• Zebranie z rodzicami 26 stycznia 2018 roku.

      16.30 - 17.15 klasy IV - VII,

      17.15 - 17.30 zebranie ogólne,

      17.30 - 18.15 klasy I - III.

       

       

     •            Wigilia w naszej szkole

                 20 grudnia 2017 r. był w naszej szkole dniem szczególnie uroczystym.

      Uczniowie klasy IV - VII zaprezentowali program artystyczny o tematyce świąt Bożego Narodzenia. We wszystkich klasach odbyły się klasowe wigilie. Uczniowie dzielili się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia, a przy wigilijnym stole śpiewali kolędy.

     • "Bożonarodzeniowe Anioły"

                Kilka tygodni temu w naszej szkole ogłoszono konkurs "Bożonarodzeniowe Anioły".  Do 11 grudnia uczniowie przynosili własnoręcznie wykonane prace. Przyfrunęło  do nas  14 aniołów wykonanych różną techniką.  Były anioły z masy solnej,  papieru,  makaronu, ze sznurka i ze styropianu.

      Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy zaangażowania i pomysłowości.

                   

     • Wyjazd do teatru

                 12 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III naszej szkoły oglądali w teatrze spektakl „Nie płacz, Koziołku”. Bohaterem przedstawienia jest mały i nieposłuszny Koziołek. Uparciuch nie słucha przestróg mamy o zbliżającej się burzy i oddala się od domu. Szybko popada w tarapaty i pewnie stałby się smacznym kąskiem dla wilków, gdyby nie pomoc innych zwierząt. Przygody Koziołka wydobywają na plan pierwszy najważniejsze wartości: miłość rodziców i przyjaźń otoczenia. Bajka uczy, że warto słuchać dorosłych. Zachęca także do niesienia pomocy innym.   Spektakl  uatrakcyjniały piosenki śpiewane na znane dzieciom melodie, naprawdę nie można było się nudzić. 

       

       

     • Konkurs skoków przez skakankę

                W klasie I odbył się Konkurs Skoków Przez Skakankę.

      Polegał on na wykonaniu jak największej ilości poprawnych skoków. Technika była dowolna.

      Mistrzynią została Wiktoria Kowalska, która wykonała 100 prawidłowych skoków.

       II miejsce zajęła Lena Augustyn - 67 skoków,

       III miejsce- Adam Pietrzak- 58 skoków.

      Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy innych do wspaniałej zabawy ze skakanką

     • Wizyta Świętego Mikołaja

                6 grudnia w naszej szkole zagościł świąteczny nastrój. W tym dniu pojawił się  u nas niecodzienny gość - Święty Mikołaj ze słodkimi prezentami. Świętemu Mikołajowi pomagały rozdawać paczki dwa grzeczne aniołki. Były też diabełki, które chciały troszkę poprzeszkadzać w rozdawaniu prezentów. Jednak to się nie udało. Dla każdego dziecka i młodszego i starszego, grzecznego i mniej grzecznego znalazła się słodka niespodzianka. Było dużo radości i uśmiechów.

     • Konkurs „Zmieniamy powietrze na lepsze”

                5.12. 207 roku w Urzędzie Gminy w Gdowie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu „ Zmieniamy powietrze na lepsze”.  Miło nam poinformować, że III miejsce w tym konkursie zajął Franciszek Tarnowski z klasy III, a wyróżnienie otrzymała Amelia Manys  również z klasy III. Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody z rąk pana wójta Zbigniewa Wojasa.  Naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów z klas I,II,III i VI.

      Gratulujemy!

           

     •  Kiermasz Świąteczny w naszej szkole

                W klimat świąt  Bożego Narodzenia wprowadza nas Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły.

                Pięknie nakryte stoły w Domu Strażaka uginały się od ozdób świątecznych. Nie brakowało stroików, choinek, aniołków, sianka, bombek, pierników i wielu, wielu wspaniałości świątecznych.

                Można było miło spędzić czas przy kawie, herbacie i pysznym ciasteczku. Korzenny zapach ponczu roznosił się w całym budynku, a smaczne ciasto i rogaliki z kapustą było kupowane przez wszystkich uczestników kiermaszu.

                Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Tradycją stało się ozdabianie i konsumowanie pierniczków.

                Nie można nie zauważyć  ogromnego zaangażowania rodziców,  którym serdecznie dziękujemy.

                

        

     • Wycieczka do Multikina

               4 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w seansie interaktywnym pt. „Wielka przygoda małego żółwika” w Multikinie.  Dzieci mogły porozmawiać z animowanym bohaterem - żółwikiem Tomkiem.  Towarzyszyły mu  w wyjątkowej, edukacyjnej przygodzie, płynąc z nurtem Wisły przez Polskę. Poznały nowe miejsca i otoczenie przyrodnicze. Interaktywnie wzięły udział w perypetiach głównego bohatera. Poznały masę ciekawych informacji na temat rzeki jej dopływów. Nauka przez zabawę też może być interesująca.

      Było super!

     • Andrzejki

                 Andrzejki w naszej szkole to już tradycja. 30 listopada to dzień pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Każdy chciał się przekonać, czy będzie miał powodzenie w miłości oraz poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

      Wszyscy bawili się doskonale.

       

       

     • Kiermasz Świąteczny

      Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się
      w Domu Strażaka w Bilczycach 3 grudnia 2017 roku w godz. 9.00 - 16.00.

