• XIX edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Na ratunek Ziemi”

            05.03.2019 roku w Szkole Podstawowej w Trąbkach i Szkole Podstawowej w Niegowici odbył się Konkurs Ekologiczny „Na ratunek ziemi”. Konkurs ma na celu propagowanie wiedzy przyrodniczej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych uczniów, wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania dzieci i młodzieży. Uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska.

            Różnorodność form konkursu (turniej wiedzy, konkurs plastyczny, konkurs literacki, konkurs fotograficzny i filmowy) pozwala na wykazanie się zdolnościami i umiejętnościami każdej grupy wiekowej uczestników.

            Naszą szkołę reprezentowali: Eryk Grochal, który zdobył wyróżnienie w konkursie wiedzy klas II – III, Witold Biernat w konkursie wiedzy klas VII – VIII i Franciszek Tarnowski w konkursie prac plastycznych klas IV – VI zdobywając miejsce III.

                

          • Futuristic inventions

                       Na lekcjach języka angielskiego klasa szósta robiła projekty pt "Futuriscic inventions". Uczniowie podzieleni na dwuosobowe grupy mieli wymyślić futurystyczny wynalazek i przedstawić go w formie plakatu wraz z opisem w języku angielskim. Niektóre grupy poszły o krok dalej i wykonały modele np. Friendly minion.

                       

          •                                                      Witaj Wiosno!

                   
                21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny, uroczysty sposób. Tego dnia uczniowie witali ulubioną porę roku w wiosennych kolorach, zaprezentowali swoje umiejętności w „Mam talent”. Oprócz tego wybrali najmilszego ucznia w swojej klasie. Pogoda nie była może wiosenna, ale atmosfera w naszej szkole na pewno.

          • Zebranie z rodzicami

                      Zapraszamy rodziców na spotkanie, które odbędzię się 2 kwietnia o godzinie 17.00

          • DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W GDOWIE

             Data: 5 kwietnia (piątek)

            Miejsce: Gminna Hala Sportowa w Gdowie

            Grupa docelowa: dzieci, młodzież, seniorzy

            Organizacja: Małopolska Rada BRD, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie (Wydział Prewencji oraz Ruchu Drogowego), Radio Kraków, Centrum Inicjatyw BRD, Gmina Gdów

            Plan Dnia:

            10:00-13:00 Miasteczko ruchu drogowego (parking przed halą -) udział dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gdowie

            11:00-12:30 Road Show (hala sportowa) klasy VII VIII i III gimnazjum oraz uczniowie Zespołu  Szkół w Gdowie

            13:00-14:00 Bezpieczny Senior - spotkanie KWP (miejsce: aula )  UTW, seniorzy

            W ciągu dnia:

            a) Wydział Ruchu Drogowego KWP - punkt spotkań,

            b) Pokaz samochodów historycznych

             

          • Nauka poprzez zabawę


                      Nauka poprzez zabawę jest coraz bardziej powszechna. W ramach zajęć na świetlicy uczniowie klas 1-3 uczą się programowania „bez” i „z” użyciem komputera. Poprzez kodowanie dzieci mają możliwość rozwiązywania problemów, pokonywania trudności oraz przezwyciężania własnych lęków. Poprzez wspólną zabawę uczniowie poznają szereg reguł i zasad obowiązujących w programowaniu.
             

          • Warsztaty kulinarne


                       Przedszkolaki w miniony czwartek uczestniczyły w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez panie z KGW w Bilczycach. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można przygotować zdrowe i pożywne kanapki, a następnie samodzielnie przygotowały swoje drugie śniadanie. Bardzo dziękujemy paniom z KGW za bardzo ciekawe zajęcia i poświęcony nam czas.
             

          • Mistrzostwa Gminy Gdów w piłce ręcznej dziewcząt
             

            W sobotę 09.03.2019 r. w Gminnej Hali Sportowej odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gminy Gdów w piłce ręcznej dziewcząt. W grupie młodszej zwyciężyły dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Bilczycach. Będą reprezentowały Gminę Gdów w dalszych rozgrywkach na szczeblu powiatowym.

