• Apel z okazji Dnia Edukacji

     •           11 października odbył się w naszej szkole uroczysty  apel z okazji  Dnia Nauczyciela. 

      Uczniowie z klasy III przygotowali  krótkie przedstawienie, w którym w zabawny sposób pokazali  jak wygląda szkolne życie. Na koniec zaśpiewali nauczycielom piosenkę, a przewodniczący SU złożył w imieniu wszystkich uczniów życzenia i wręczył wykonane przez dzieci  kwiaty.

     • Wycieczka do Muzeum Narodowego

     •           8 października uczniowie z klas 0-III oraz z klasy VI uczestniczyli w lekcjach zorganizowanych przez Muzeum Narodowe w Krakowie.

                  Dzieci z zerówki i z klasy I wzięły udział w zajęciach " Kto Ty jesteś?". Była to muzealna lekcja patriotyzmu, w czasie której obejrzały między innymi:  zbroje, mundury oraz wojenne chorągwie. Ponadto, zapoznały się   z symbolami narodowymi,  dowiedziały się czym jest patriotyzm, dlaczego  na fladze są kolory  biały i czerwony oraz dlaczego w polskim godle jest biały orzeł.

      Uczniowie klasy II i III podczas zajęć w Domu Jana Matejki poznali najważniejsze wydarzenia z życia wielkiego polskiego malarza. Zapoznali się z takimi pojęciami jak: portret, autoportret, karykatura, rekwizyt.

       Uczniowie klasy VI na lekcji muzealnej w Galerii Rzemiosła Artystycznego poznali historię mierzenia czasu i rodzaje zegarów.

                  Dzięki lekcjom w Muzeum Narodowym uczniowie nie tylko ciekawie spędzili czas, ale i dowiedzieli się wielu nowych rzeczy.

                

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 4 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń z klas 0 - VIII mógł oddać głos na wybranego kandydata. Komisja wyborcza w składzie: Rita Kulma, Filip Daniel i Jakub Woźniak  rozdawała karty do głosowania i czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów.  Po skończeniu głosowania komisja   policzyła głosy.

              Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2019/2020 będzie pracował w następującym składzie:

       Przewodniczący - Kacper Pajorski  kl. VII 

       Zastępca I - Martyna Zastawniak  kl. VII

       Zastępca II - Amelia Manys kl. V

     • Klasowe ognisko

     •           24 września korzystając z pięknej pogody uczniowie klasy VII wybrali się na ognisko. Wszyscy byli dobrze przygotowani do imprezy – każdy zabrał ze sobą to, co lubi najbardziej. Były więc kiełbaski, oscypki, serki, a nawet słodkie  pianki. Na miejscu czekało przygotowane przez gospodarzy  rozpalone ognisko i ciepła herbata. Po upieczeniu  smakołyków  i wspólnym posiłku, uczniowie podzielili się na dwie drużyny i rozegrali krótki mecz. Wspólnej  grze  towarzyszył  pies Nero. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik ogniska otrzymał słodką  babeczkę.

                      Zadowoleni z dobrej zabawy uczniowie podziękowali za gościnę i wrócili do domów.

                    

     • Powitanie Jesieni

     •           23 września dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały nadejście jesieni. Z przyniesionych kasztanów, żołędzi, kolorowych liści, jarzębiny zrobiliśmy jesienny kącik. Dzieci wykonały też prace plastyczną przedstawiającą Panią Jesień. Wybraliśmy się także na spacer, na których szukaliśmy pierwszych oznak jesieni.

     • Dzień Chłopaka

     •           30 września w zerówce obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla chłopców piękne prezenty, zrobiły dla nich krawaty. Po wręczeniu prezentów i złożeniu życzeń chłopcom na wszystkich czekała słodka niespodzianka.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     •            4 października 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W trakcie wakacji uczniowie zdążyli zapomnieć niektóre działania, więc była to doskonała okazja do nadrobienia zaległości:)

      W klasach starszych zostały przeprowadzone testy, które wyłoniły "Ekspertów Tabliczki Mnożenia". Każdy z nich otrzymał odznakę, którą z chęcią wkleił do zeszytu do matematyki.

     • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

     •            Uroczystość zakończenia roku szkolnego, która miała miejsce 19 czerwca 2019 r. zgromadziła w naszej szkole uczniów, rodziców i nauczycieli. Po mszy świętej odbyła się uroczysta akademia, złożenie ślubowania przez uczniów klasy VIII, następnie pożegnanie absolwentów. Absolwenci otrzymali z rąk pani dyrektor i wychowawcy świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, a najlepsi uczniowie świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Nagrodzeni zostali także uczniowie z pozostałych klas. Pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu. Książkami nagrodzono również uczniów ze 100% frekwencją, najlepszych sportowców i uczniów wyróżniających się pracą na rzecz klasy i szkoły. Ósmoklasiści i ich koledzy z klasy siódmej na pożegnanie zaprezentowali część artystyczną. Z humorem, ale i z nutą nostalgii przypomnieli niektóre spośród wielu zdarzeń ze szkolnego życia, oraz złożyli podziękowania nauczycielom i rodzicom. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkanie. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