     • Wycieczka  klas 0-III do muzeum

                 24.XI klasy 0 – III wybrały się na wycieczkę  do  oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie.  Klasa 0 uczestniczyła w lekcji muzealnej  pt. „Bestiariusz- jakie zwierzęta kryją się w dawnych obrazach i rzeźbach” w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka.  Klasy I – II wzięły udział w lekcji pt. „Opowieść o witrażu” w Domu  Józefa Mehoffera, a klasa III zwiedziła Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego i uczestniczyła w lekcji pt. „Muzeum i jego tajemnice”. Lekcje w muzeum były okazją do bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki poprzez doświadczenie i wspólną zabawę.

             

     • Dzień szlonych fryzur

                  23 listopada był w naszej szkole Dniem Szalonych Fryzur. Każdy mógł się zaprezentować w oryginalnej, a zarazem zwariowanej fryzurze. Oczywiście nasi uczniowie spisali się na medal i na szkolnych korytarzach królowały kucyki, loki oraz warkoczyki.

     • Wycieczka do Warszawy

                16 listopada 2017 roku udaliśmy się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano wyruszyliśmy w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

                 Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w Zamku Królewskim. Tam  spotkaliśmy się z przewodnikiem. Podziwialiśmy wspaniale odrestaurowany budynek, miejsce historyczne pełne pięknych dzieł sztuki. Niezwykły barokowo-klasycystyczny zamek odrestaurowany po wojennych zniszczeniach jest jednocześnie muzeum jak i miejscem reprezentacyjnym, w którym odbywają się ważne spotkania.

                 Następnie podziwialiśmy piękne kamienice na Starym Mieście. Poznaliśmy historię dzwonu, który nigdy nie dzwonił, widzieliśmy jeden z pomników Warszawskiej Syrenki oraz pomnik Małego Powstańca. O zmroku z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki podziwialiśmy panoramę stolicy rozświetloną tysiącami świateł.  Po zakwaterowaniu wyruszyliśmy zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na Krakowskim Przedmieściu zatrzymaliśmy się przed Pałacem Prezydenckim, następnie udaliśmy się pod pomnik Mikołaja Kopernika, siedząc na ławeczce wysłuchaliśmy kilku fragmentów  utworów Fryderyka Chopina.

                Po tym pełnym wrażeń dniu wróciliśmy na zasłużony odpoczynek do hostelu, który okazał się pięknym obiektem i miło spędziliśmy w nim czas.

                 Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie również był udany. Rano udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik – jednego z ważniejszych punktów naszej wycieczki. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Następnie zwiedzaliśmy pozostałe zabytki stolicy, w tym drugi pomnik Warszawskiej Syrenki usytuowany nad brzegiem Wisły.  

               Po południu pojechaliśmy zobaczyć drugi obiekt -  niezwykle ważny dla zwolenników piłki nożnej  - PGE Narodowy. Wizyta na tym stadionie była spełnieniem marzeń wielu uczniów. Siedząc na trybunach wysłuchaliśmy informacji na temat tego obiektu. Następnie pani przewodnik zaprowadziła nas do szatni z koszulkami reprezentacj Polski, sali do hydromasażu, zobaczyliśmy też inne  pomieszczenia wykorzystywane podczas meczów. Podczas trasy usiedliśmy na ławce dla trenerów i rezerwowych. Na koniec udaliśmy się na punkt widokowy, skąd podziwialiśmy ogrom tego budynku.

                To był ostatni punkt programu naszej wycieczki. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

                 Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

       

       

     • Konkurs Czytelniczy

                  17 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Czytelniczy.  Uczniowie przygotowywali się do niego już od października. Musieli przeczytać baśń H. Ch. Andersena pt. "Calineczka", Ch. Perraulta pt. "Paluszek" oraz A. Puszkina pt. "Bajka o rybaku i rybce". Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Młodzi czytelnicy wykazali się doskonałą znajomością tych baśni. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie z klasy "0", którzy pięknie odpowiadali na pytania.

                  Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w II etapie tego konkursu.

     • Ciekawa lekcja przyrody

      14 listopada naszą szkołę odwiedził nietypowy gość, człowiek który kocha pszczoły. Pan Marek Tuleja postanowił podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w hodowli tych pożytecznych zwierząt z uczniami naszej szkoły. W ciekawy sposób opowiadał o ich życiu, pokazywał różne przedmioty, których używa w pracy, wyświetlił ciekawy film i pozwolił przymierzyć specjalny strój pszczelarza. Częstował także pysznym miodkiem.

      Bardzo nam się podobają takie zajęcia i mamy nadzieję jeszcze kiedyś gościć pana Marka.

           

     • Akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości

                 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego w asyście pocztu flagowego. Z kolei uczniowie klasy czwartej ukazali nam dzieje naszego kraju w nietypowej lekcji historii. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego uczyły miłości do Ojczyzny. Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu pozostałych uczniów.
      Akademia przebiegała w sympatycznej, a momentami podniosłej atmosferze.

       

       

     • III Przegląd Pieśni  Patriotycznej

           9.XI. 2017r. w auli gimnazjum w Gdowie odbył się III Przegląd Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentował chór z klas I i III, który zaśpiewał piosenkę pt. „ Piosenka młodego patrioty” . W kategorii „ solista” Emilia Ślusarczyk z klasy V zaprezentowała się w piosence pt. „Myślimy o Polsce”.

     • Wild Animals

                 Nauka języka angielskiego może być łatwa i przyjemna. Przekonują się o tym uczniowie klasy trzeciej. Tym razem z piosenką o dzikich zwierzętach.

     • Konkurs Głośnego Czytania w Języku Angielskim

                 6 listopada odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Głośnego Czytania w Języku Angielskim. w konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas IV - VI, z czego 6 zakwalifikowało się do etapu gminnego.