Teatru Ludowego w Krakowie

      22 października uczniowie z klas 0-III uczestniczyli w wycieczce do Teatru Ludowego w Krakowie. Obejrzeli tam przepiękny spektakl pt. ,,Królowa Śniegu". Wspaniała scenografia, doskonała gra aktorów oraz ciekawe efekty specjalne przeniosły dzieci w cudowny  świat baśni Andersena. Podczas przedstawienia dzieci przeżyły wiele wzruszających, budzących trwogę, a także zabawnych momentów. Na zakończenie wycieczki uczniowie zrobili sobie kilka pamiątkowych zdjęć na tle Teatru Ludowego. Wszyscy wrócili zachwyceni wyjazdem do teatru.

     •  Na stadionie Cracovii

      Cracovia to najstarszy nieprzerwanie istniejący polski klub sportowy założony 13 czerwca 1906.
      I to właśnie na stadionie tego zespołu nasi uczniowie mogli wspólnie z zawodnikami grać w piłkę. Mieli także możliwość zwiedzić stadion i zapoznać się z historią klubu. Dziś zasiedli na ławce rezerwowych zawodników, w sobotę mogą z trybun obejrzeć mecz, na który otrzymali darmowe vouchery, ale może w przyszłości wejdą na stadion jako zawodnicy tego lub innego klubu.

     • „Dzień marchewki”

      W poniedziałek w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy „Dzień marchewki”. Dzieci miały na sobie ubrania w pomarańczowym kolorze oraz samodzielnie przygotowane emblematy. Przedszkolaki próbowały marchewki pod różnymi postaciami. Wszyscy brali udział w przygotowaniu soku oraz surówki. Po warsztatach kulinarnych dzieci degustowały marchewkowe przysmaki, które wszystkim bardzo smakowały.

                                               

     • Spotkania z przyrodą

      W ramach koła przyrodniczego poszerzamy swoje zainteresowania otaczającym światem, jego pięknem i ochroną jego zasobów. Projektujemy i prowadzimy obserwacje oraz doświadczenia przyrodnicze. Obserwujemy rośliny i zwierzęta występujące w najbliższym środowisku, bawimy sie i odpoczywamy. Miło spędzamy czas. U nas nie ma miejsca na nudę.

       

                  

     • Owocowe szaszłyki

      Dzieci z oddziału przedszkolnego podczas środowych zajęć wykonały owocowe szaszłyki. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem pracowali podczas przygotowania tej zdrowej przekąski. Szaszłyki wyglądały i smakowały znakomicie. Nasi mali uczniowie to prawdziwi kucharze:) 

               

     • „III klasa czyta młodszym kolegom”

      Trzecioklasiści biorą udział w akcji „III klasa czyta młodszym kolegom”. Dzieci ze starszej klasy odwiedzają zerówkę i czytają wybrane utwory z literatury dziecięcej.

     • Zakończenie roku szkolnego

      Uroczystość  zakończenia roku szkolnego 2014/2015  w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. o godz. 810 odprawioną w Kościele parafialnym w Gdowie. Następnie wszyscy zgromadzeni wrócili do szkoły. Tam, w sali gimnastycznej o godz. 915  nastąpił dalszy ciąg uroczystości

                  Po powitaniu wszystkich przez panią dyrektor Ewę Dziedzic nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru. Uczniowie kl. VI chorąży Mikołaj Kaleta oraz asysta Weronika Linczowska i Wiktoria Musiał przekazali insygnia i sztandar nowemu składowi pocztu: chorążemu Mateuszowi Packowi oraz asyście Weronice Pawlik i Aleksandrze Wrona. Jednym z ważniejszych punktów uroczystości była ceremonia ślubowania absolwentów.
                  Następnie pani dyrektor  i wychowawcy wręczyli nagrody i świadectwa uczniom klasy VI i pozostałym wyróżnionym z klas I-V oraz listów gratulacyjnych rodzicom uczniów.

      Po odśpiewaniu hymnu szkoły i wyprowadzeniu sztandaru nastąpiła część artystyczna przygotowana przez szóstoklasistów, która rozbawiła, a także wzruszyła do łez zebranych na sali gości. Na koniec wystąpiła klasa piąta żegnając absolwentów.  

      Później uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas, gdzie nastąpiło wręczenie pozostałych świadectw i pożegnanie z wychowawcami.  

      Po tej części uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy szóstej.  

