• Kartka świąteczna

     •  

      Klasy II - III wzięły udział w konkursie na najładniejszą kartkę wykonaną w programie MS Word.
       

      Oto najciekawsze prace:

       

      Filip

      Karolina

      Liliana

      Karolina

      Adam

      Wiktoria

      Kacper

      Martyna

      Oliwia

     • Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w Paincie.

     • Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną wykonaną w edytorze grafiki Paint.

      Prezentujemy najciekawsze prace.

      Karol

      Antoni

      Alicja

      Bartłomiej

      Damian

      Martyna

      Olga

      Aleksander

      Lena

      Wojciech

      Gabriela

      Alek

     • Wiosna

     • 19 i 22 marca dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały nadejście wiosny. W piątek wspólnie wykonaliśmy Marzannę. Odwiedziliśmy też uczniów ze starszych klas, aby obwieścić im radośnie nadejście wiosny. Śpiewaliśmy piosenkę, recytowaliśmy wiersz o wiośnie oraz rozdawaliśmy drobne upominki. W poniedziałek wynieśliśmy naszą Marzannę daleko w pola, aby Pani Zima ją zabrała, i aby wreszcie na dobre rozpoczęła się wiosna. Zorganizowany został także konkurs na „Najciekawsze wiosenne nakrycie głowy”. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i wykonały piękne kapelusze, cylindry i opaski.

     • Przedstawienie „Na straganie”

     • Uczniowie drugiej klasy zaprosili dzieci z oddziału przedszkolnego na inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Drugoklasiści samodzielnie przygotowali dekorację oraz kukiełki. Za swoją pracę zostali nagrodzeni brawami. Wszystkim bardzo się podobało.

     • Dzień Patrona Szkoły

     • 5 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się kim była święta Kinga, kiedy żyła i co jej zawdzięczamy. Uczniowie wysłuchali także kilku legend związanych z naszą patronką. Podczas krótkiej wycieczki po szkole podziwialiśmy rzeźby świętej Kingi oraz sztandar naszej szkoły. Na koniec dnia wykonaliśmy doświadczenie dotyczące zakładania hodowli kryształków soli.

     • Spotkanie z dietetykiem

     • W środę 17 marca 2021r. gościliśmy w naszej szkole specjalistkę w dziedzinie zdrowego żywienia, magister dietetyki p. Karolinę Kowal.

      Celem spotkania było zwrócenie uwagi uczniów na zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie, oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym.

      Formą zajęć były interesujące warsztaty połączone z dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania. Prowadząca omówiła podstawowe zasady żywienia oraz często popełniane błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie, co powinny ze sobą zabierać do szkoły na drugie śniadanie oraz jakich produktów powinny unikać lub je ograniczać. Następnie dzieci układały piramidę zdrowego żywienia wykorzystując opakowania po produktach żywnościowych, które zbierały wspólnie z nauczycielami.

     • KONKURS RECYTATORSKI – eliminacje powiatowe

     •      9 marca 2021 r. w Wielickim Centrum Kultury nastąpiło rozstrzygnięcie eliminacji powiatowych  66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie:  Jagoda Pietruszkówna, Patrycja Durska oraz Artur Wołoch. W przesłuchaniu  na tym szczeblu wzięli również udział uczniowie naszej szkoły - Kinga Gajek i Radosław Kowalski- wytypowani w drodze eliminacji gminnych. 

      Z przyjemnością informujemy,  iż Radosław Kowalski – uczeń klasy VII otrzymał wyróżnienie w kategorii Turniej Recytatorski klasy VII- VIII szkoły podstawowe.

      Radkowi i Kindze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • „Dziel się Uśmiechem”.

     • Uczniowie naszej szkoły biorą udział w 8 edycji programu edukacyjno-profilaktycznego „Dziel się Uśmiechem”.

       

      Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie, jest synonimem radości

      i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.

       

      Organizatorami programu są: Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej, którzy od 2013 roku prowadzą program edukacyjno – profilaktyczny „Dziel się Uśmiechem”.

       

      W ramach programu uczniowie uczestniczą w zajęciach, prowadzonych przez wychowawców współpracujących z Oddziałami PCK, których celem jest wykształcenie u dzieci nawyków dbania o zdrowie. Dzięki nowoczesnym materiałom, uczniowie mogą w ciekawy i atrakcyjny sposób poznać najważniejsze zasady oraz zalety dbania o swoje zęby.

      Uczniowie w ramach programu otrzymali książeczki edukacyjne, szczoteczki, pasty do zębów oraz gumy orbit bez cukru.

      Przewodnikiem dzieci po świecie pięknego uśmiechu jest sympatyczna postać Super Wiewiórki, kojarzona z PCK od lat 60-tych XX wieku.

       

      Koordynator programu Anna Słotwińska

     • Gminny Konkurs Recytatorski

     •                                                         

                                                               Świat wówczas będzie szczęśliwy,

                                                               gdy wszyscy ludzie będą mieć dusze artystów[…]

                                                                                                     August Rodin

       

       

           19 lutego br. uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w eliminacjach gminnych 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

            Nietypowa to były rywalizacja, gdyż ze względu na ograniczenia związane z pandemią, odbyła się  one w  formie online. Uczestnicy zobowiązani byli do nagrania swoich recytacji i przesłania ich do komisji konkursowej.

