• Akcja "Wylosuj Anioła"

     •            Uczniowie klasy 6 w okresie przedświątecznym wzięli udział w akcji "Wylosuj Anioła", która polega na przygotowaniu i wysłaniu kartek z życzeniami i słowami wsparcia dla chorych dzieci, które są pacjentami oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej. Na godzinie wychowawczej, każdy z uczniów miał okazję stać się czyimś "Aniołem Stróżem" i poprzez napisanie kilku słów od siebie okazać wsparcie tym, którzy tego potrzebują. Mamy nadzieję, że dzięki temu na niejednej twarzy pojawi się uśmiech. 

     • Kody QR na kole matematycznym

     •            Uczniowie klasy 7 uczestnicząc w zajęciach koła matematycznego mieli okazję wykorzystać swoje smartfony z zainstalowaną aplikacją do odczytywania kodów QR. W klasie rozmieszczone zostały kody, które uczniowie sczytywali, a następnie rozwiązywali wyświetlone na ekranie telefonu zadanie. Każdy uczeń rozpoczynał rozwiązywanie zadań od innej stacji zadaniowej. Poprawne rozwiązanie zadania prowadziło go do kolejnej stacji, natomiast błędne - z powrotem do zadania już rozwiązanego. 

      Uczniowie pracowali z zaangażowaniem, wykonanie zadań ze wszystkich stacji dostarczyło im ogromnej satysfakcji. 

     • Świąteczne pierniczki

     •            27 listopada w oddziale przedszkolnym zrobiło się bardzo świątecznie. Wszystko za sprawą pachnących pierniczków. Dzieci ozdabiały ciastka upieczone przez panią Kasię, mamę Olka. Miały do wykorzystania lukry, pisaki oraz mnóstwo kolorowych ozdób. Wyszło przepięknie! Wszystkie ciastka kuszą wyglądem i niektórym trudno było się powstrzymać przed ich zjedzeniem. Świąteczne pierniki będzie można kupić na kiermaszu bożonarodzeniowym organizowanym w naszej szkole.

     • Dzień Pluszowego Misia

     •            27 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło swojego ulubionego pluszaka. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się skąd wziął się pomysł na stworzenie takiej zabawki, jak dawno to było oraz kto był pomysłodawcą. Misie towarzyszyły nam nie tylko w nauce, ale także w zabawie. Na koniec dnia każdy dostał odznakę- nalepkę na dowód tego, że świętował dzień pluszowego misia.

     • Andrzejki

     •           25 listopada w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa. Dla uczniów klas 0 - III i IV - VIII została zorganizowana dyskoteka. W przerwie uczniowie udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      Nie mogło zabraknąć również wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka.

      Uczniowie bawili się znakomicie. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni.

       

     • Wizyta w gospodarstwie Alka

     •            20 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa jednego ze swoich kolegów. Mogliśmy zobaczyć kucyka, daniele, świnkę morską oraz kury. Dzieci mogły z bliska przyglądać się zwierzętom, pogłaskać a nawet nakarmić. Pani Małgosia i Alek oprowadzili nas po całej zagrodzie i opowiedzieli o zwierzętach, które hodują. To był bardzo mile spędzony czas.

     • Mały Miś w świecie wielkiej lektury

     •             W tym roku szkolnym dzieci biorą udział w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Nasz mały pluszowy przyjaciel towarzyszy nam w zajęciach, spacerach i zabawach. Oprócz tego każde dziecko zabiera misia na weekend do domu.  Z misiem uczymy się wielu ciekawych rzeczy. Codziennie też czytamy z misiem wybraną książkę.

     • Spotkanie z misjonarkami z Nigerii

     •            19 listopada do naszej szkoły przybyły siostry zakonne z międzynarodowego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. Siostry pochodzące z Nigerii opowiadały o trudnym życiu swoich rodaków, uczyły nas modlitwy w języku Ibu. Mogliśmy także poznać kulturę, zwyczaje i stroje ludzi z czarnego lądu.

     • V Przegląd Pieśni Patriotycznej

     • 8 listopada odbył się w Szkole Podstawowej w Gdowie V Przegląd Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowała solistka Oliwka Ślusarczyk z klasy II, która zaśpiewała piosenkę „Wspomnienie”, oraz duet Amelka Manys i Rita Kulma z klasy V.  Dziewczynki zaprezentowały piosenkę „W listopadzie”.

     • Akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

     •            11 listopada to szczególna data w historii naszego kraju. To „symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa”, jak również pamięci o tych, którzy przelali krew za suwerenność Polski. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości  zorganizowano w naszej szkole uroczystą akademię upamiętniającą to ważne wydarzenie. Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów przypomnieć miał trudną drogę naszego kraju do wolności. Akademię uświetnił występ  wokalistek biorących udział  w Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej - Amelki Manys, Rity Kulmy oraz Oliwki Ślusarczyk, a także prezentacja najmłodszej części naszej społeczności szkolnej, czyli  przedszkolaków.

                 Podsumowaniem uroczystości  było ogłoszenie wyników konkursu wiedzy patriotycznej „Kocham Cię, Polsko!” W kategorii klas VII – VIII pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Dominika Sowa, Emilia Ślusarczyk, Daria Wlazło, Martyna Zastawniak z klasy siódmej, w grupie klas V – VI zwyciężyli chłopcy z klasy szóstej: Adrian Biernat, Radosław Kowalski, Filip Noga, Michał Tuleja. W klasach 0 – IV zorganizowano konkurs plastyczny „Polska moja Ojczyzna”. W klasach III – IV uczniowie przygotowali herb Gdowa. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Pajor, drugie – Gabriela Dębowska, trzecie – Natalia Nawara. W klasach młodszych najpiękniejsze godła Polski wykonali: Karolina Gajek – I miejsce, Kacper Zub – II miejsce, Bartłomiej Daniel – III miejsce. Wyróżniono prace Patrycji Pietrzak i Martyny Tańculi.

                 Na koniec Pani Dyrektor wręczyła dyplomy zwycięzcom, podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie akademii a także  zwróciła uwagę, że pielęgnowanie tradycji narodowych, szacunek do symboli, a także języka ojczystego są wyrazem naszego patriotyzmu, dlatego tak ważne jest, aby nie tylko od święta, lecz także na co dzień dawać temu świadectwo.

     • Wyjście na cmentarz

     • Są dni pełne zadumy i smutku.

      Okres po Dniu Wszystkich Świętych i przed Świętem Niepodległości to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas.

      W dniu 7 listopada uczniowie klasy VIII  wybrali się na cmentarz w Gdowie. Zapalili znicze i oddali hołd poległym za Ojczyznę

     • Bezpieczne przedszkolaki

     •            W ramach realizowanego tematu tygodniowego dzieci z oddziału przedszkolnego nabywały umiejętności właściwego zachowania się na ulicy, poznały znaki drogowe oraz uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Podsumowaniem była wycieczka na pobliskie przejście dla pieszych przy szkole, na którym ćwiczyły umiejętność praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię. Dzieci zwróciły szczególną uwagę na poznane znaki drogowe oraz sposób oznakowania przejścia dla pieszych.

     • Spotkanie z policjantami

     •            11 października odbyło się spotkanie z policjantami, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Panowie policjanci opowiedzieli o swojej pracy oraz przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

     • Wycieczka do lasu

     • W piękny październikowy dzień zerówka wybrała się na wycieczkę do lasu. Przez cały czas świeciło słońce i mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki. W lesie oglądaliśmy i rozpoznawaliśmy różne gatunki drzew, szukaliśmy jesiennych skarbów oraz wypatrywaliśmy leśnych zwierząt. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo radośni, bo to był bardzo udany dzień.

     • Wycieczka do lasu

     •                 22 października nasza klasa wraz z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do lasu. Był  słoneczny, jesienny dzień. Długo spacerowaliśmy po lesie. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące zmiany.  Poznaliśmy  warstwową budowę lasu. Czasami udało nam się usłyszeć śpiew ptaków.  

                      Nie obyło się bez przygód. Po drodze do kurhanu Kuba wpadł w bagno, zgubił buta i pani musiała go ratować.

                      Podczas wędrówki  po lesie zbieraliśmy korzenie, korę z drzew, konary, które miały ciekawe kształty. Na lekcji plastyki zrobiliśmy z nich cudaki, które teraz  ozdabiają naszą klasę i przypominają nam jesienną  wyprawę do lasu.

                                                                                                                   Klasa III

     • Turniej wiedzy o Janie Pawle II

     • 22.10.2019 r już po raz dziesiąty odbył się w Szkole Podstawowej w Niegowici międzyszkolny Turniej wiedzy o Janie Pawle II dla klas V.

      Naszą szkolę reprezentowali Franciszek Tarnowski, Mateusz Pajorski i Jakub Woźniak. Indywidualnie I miejsce zajął Franciszek Tarnowski, jako grupa zajęliśmy miejsce II. Chłopcy przygotowywali się do tego konkursu parę tygodni zgłębiając wiedzę na temat Wielkiego Polaka - Jana Pawła II, czytając również obowiązkową lekturę.