• III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

                 11 stycznia w Centrum Kultury w Gdowie odbył się III Gminny konkurs kolęd i pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały Oliwka Ślusarczyk w kategorii klas I-III i Emilka Ślusarczyk w kategorii klas IV-VII. Dziewczynki zaprezentowały się bardzo pięknie. Oliwka uzyskała wyróżnienie, a Emilka zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

     • Apel świąteczny

                Święta Bożego Narodzenia to te najbardziej ulubione przez wszystkich. To te, na które czekamy cały rok.

      W dniu 21 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W uroczysty nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy VIII oraz pięknie przebrane dzieci z zerówki. Świąteczny apel był również okazją do wspólnego kolędowania.

      Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor każda klasa wraz z wychowawcami i nauczycielami zasiadła przy świątecznych stołach, by wspólnie celebrować  klasowe wigilie. Podczas spotkań nie zabrakło łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń oraz tradycyjnego kolędowania.

        

       

     •  

      Kalendarz roku szkolnego 2018/2019

       

      1. Zimowa przerwa świąteczna

      23 – 31 grudnia 2018 r.

      2. Zabawa choinkowa

      9 stycznia 2019 r.

      3. Zebranie z rodzicami

      10 stycznia 2019 r.

      4. Ferie zimowe

      14 – 27 stycznia 2019 r.

      5. Wiosenna przerwa świąteczna

      18 – 23 kwietnia 2019 r.

      6. Zakończenie roku szkolnego

      21 czerwca 2019 r.

       

     • Finał akcji „Paczka na Gwiazdkę”

       

                 Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Paczka na Gwiazdkę 2018”. Wspólnie udało nam się zebrać mnóstwo prezentów m.in.: książek, kolorowanek, artykułów plastycznych, puzzli i gier planszowych oraz maskotek, zabawek interaktywnych, klocków, kosmetyków, ubranek dla niemowląt, a także słodyczy. Serdeczne podziękowania kierujemy również do osób, które brały udział w internetowych licytacjach i w ten sposób wsparły zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla szpitali objętych akcją. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu magia Świąt Bożego Narodzenia dotrze także na szpitalne oddziały hematologiczno-onkologiczne i rozpromieni uśmiech na wielu dziecięcych twarzach.

       

       

       

       

                                                                                        Dziękujemy!

     • Kręgle

                 7 grudnia uczniowie klas IV - VIII bardzo miło spędzili czas w kręgielni w Gdowie.

                  

     • Mikołaj

             

                      6 grudnia od samego rana w naszej szkole panował wyjątkowy nastrój. Najmłodsi  uczniowie z niecierpliwością czekali  na wizytę Mikołaja. Dotarł  on do nas z workiem prezentów. Dzieci  śpiewały Mikołajowi  piosenki i mówiły wierszyki. Każde dziecko dostało od Mikołaja paczkę pełną słodyczy  i zrobiło sobie z nim  zdjęcie. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali   kolędę ,,Wśród nocnej ciszy".

                      Dzień był pełen radości. Uśmiechy na twarzach najmłodszych potwierdziły, że wszystkie dzieci wierzą w świętego Mikołaja i oczekują na jego wizytę.

     • Wizyta w Zespole Szkół w Gdowie

                  W dniu 5 grudnia uczniowie klasy siódmej i ósmej  gościli w Zespole Szkół w Gdowie. Poznali specyfikę każdego typu szkoły (liceum ogólnokształcące, technikum, szkoła branżowa). Mieli okazję poczuć atmosferę szkoły średniej. Uczniowie mieli możliwość popracować w pracowni fryzjerskiej czy informatycznej oraz sprawdzić swoją wiedzę geograficzną. Był też czas na mini wychowanie fizyczne.

             

      Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie Zespołu Szkół w Gdowie:

      http://zsgdow.edu.pl/2018/12/06/wizyta-uczniow-z-bilczyc-w-naszej-szkole/
       

       

       

       

     • Kiermasz świąteczny

       

                      2 grudnia w Domu Strażaka w Bilczycach odbył się V Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców i Koło Gospodyń Wiejskich.  Sprzedawano ciasta, pierogi, świąteczne ozdoby i wiele innych wspaniałości - wszystko wykonane z dbałością i sercem. Nic dziwnego, że towary przyciągały wzrok i bardzo szybko znikały. Można było miło spędzić czas przy kawie i pysznym ciasteczku. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Tradycją stało się ozdabianie pierniczków.

