• VII Bieg Konstytucji 3 Maja

      Reprezentacja naszej szkoły na VII Bieg Konstytucji 3 Maja

       

     • Akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

      29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz  Święto Narodowe Trzeciego Maja. Akademia została przygotowana przez uczniów klas czwartej i piątej.

             

     • " Spotkaj się z pracodawcą"

                 25 kwietnia uczniowie klasy ósmej wzięli udział w „Spotkaniu z pracodawcą” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Gdowie. Rozmawiali z pracodawcami z różnych branż – motoryzacyjnej, spożywczej, stolarskiej, handlowej, komunikacyjnej, fryzjerskiej, mechanicznej i hotelarskiej. Próbowali słodkich wyrobów, skręcali meble, zajęli miejsca za kierownicą super wygodnej hondy, siedzieli też w podmiejskim autobusie. Oprócz tego otrzymali liczne gadżety, ulotki z informacjami, a także propozycje odbycia praktyk szkolnych.

      źródło: https://drive.google.com/drive/folders/1uTIw5QhG3txd8I0zESTzHtOiSPt96IeC

     • Egzamin ósmoklasisty

                 W dniach 15 – 17 kwietnia uczniowie klasy ósmej, po raz pierwszy, pisali egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

     • Koncert Roksany Węgiel

                 W piątek 29 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Jubileuszowej Gali Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art w kategorii taniec oraz muzyka.

      Na scenie wystąpili: Urszula Zając, Małgorzata Grochal, Agnieszka Syguła, Martyna Kufta, Martyna Pająk, Julia Nowak, Julia Wyszyńska, duet "Dance and Fun Jazz", „Idea”, Paweł Szostak, Karol Makuch, Emilia Azierska, Martyna Raczek, "Omnia Junior".

      Na zakończenie gali wystąpiła Roksana Węgiel.

     • XIX edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Na ratunek Ziemi”

      05.03.2019 roku w Szkole Podstawowej w Trąbkach i Szkole Podstawowej w Niegowici odbył się Konkurs Ekologiczny „Na ratunek ziemi”. Konkurs ma na celu propagowanie wiedzy przyrodniczej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych uczniów, wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania dzieci i młodzieży. Uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska.

      Różnorodność form konkursu (turniej wiedzy, konkurs plastyczny, konkurs literacki, konkurs fotograficzny i filmowy) pozwala na wykazanie się zdolnościami i umiejętnościami każdej grupy wiekowej uczestników.

      Naszą szkołę reprezentowali: Eryk Grochal, który zdobył wyróżnienie w konkursie wiedzy klas II – III, Witold Biernat w konkursie wiedzy klas VII – VIII i Franciszek Tarnowski w konkursie prac plastycznych klas IV – VI zdobywając miejsce III.

          

     • Futuristic inventions

                 Na lekcjach języka angielskiego klasa szósta robiła projekty pt "Futuriscic inventions". Uczniowie podzieleni na dwuosobowe grupy mieli wymyślić futurystyczny wynalazek i przedstawić go w formie plakatu wraz z opisem w języku angielskim. Niektóre grupy poszły o krok dalej i wykonały modele np. Friendly minion.

                 

     •                                                      Witaj Wiosno!

             
          21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny, uroczysty sposób. Tego dnia uczniowie witali ulubioną porę roku w wiosennych kolorach, zaprezentowali swoje umiejętności w „Mam talent”. Oprócz tego wybrali najmilszego ucznia w swojej klasie. Pogoda nie była może wiosenna, ale atmosfera w naszej szkole na pewno.

     • Zebranie z rodzicami

                Zapraszamy rodziców na spotkanie, które odbędzię się 2 kwietnia o godzinie 17.00

     • DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W GDOWIE

       Data: 5 kwietnia (piątek)

      Miejsce: Gminna Hala Sportowa w Gdowie

      Grupa docelowa: dzieci, młodzież, seniorzy

      Organizacja: Małopolska Rada BRD, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie (Wydział Prewencji oraz Ruchu Drogowego), Radio Kraków, Centrum Inicjatyw BRD, Gmina Gdów

      Plan Dnia:

      10:00-13:00 Miasteczko ruchu drogowego (parking przed halą -) udział dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gdowie

      11:00-12:30 Road Show (hala sportowa) klasy VII VIII i III gimnazjum oraz uczniowie Zespołu  Szkół w Gdowie

      13:00-14:00 Bezpieczny Senior - spotkanie KWP (miejsce: aula )  UTW, seniorzy

      W ciągu dnia:

      a) Wydział Ruchu Drogowego KWP - punkt spotkań,

      b) Pokaz samochodów historycznych

       

     • Nauka poprzez zabawę


                Nauka poprzez zabawę jest coraz bardziej powszechna. W ramach zajęć na świetlicy uczniowie klas 1-3 uczą się programowania „bez” i „z” użyciem komputera. Poprzez kodowanie dzieci mają możliwość rozwiązywania problemów, pokonywania trudności oraz przezwyciężania własnych lęków. Poprzez wspólną zabawę uczniowie poznają szereg reguł i zasad obowiązujących w programowaniu.
       

     • Warsztaty kulinarne


                 Przedszkolaki w miniony czwartek uczestniczyły w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez panie z KGW w Bilczycach. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można przygotować zdrowe i pożywne kanapki, a następnie samodzielnie przygotowały swoje drugie śniadanie. Bardzo dziękujemy paniom z KGW za bardzo ciekawe zajęcia i poświęcony nam czas.
       