            Wyniki meczów :
            Grupa młodsza :
            SP Szczytniki – SP Bilczyce 0 : 3
            SP Pierzchów – SP Niegowić 0 : 4
            SP Bilczyce – SP Pierzchów 7 : 0
            SP Szczytniki – SP Niegowić 1 : 6
            SP Pierzchów – SP Szczytniki 4 : 2
            SP Bilczyce – SP Niegowić 0 : 0

             

            Końcowa tabela :
            1. SP Bilczyce 7 10-0
            2. SP Niegowić 7 10-1
            3. SP Pierzchów 3 4-13
            4. SP Szczytniki 0 2-11

            https://www.facebook.com/380082099010344/posts/798103957208154/

          • Dzień Patrona


                       5 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Do przygotowania tej uroczystości włączyli się uczniowie z wszystkich klas. Dzieci śpiewały okolicznościowe piosenki, klasa VII przedstawiła inscenizację legendy pt. „Cud świętej Kingi,” a laureaci szkolnego konkursu literackiego zaprezentowali swoje utwory poświęcone patronce. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor wręczyła dyplomy tym uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie „Mój wiersz, moja legenda o świętej Kindze.”

          • Konkurs recytatorski

                      26 lutego w Centrum Kultury  w Gdowie  odbył się etap gminny  64. Ogólnopolskiego  Konkursu Recytatorskiego.  Wzięło w nim udział 66 uczniów ze szkół podstawowych gminy Gdów. Przygotowane prezentacje oceniało Jury w składzie: dr Alina Chechelska-Płoskonka-Przewodnicząca Jury– aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach, wykładowca w szkole aktorskiej, Elżbieta Matuszyk – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie oraz Beata Przybylska – animator kultury, muzyk, wiceprezes Fundacji Teatralnej.

                        Naszą szkołę reprezentowali:

            w  kategorii klas I - III 

                          Oliwia Ślusarczyk

                            Lena Augustyn

                            Gabriel Piotrowski

            w  kategorii klas IV - VI :

                            Daria Wlazło

                          Emilia Ślusarczyk

                          Radosław Kowalski

             w kategorii klas VII-VIII

                             Gabriela Dymek

                            Jacek Markot

             Wszyscy uczestnicy bardzo ładnie się zaprezentowali . Szczególnie spodobał się występ Leny Augustyn, która zdobyła III miejsce i Jacka Markota, który otrzymał wyróżnienie.

          •  

            IGRZYSKA DZIECI 2018/2019

            Szkoła w Bilczycach trzecią siłą w powiecie wielickim.

            Bracia Pajorscy reprezentujący naszą szkołę w Igrzyskach Dzieci na etapie powiatowym wywalczyli drużynowo trzecie miejsce.

            Najniższy stopień podium nie wystarczył jednak do dalszego awansu gdyż tylko dwa pierwsze miejsca dają awans dalej.

            (Mecz o 2 miejsce przegrany jednym setem).

          • Zdrowe śniadanie

            W ramach programu „Trzymaj formę” klasa siódma wykonała The Eatwell Plate, czyli talerz zdrowego jedzenia.

            Klasa szósta, w grupach, przygotowała zdrowe śniadania. Następnie poszczególne grupy prezentowały swoje śniadanka – uczniowie musieli w języku angielskim podać nazwy wykorzystanych składników oraz powiedzieć jak przyrządzili potrawy.

                                                           

          • Tenis stołowy

            16.02.2019 roku w Pierzchowie odbyły się gminne eliminacje indywidualne i drużynowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

            Szkołę w Bilczycach reprezentowali: Mateusz Pajorski, Kacper Pajorski, Gabriela Marciniak, Aleksandra Dębowska, Michał Podborski i Witold Biernat.

            Drugie miejsce indywidualnie zajął Mateusz Pajorski, piąte miejsce Kacper Pajorski.

            W drużynie bracia Pajorscy zajęli drugie miejsce i tym samym awansowali indywidualnie i drużynowo do etapu powiatowego.