             W artystycznych zmaganiach, w których wzięło udział 43 uczestników ze szkół należących do Gminy Gdów, jury doceniło umiejętności naszych uczniów, przyznając:

       

      • w kategorii kl. I-III

      wyróżnienie

       Alicji Zaczyk  uczennicy kl.I.

      • w kategorii kl. IV-VIII

      II miejsce (ex aequo)

      Radosławowi Kowalskiemu uczniowi kl. VII  (zgłoszony do etapu powiatowego)

      III miejsce (ex aequo)

      Kindze Gajek uczennicy kl. VII (zgłoszona do etapu powiatowego)

                Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i chęć dzielenia się z pięknem słowa mówionego.

     • Walentynki klasy 0

     • Poniedziałek 15 lutego upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. Jak co roku, działała poczta walentynkowa. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Walentynki trafiły do adresatów, sprawiając im wiele radości.  Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na walentynkową dekorację drzwi do swojej sali.  Z okazji święta zakochanych,  zorganizowany został także konkurs na najciekawszą walentynkę. Przyniesione przez dzieci prace były bardzo ciekawe i pięknie wykonane. W tym dniu dobry nastrój nie opuszczał nikogo i uśmiech gościł na każdej twarzy.

     • Zabawy na śniegu

     • Korzystając z uroków prawdziwej zimy postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym szkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, chętnie lepiąc bałwana, rzucając śnieżkami do siebie, a także robiąc aniołki na śniegu. Było biało, wesoło i radośnie.

     • Zabawa karnawałowa

     • 11 lutego w oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa karnawałowa. Wszystkie dzieci przyszły przebrane za swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Dzieci miło spędziły czas tańcząc i biorąc udział w konkursach.

     • Zimowe aspircje

     • Pod koniec stycznia w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny ,,Zimowe inspiracje”.  Zadaniem uczestników było przedstawienie piękna krajobrazu zimowego za pomocą dowolnej techniki plastycznej. Wzięli w nim udział uczniowie klas 0 – III. 

      Prace przedstawiały: ośnieżone stoki, lasy, zimowe zabawy, kuligi, lepienie bałwana, bitwy na śnieżki. Wszystkie prace cechowała pomysłowość i staranne wykonanie.  

      Zwycięzcom konkursu gratulujemy. 

     • Aby tradycji stało się zadość…

     • Ze świętami Bożego Narodzenia  wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich jest wysyłanie świątecznych kartek do bliskich , przyjaciół , znajomych. Ten zwyczaj – jeszcze  nie tak dawno -bardzo popularny powoli zostaje wypierany przez elektroniczne formy przekazu. Jednak nawet najciekawszy sms, e-mail czy post na portalu społecznościowym  nie zastąpi odręcznie napisanych życzeń na wykonanej przez siebie kartce. Aby tradycji stało się jednak zadość uczniowie kl. VI i VII przygotowali kartki świąteczne i  ułożyli  okolicznościowe życzenia- wiersze, które prezentujemy w  poniższej galerii.

     • Warsztaty mikołajowe

     • Z okazji Mikołajek Centrum Kultury w Gdowie serdecznie zaprasza dzieci na bezpłatne warsztaty mikołajowe on-line, które odbędą się w terminie 11 i 17 grudnia 2020 r., o godz. 17.00.

      Wszystkie chętne dzieci muszą się wcześniej zapisać. Aby to zrobić wystarczy wysłać sms z imieniem i nazwiskiem dziecka, terminem warsztatów oraz adresem mailowym na nr 512 186 807. W odpowiedzi otrzymacie link, który umożliwi Wam udział w warsztatach oraz informację, jakie materiały będą potrzebne do zajęć. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność przesłanych wiadomości sms.

      Warsztaty będą prowadzone na żywo, czas trwania 45 minut. Mamy ogromną nadzieję, że nowa forma spotkań z Centrum Kultury Wam się spodoba i wprowadzi Was w przedświąteczny nastrój.

     • Andrzejki

     • 20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy andrzejki. Były tradycyjne wróżby oraz zabawa przy muzyce. Najmłodsi uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.

       

     • Dzień życzliwości

     • 20 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości, zorganizowany w naszej szkole po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni. Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechów, miłych gestów, nie zabrakło również atrakcji. Tego dnia wszyscy przyszli ubrani na żółto, bądź posiadali żółte akcenty ubioru. Każde dziecko mogło wrzucić do skrzynki życzliwości kartki z pozdrowieniami. Dzieci szukały także ukrytego w szkole skarbu, wykonując przy tym zadania, które sprawiły im wiele radości. Wspólnie wykonaliśmy także plakat. Na koniec dnia każdy uczeń otrzymał medal życzliwości i słodki upominek. To był bardzo udany dzień.