                      Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Rodziców, wszyscy uczestnicy kiermaszu poczuli magię zbliżających się Świąt.
       

                            

     • Konkurs czytelniczy - etap plastyczny

                  15 listopada w naszej szkole odbył się I etap (zespołowy) Konkursu Czytelniczego. Aby wziąć w nim udział uczniowie klas 0-III musieli przeczytać trzy krakowskie legendy: " O smoku wawelskim", "O Wandzie, co Niemca nie chciała" oraz "Wieże Kościoła Mariackiego w Krakowie"

                  Reprezentanci poszczególnych klas odpowiadali na pytania, układali puzzle, rozwiązywali zagadki. Ten etap konkursu był bardzo wyrównany, wszyscy uczniowie wykazali się  doskonałą znajomością legend.

                  II etap konkursu to etap indywidualny. Uczniowie, którzy chcieli wziąć w nim udział  musieli przeczytać jeszcze jedną legendę " O krakowskim hejnale". Później rozwiązywali krzyżówkę i odpowiadali na szczegółowe pytania dotyczące treści poznanych legend. Musieli też wykazać się znajomością zasad ortograficznych.

       

      Zwycięzcy etapu indywidualnego:

      klasy 0-I

      I miejsce-Martyna Korek, Oliwia Ślusarczyk

      II miejsce-Karolina Gajek, Alicja Zaczyk

      III miejsce-Karolina Woźniak, Michalina Schӧnborn-Tomczak

      Klasy II-III

      I miejsce- Gabriel Piotrowski, Lena Lisowska

      II miejsce- Eryk Grochal, Alicja Faszczowa

      III miejsce- Lena Augustyn, Natalia Nawara

                 

                  Na zakończenie konkursu odbyło  się w naszej szkole "Wielkie Malowanie".  Uczniowie klas 0-III wykonali wspólnie ilustracje do poznanych legend. Powstały piękne prace, które zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.  Będą one pamiątką miło spędzonych wspólnie chwil.

       

     • Andrzejki

                  Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię i pozwalają przenieść  się w świat marzeń i fantazji. W naszej szkole 28.11 odbyła się zabawa andrzejkowa, zorganizowana w dwóch turach: dla klas 0-III i IV-VIII. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego jako pierwszy przekroczy próg. Największym uznaniem cieszyły się konkursy taneczne. Wzięły w nich udział całe klasy oraz pary. Najlepsi tancerze otrzymali atrakcyjne nagrody. Wszyscy bawili się przy dźwiękach dyskotekowej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.

       

     • 1st Word Budo Karate Children’s Championship
                 Uczennica klasy drugiej - Alicja brała udział w 1st Word Budo Karate Children’s Championship – Puchar Świata Dzieci.  Zawody rozegrano 25 listopada w Wilnie na Litwie. Dziewczynka zdobyła srebrny medal w konkurencji kata indywidualnym.
      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
       
       
     • Dzień Pluszowego Misia

       

                Przedszkolaki uroczyście świętowały Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przyniósł do szkoły swojego ukochanego pluszaka. Misie towarzyszyły nam podczas porannej gimnastyki, tańców i wspólnych zabaw. Dzięki zespołowej pracy wszystkich uczniów powstał misiowy portret. Dzieci miały również możliwość degustacji miodu-ulubionego przysmaku wszystkich misiów. Na koniec każdy mógł poczuć się jak najprawdziwszy miś i zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce.

       

       

     • 20 listopada - Dzień Niebieski

                 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. 

      UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem tej organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!

      Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF była  akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF).


      W tym dniu uczniowie naszej szkoły, przyszli ubrani na niebiesko.

      Kolor niebieski był symbolem solidarności ze wszystkimi  dziećmi na świecie.