     • Z wizytą w Klockolandzie

     • Przedszkolaki w minioną środę odwiedziły Centrum Nauki i Zabawy Klockoland w Krakowie. Dzieci brały udział w projekcie edukacyjnym pt. „W grodzie Kraka”. Dzięki temu poznały ciekawe fakty  z historii Krakowa m.in. legendę o królu Kraku, krakowskich gołębiach, czy dwóch wieżach Kościoła Mariackiego. Następie każdy samodzielnie konstruował legendarnego smoka wawelskiego z klocków lego. Później przyszedł czas na działania w interaktywnej strefie edukacyjno-rozrywkowej.  Przedszkolaki miały możliwość sterowania rożnymi robotami wykonanymi z klocków lego za pomocą przycisków, pilotów, tabletów. Najwięcej zainteresowania wzbudził robot, który robił bańki mydlane, a także trzygłowy smok, który za każdym razem starał się ukąsić zbliżającą się do niego dłoń oraz robot przenoszący i wypuszczający piłeczki. Dzieci z ogromnym entuzjazmem kierowały statkami, samolotami, samochodami, dźwigami oraz interaktywnymi zwierzętami. Mimo niekorzystnej pogody udało nam się również wysłuchać hejnału mariackiego, a przy okazji sprawdzić czy wieże Kościoła Mariackiego naprawdę są różnej wysokości. Zwiedzanie zakończyliśmy wizytą w Sukiennicach.

     • Ogłoszenie

     • W związku z przesłaną prośbą Minister Edukacji Narodowej w dniu 4 czerwca  2019 roku,  (tj. wtorek), o godz. 1730 odbędzie się zebranie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej  im. Świętej Kingi w Bilczycach, podczas którego zostaną przedstawione procedury bezpieczeństwa obowiązujące w szkole.


     • Wycieczka do Auschwitz - Birkenau

     • 16 maja uczniowie klas VII – VIII pojechali do Muzeum w Oświęcimiu i Brzezince. Wyjazd miał na celu zapoznanie uczniów z historią obozu, w którym podczas drugiej wojny światowej zginęło wiele milionów ludzi różnych narodowości.

      Wejście do obozu otwierała brama, na której widniał napis Arbeit macht frei. Na terenie Auschwitz, niektóre bloki i budynki obozowe pełniły specjalne funkcje. Znajdowały się w nich liczne fotografie i przedmioty codziennego użytku. Pod ścianą straceń, gdzie wykonywane były wyroki na więźniach, minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar.          

      Drugi etap wycieczki stanowił dawny obóz w Brzezince. Istotnym elementem tego miejsca jest pomnik upamiętniający ofiary obozu. Duża część obozu została zniszczona przez Niemców opuszczających to miejsce zimą 1945 roku. Zachowały się jednak murowane baraki, w których panowały nieludzkie warunki.           

      Wycieczka ta była ważną lekcją w życiu uczniów.

     • Koncert

      8 maja klasy I i II zaproszone zostały na koncert zorganizowany przez Publiczną Szkołę Muzyczną w Gdowie. Dzieci mogły posłuchać brzmienia takich instrumentów muzycznych jak: obój, klarnet, ksylofon, gitara, akordeon, flet poprzeczny, fortepian, saksofon, trąbka, wiolonczela i  skrzypce.

      W koncercie wystąpił uczeń naszej szkoły Jakub Woźniak z klasy IV, który zagrał w duecie na saksofon. Koncert wszystkim bardzo się podobał.

       

     • VII Bieg Konstytucji 3 Maja

      Reprezentacja naszej szkoły na VII Bieg Konstytucji 3 Maja

       

     • Akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

      29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz  Święto Narodowe Trzeciego Maja. Akademia została przygotowana przez uczniów klas czwartej i piątej.

             

     • " Spotkaj się z pracodawcą"

                 25 kwietnia uczniowie klasy ósmej wzięli udział w „Spotkaniu z pracodawcą” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Gdowie. Rozmawiali z pracodawcami z różnych branż – motoryzacyjnej, spożywczej, stolarskiej, handlowej, komunikacyjnej, fryzjerskiej, mechanicznej i hotelarskiej. Próbowali słodkich wyrobów, skręcali meble, zajęli miejsca za kierownicą super wygodnej hondy, siedzieli też w podmiejskim autobusie. Oprócz tego otrzymali liczne gadżety, ulotki z informacjami, a także propozycje odbycia praktyk szkolnych.

      źródło: https://drive.google.com/drive/folders/1uTIw5QhG3txd8I0zESTzHtOiSPt96IeC

     • Egzamin ósmoklasisty

                 W dniach 15 – 17 kwietnia uczniowie klasy ósmej, po raz pierwszy, pisali egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

     • Koncert Roksany Węgiel

                 W piątek 29 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Jubileuszowej Gali Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art w kategorii taniec oraz muzyka.

      Na scenie wystąpili: Urszula Zając, Małgorzata Grochal, Agnieszka Syguła, Martyna Kufta, Martyna Pająk, Julia Nowak, Julia Wyszyńska, duet "Dance and Fun Jazz", „Idea”, Paweł Szostak, Karol Makuch, Emilia Azierska, Martyna Raczek, "Omnia Junior".

      Na zakończenie gali wystąpiła Roksana Węgiel.