     • Mistrzostwa Gminy Gdów w piłce ręcznej dziewcząt
       

      W sobotę 09.03.2019 r. w Gminnej Hali Sportowej odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gminy Gdów w piłce ręcznej dziewcząt. W grupie młodszej zwyciężyły dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Bilczycach. Będą reprezentowały Gminę Gdów w dalszych rozgrywkach na szczeblu powiatowym.

      Wyniki meczów :
      Grupa młodsza :
      SP Szczytniki – SP Bilczyce 0 : 3
      SP Pierzchów – SP Niegowić 0 : 4
      SP Bilczyce – SP Pierzchów 7 : 0
      SP Szczytniki – SP Niegowić 1 : 6
      SP Pierzchów – SP Szczytniki 4 : 2
      SP Bilczyce – SP Niegowić 0 : 0

       

      Końcowa tabela :
      1. SP Bilczyce 7 10-0
      2. SP Niegowić 7 10-1
      3. SP Pierzchów 3 4-13
      4. SP Szczytniki 0 2-11

      https://www.facebook.com/380082099010344/posts/798103957208154/

     • Dzień Patrona


                 5 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Do przygotowania tej uroczystości włączyli się uczniowie z wszystkich klas. Dzieci śpiewały okolicznościowe piosenki, klasa VII przedstawiła inscenizację legendy pt. „Cud świętej Kingi,” a laureaci szkolnego konkursu literackiego zaprezentowali swoje utwory poświęcone patronce. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor wręczyła dyplomy tym uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie „Mój wiersz, moja legenda o świętej Kindze.”

     • Konkurs recytatorski

                26 lutego w Centrum Kultury  w Gdowie  odbył się etap gminny  64. Ogólnopolskiego  Konkursu Recytatorskiego.  Wzięło w nim udział 66 uczniów ze szkół podstawowych gminy Gdów. Przygotowane prezentacje oceniało Jury w składzie: dr Alina Chechelska-Płoskonka-Przewodnicząca Jury– aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach, wykładowca w szkole aktorskiej, Elżbieta Matuszyk – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie oraz Beata Przybylska – animator kultury, muzyk, wiceprezes Fundacji Teatralnej.

                  Naszą szkołę reprezentowali:

      w  kategorii klas I - III 

                    Oliwia Ślusarczyk

                      Lena Augustyn

                      Gabriel Piotrowski

      w  kategorii klas IV - VI :

                      Daria Wlazło

                    Emilia Ślusarczyk

                    Radosław Kowalski

       w kategorii klas VII-VIII

                       Gabriela Dymek

                      Jacek Markot

       Wszyscy uczestnicy bardzo ładnie się zaprezentowali . Szczególnie spodobał się występ Leny Augustyn, która zdobyła III miejsce i Jacka Markota, który otrzymał wyróżnienie.

     •  

      IGRZYSKA DZIECI 2018/2019

      Szkoła w Bilczycach trzecią siłą w powiecie wielickim.

      Bracia Pajorscy reprezentujący naszą szkołę w Igrzyskach Dzieci na etapie powiatowym wywalczyli drużynowo trzecie miejsce.

      Najniższy stopień podium nie wystarczył jednak do dalszego awansu gdyż tylko dwa pierwsze miejsca dają awans dalej.

      (Mecz o 2 miejsce przegrany jednym setem).

     • Zdrowe śniadanie

      W ramach programu „Trzymaj formę” klasa siódma wykonała The Eatwell Plate, czyli talerz zdrowego jedzenia.

      Klasa szósta, w grupach, przygotowała zdrowe śniadania. Następnie poszczególne grupy prezentowały swoje śniadanka – uczniowie musieli w języku angielskim podać nazwy wykorzystanych składników oraz powiedzieć jak przyrządzili potrawy.

                                                     

     • Tenis stołowy

      16.02.2019 roku w Pierzchowie odbyły się gminne eliminacje indywidualne i drużynowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

      Szkołę w Bilczycach reprezentowali: Mateusz Pajorski, Kacper Pajorski, Gabriela Marciniak, Aleksandra Dębowska, Michał Podborski i Witold Biernat.

      Drugie miejsce indywidualnie zajął Mateusz Pajorski, piąte miejsce Kacper Pajorski.

      W drużynie bracia Pajorscy zajęli drugie miejsce i tym samym awansowali indywidualnie i drużynowo do etapu powiatowego.

      Gratulujemy.     • Walentynki

       

                 Klasa 0 świętowała Walentynki. Dzieci poznały historię Świętego Walentego, dowiedziały się jak brzmi zwrot „Kocham Cię” w różnych językach świata, wykonały serca z masy solnej, a także mogły posłuchać bicia swojego serduszka. W tym dniu odwiedziła nas także Poczta Walentynkowa, a dostarczone kartki przyniosły przedszkolakom wiele radości. Dużą niespodzianką były dla nas także walentynkowe babeczki przygotowane przez Alicję i jej mamę-panią Anię. Nie dość, że pięknie wyglądały, to wspaniale smakowały!

       

      Także wśród uczniów klas I – VIII nie zabrakło Walentynkowej Poczty, słodyczy i drobnych prezentów. Dominował kolor czerwony, a po południu odbyła się walentynkowa zabawa.

     • Polskie parki narodowe na lekcji języka angielskiego

                  Na lekcjach języka angielskiego klasa piata wykonywała projekty o polskich parkach narodowych. Zadaniem uczniów było wybranie parku i przedstawienie go w ciekawy sposób w postaci plakatu wraz z opisem w języku angielskim. Uczniowie wykazali się dużą fantazją i kreatywnością.