       

       

     • Turniej Gminny igrzysk młodzieży szkolnej (2003 - 2005)
       
      1. SP Gdów
      2. SP Bilczyce
      3. SP Niegowic
      4. SP Wiatowice
      5. SP Książnice
      Turniej odbywał się w dwóch fazach 1. Grupowa 2. Finałowa
      W pierwszej grupie A spotkały się szkoły z Gdowa, Bilczyc oraz Książenic.
      Mecze
      Gdów - Ksiaznice 2:0
      Gdów - Bilczyce 2:0
      Bilczyce - Ksiażnice 2:0
      Do fazy pucharowej awansowały Gdów i Bilczyce.
      Z Grupy B awansowały dwie drużyny: Niegowic i Wiatowice.
      Mecz
      Niegowić - Wiatowice 2:0
      Półfinał
      SP Gdów - SP Wiatowice 2:0
      SP Bilczyce - SP Niegowic 2:1
      Mecz o 3 miejce:
      SP Niegowic - SP Wiatowice 2:0 (21- 9 , 21-11)
      Finał
      SP Gdów - SP Bilczyce 2:0 (21-17 , 21-18)
      SP Bilczyce skład:
      Pieprzyk Adrian, Podborski Michał, Satora Jakub, Przeciszowski Krystian, Nowak Bartłomiej, Maderak Jan, Brożek Kamil, Dubiel Kamil, Biernat Witold.
      Brawa dla naszych chłopców.
       

       



       

       

     • Konkurs czytelniczy "Legendy Polski"

                                           

     • Gang Słodziaków

                 Uczniowie z klas 0 –III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez sieć sklepów Biedronka. Przez dwa miesiące samodzielnie lub wspólnie z rodzicami dzieci czytały książki, poznawały historie Słodziaków, rysowały ich przygody. Spośród wszystkich uczestników największym zaangażowaniem wyróżniły się dzieci z oddziału przedszkolnego.
       

       

     • Zebranie z rodzicami odbędzie się 19 listopada o godzinie 17.00

     • „Paczka na Gwiazdkę 2018”

       

                 Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkoły do włączenia się w akcję „Paczka na gwiazdkę”, w której uczestniczą uczniowie klasy 0. Przygotujmy wspólnie prezent dla małych pacjentów ze Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu z oddziału hematologii i onkologii, którzy Święta Bożego Narodzenia będą zmuszeni spędzić w szpitalu. Pozwólmy dzieciom i ich rodzicom poczuć choć odrobinę świątecznej magii w tym trudnym dla nich czasie.

      Zbieramy: zabawki, maskotki, puzzle, gry planszowe,  książki, artykuły plastyczne, słodycze (z wyłączeniem czekolady orzechowej – duży współczynnik uczuleń), akcesoria dla niemowląt (gryzaki, grzechotki, ubranka), akcesoria dla młodzieży (słuchawki, płyty CD, bransoletki, kosmetyki  itp.) do 06.12.2018 roku.

      „Każdy może zostać Świętym Mikołajem… To jest sprawa prostsza niż się zdaje!”

       

     • Akademia 100-lecia odzyskanie niepodległości

                9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

                Akademia rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor szkoły. O godz. 1111 razem z innymi uczniami polskich szkół , w obecności pocztu sztandarowego zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego. Uczniowie prowadzący uroczystość przybliżyli społeczności szkolnej sytuację kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

                Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I w strofach wierszy i słowach piosenki „Kocham Cię Polsko” wyraziły swoją miłość do ojczyzny.

                Potem zaprezentowali się laureaci klasowego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej począwszy od klasy II do VIII. Wierszom towarzyszyły piosenki i pieśni żołnierskie wykonane przez brać uczniowską i nauczycieli.

              Na zakończenie pani dyrektor wspólnie z nauczycielką języka polskiego wręczyły dyplomy laureatom konkursu recytatorskiego oraz uczennicom, które reprezentowały naszą szkołę
      w IV Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Gdowie. Najmłodsi uczestnicy również otrzymali pamiątkowe dyplomy.

                 Wszyscy obecni z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

                 Radośnie świętowaliśmy 100 lecie naszej wolności.

       

     • Święto Niepodległości

               
                 Uczniowie klasy 0 od kilku dni przygotowywali się do Święta Niepodległości. Z tej okazji utworzyli kącik patriotyczny, w którym zgromadzili legendy opowiadające o powstaniu naszego państwa, albumy przedstawiające najpiękniejsze miejsca w Polsce, pamiątki z różnych zakątków Polski, biało-czerwone flagi oraz prace plastyczne nawiązujące do tematyki niepodległościowej. Dzięki zespołowej pracy wszystkich przedszkolaków powstało również godło Polski w dużym formacie. Natomiast w naszym szkolnym ogródku uczniowie zerówki zasadzili drzewko na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jałowiec został przyozdobiony biało-czerwoną wstęgą i oprócz upamiętnienia tej ważnej rocznicy ma za zadanie również przypominać nam o obowiązku dbania o środowisko naturalne naszej ojczyzny.