       

     • W krainie Solilandii

      W środę, 17 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci miały okazję podziwiać wielickie podziemia oraz poznać krainę Solilandii. Podczas podróży po solnych podziemiach spotkały tajemniczego Skarbnika, rozwiązywały rozmaite quizy i zagadki, szukały ukrytych skarbów i bawiły się w towarzystwie skrzata – soliludka. Dzieciom wycieczka bardzo podobała się i wcale nie miały ochoty stamtąd wracać.

     • Egzamin na kartę rowerową

      Pod czujnym okiem aspiranta pana Krzysztofa pokonywaliśmy tor przeszkód. Następnie pan policjant udzielił nam kilku cennych rad i staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami karty rowerowej.

       

     • Wycieczka do Bielska - Białej

      10 i 11 czerwca dzieci z klas I-III wspólnie z nauczycielami były na dwudniowej wycieczce. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po centrum  Bielska –Białej i oglądania zabytków miasta. Następnie udaliśmy się do studia filmów rysunkowych, gdzie uczniowie poznali kolejne etapy tworzenia filmu animowanego. Wizyta skończyła się pokazem trzech filmów (,,Bolek i Lolek”, Reksio”, Kuba i Śruba”. Kolejnym celem naszej wycieczki był Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. To niezwykłe miejsce – tu dzieci miały szanse spotkać wolno żyjące muflony, daniele, żubry i sarny. W Alei Bajkowej czekały na dzieci postacie z ulubionych bajek. W lesie znajdował się też plac zabaw z trampoliną, huśtawkami, karuzelą oraz basenem z mnóstwem kolorowych piłeczek. Pierwszy dzień zakończył się obiadokolacją w  hotelu. Drugiego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Międzybrodzia Żywieckiego, gdzie kolejką linową wjechaliśmy na Górę Żar. Ze szczytu rozciąga się piękna panorama na Jezioro Żywieckie. Ostatnim punktem wycieczki był rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim. To była wspaniała wycieczka, która dostarczyła wielu wrażeń.

                 

     •  

      III miejsce pierwszaczków w II Spotkaniach Teatralnych "Rampa Junior 2015"

      28 maja w Centrum Kultury w Gdowie odbyły się II Spotkania Teatralne ,,Rampa Junior 2015”, w których wzięli udział uczniowie z klasy I.

                Dzieci przygotowały przedstawienie pt. ,,Królewna Gburka". Opowiadało o nieznośnej królewnie, która wszystkich obrażała. Dopiero dzięki pomocy dobrych wróżek nauczyła się czarodziejskich słów ,,proszę”, ,,przepraszam”, ,,dziękuję”. Odmieniona królewna – jak to w bajkach – poślubiła księcia. Mali aktorzy wcielili się w role dam dworu, rycerzy i wróżek. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Radek Kowalski, który pięknie odegrał rolę księcia i dostał nagrodę za grę aktorską.

                  Udział w Spotkaniach Teatralnych dostarczył pierwszakom miłych wrażeń.

             

     • Dzień Mamy i Taty

      29 maja dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie naszej szkoły zaprosili swoich Rodziców do Domu Strażaka w Bilczycach, aby złożyć im serdeczne życzenia z okazji Dnia Mamy i Taty i zaprezentować przygotowany na tę okazję program artystyczny. Były wiersze  i okolicznościowe piosenki, krótkie scenki z życia rodzinnego, tańce i przegląd postaci bajkowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku. Dostarczyło wiele wzruszeń Kochanym Mamom i Tatusiom licznie zebranym na sali. Na zakończenie występu dzieci wręczyły swoim Rodzicom własnoręcznie wykonane aniołki.

       

     • Wycieczka do ZOO

      20 maja dzieci z klas 0-III wspólnie z nauczycielami były na wycieczce w krakowskim ZOO.

                  Ogród zoologiczny  jest uroczym  miejscem do spokojnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dzieci  miały okazję zobaczyć  niespotykane na co dzień ssaki i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Najbardziej podobały im się żyrafy o długich szyjach i leniwy tygrys. Uwagę przykuwały kolorowe, rozwrzeszczane papugi i piękne flamingi. Dzieci odwiedziły też MINI ZOO, gdzie karmiły i głaskały zwierzęta.

                  Wizyta w ZOO wszystkich wprawiła w dobry nastrój. Dzieci z ociąganiem opuściły ogród, a potem długo wymieniały się wrażeniami