            Gratulujemy.          • Walentynki

             

                       Klasa 0 świętowała Walentynki. Dzieci poznały historię Świętego Walentego, dowiedziały się jak brzmi zwrot „Kocham Cię” w różnych językach świata, wykonały serca z masy solnej, a także mogły posłuchać bicia swojego serduszka. W tym dniu odwiedziła nas także Poczta Walentynkowa, a dostarczone kartki przyniosły przedszkolakom wiele radości. Dużą niespodzianką były dla nas także walentynkowe babeczki przygotowane przez Alicję i jej mamę-panią Anię. Nie dość, że pięknie wyglądały, to wspaniale smakowały!

             

            Także wśród uczniów klas I – VIII nie zabrakło Walentynkowej Poczty, słodyczy i drobnych prezentów. Dominował kolor czerwony, a po południu odbyła się walentynkowa zabawa.

          • Polskie parki narodowe na lekcji języka angielskiego

                        Na lekcjach języka angielskiego klasa piata wykonywała projekty o polskich parkach narodowych. Zadaniem uczniów było wybranie parku i przedstawienie go w ciekawy sposób w postaci plakatu wraz z opisem w języku angielskim. Uczniowie wykazali się dużą fantazją i kreatywnością. 

          • Konkurs Literowania w Języku Angielskim

                      13.02.2019 odbył się Konkurs Literowania w Języku Angielskim dla klas 4 i 5. W konkursie udział wzięło dwunastu uczniów. Tytuł Mistrza Literowania -  Spelling Master otrzymał Radosław Kowalski z kl. 5.
             

          • Konkurs recytatorski

                       14 lutego w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie wyłonieni  wcześniej w klasowych eliminacjach.  Usłyszeliśmy między innymi najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Agnieszki  Frączek, Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej.

            Mimo towarzyszącej  tremy, wszyscy uczniowie  zaprezentowali się bardzo dobrze i zostali nagrodzeni głośnymi brawami. 

            W kategorii klas I - III  tytuł laureata zdobyli:

                          Oliwia Ślusarczyk

                            Lena Augustyn

                            Gabriel Piotrowski

            W kategorii klas IV - VI:

                            Daria Wlazło

                          Emilia Ślusarczyk

                          Radosław Kowalski

             W kategorii klas VII-VIII:

                             Gabriela Dymek

                            Jacek Markot

                            Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego  wystąpią na Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 26 lutego w Gdowie.

             

                                  

          •  

            Dzień Bezpiecznego Internetu 2019  –  Działajmy razem!


            Internet jest wspaniałym źródłem informacji, narzędziem do nauki i oknem na świat. Korzystać z niego należy jednak w sposób świadomy i bezpieczny. Uczniowie klas I –  VIII wzięli w Dniu Bezpiecznego Internetu 2019  –  Działajmy razem! Na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych przeprowadzono zajęcia propagujące zalety Internetu oraz wskazujące zagrożenia.


            Przedszkolaki dzięki serii filmów pt. „Owce w sieci” dzieci dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czyhać w Internecie i jak się przed nimi ustrzec. W tym dniu uczestniczyły również w zajęciach komputerowych. Stworzyły także Kodeks bezpiecznego korzystania z Internetu oraz gazetkę z pajęczą siecią, będącą metaforą sieci internetowej, która adresowana jest do rodziców.

             

               

          • Dzień Babci i Dziadka

                      Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku. Uczniowie naszej szkoły celebrowali to święto 1 lutego. W tym dniu zaprosili Babcie i Dziadków do domu Strażaka w Bilczycach. Tam w pięknie przystrojonej sali przywitała gości Pani Dyrektor i złożyła życzenia z okazji ich święta.  Na scenie zaprezentowali się  uczniowie z  klas 0-III. Każda klasa przygotowała program artystyczny. Były wiersze, piosenki, tańce, a nawet krótkie przedstawienia. Każdy występ wzbudzał uśmiech na twarzach widowni i nagrodzony był gromkimi brawami. Na zakończenie uczniowie złożyli Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli  własnoręcznie przygotowane upominki. Potem Babcie i Dziadkowie mieli okazję poczęstować się pysznymi ciastami przygotowanymi przez rodziców, wypić kawę, rozmawiać, wspominać i cieszyć się obecnością wnuków. To był bardzo miły dzień.