• Dzień Mamy i Taty

     • Z okazji Dnia Mamy i Taty przedszkolaki zaprezentowały kochanym Rodzicom swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Wręczyły drobne upominki dziękując Rodzicom za ich miłość i troskę.

     • Pierwsza pomoc w zerówce

     • 20 czerwca zerówka brała udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie, nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie.  Bardzo dziękujemy panu Michałowi za dawkę wiedzy.

     • Realizacja programu ekologicznego „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

     • Zerówka wzięła udział w ogólnopolskim programie ekologicznym  i realizowała go zgodnie z wytycznymi. Dzieci mogły nie tylko poszerzać swoją wiedzę na temat produktów ekologicznych, ale również angażowały się w działania, oraz próbowały nowych produktów ekologicznych. Przedszkolaki kształtowały również nawyki higieniczne, a podczas zajęć ruchowych propagowany był zdrowy styl życia. Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

     • Dzień sportu

     •  

      Dzień Sportu dla klas IV-VIII w Szkole Podstawowej w Bilczycach 22.06.2022r.

       

      8:45 wspólna rozgrzewka

      09.00 rozpoczęcie zmagań LA indywidualnych punktowanych

      Konkurencje punktowane

      1. Rzut piłeczką palantową (2 próby)

      2. Bieg krótki

      3. Rzut woreczkiem do celu (3x1pkt)

      4. Skok z miejsca (2 próby)

      5. Rzut piłką lekarską

      Konkurencje rekreacyjne indywidulna

      1.Wyścig w workach

      2. Papier-kamień-nożyce

      3. Skoki na skakance na czas (1 próba)

      4.Zabawy zręcznościowe

      Konkurencje klasowe

      1.Przeciąganie liny

      2.Pieg sztafetowy mieszany

      11.00 Poczęstunek (Pizza w swoich klasach lub w formie pikniku ) rozdanie nagród , medali, wspólne zdjęcie

      11.30 Mecz siatkówki Nauczyciele - Uczniowie

      12.30 Zakończenie Dnia Sportu

     • Wycieczka do Sandomierza

     • 23 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza.

      Na początku tej turystycznej wędrówki odwiedzili zamek Krzyżtopór – ruiny rezydencji pałacowej położonej w miejscowości Ujazd. Tutaj uczniowie uczestniczyli w warsztatach historycznych, które przybliżyły im XVII- wieczne zwyczaje. Głównym celem wycieczki był jednak Sandomierz. Uczniowie podziwiali Starówkę, Dom Jana Długosza, Bramę Opatowską. Podczas zwiedzania Zbrojowni Rycerskiej mieli możliwość przymierzyć różnorodne stroje oraz obejrzeć arsenał broni z dawnych czasów. Był także czas na kupienie pamiątek.

      Na zakończenie wycieczki odbył się rejs statkiem po Wiśle. Na pamiątkę kapitan statku odcisnął każdemu uczestnikowi pieczątkę kotwicy na ręku.

     • Światowy Dzień Pszczół

     • 20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji dzieci z „zerówki” dowiedziały się jak ogromne znaczenie w życiu człowieka mają te pożyteczne owady. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę ekologiczną i przyrodniczą oraz posmakowały pysznego miodu.

     • Wycieczka do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau

     • W dniu 10 maja uczniowie  klas 7 i 8 pojechali na wycieczkę do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Celem wycieczki było zapoznanie z historią naszego kraju i pokazanie wymiaru ludzkiego cierpienia, jakiego doznali ludzie podczas II wojny światowej. Uczniowie zobaczyli m.in. Miejsce Pamięci, cele, krematorium, baraki, rampę wyładowczą, ubrania iinne pamiątki należące do ofiar obozu zagłady.  

      Wycieczka ta była ważną lekcją historii, podczas której uczniowie  mogli zobaczyć, jak wielkie cierpienie przynosi wojna. 

     • "Przyjaciele Ziemi"

     • 04 maja br. uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię z okazji „Dnia Ziemi”.

      Pierwsza część  rozpoczęła się występem przedszkolaków, którzy w pięknych strojach, zachęcali do ochrony przyrody kolegów z klas I-III. Ponadto wszyscy uczniowie obejrzeli film „Dzień Ziemi” i uczyli się segregować śmieci. Do grona „Przyjaciół Ziemi” przyjęto: Zuzię, Natalkę, Julię, Gabrielę, Antka i Tymona z klasy „0”.

      W konkursie plastycznym klas młodszych:

      I miejsce – Alicja Zaczyk

      II miejsce – Martyna Korek

      III miejsce – Zuzanna Pawlik

      wyróżnienie – Alina Tańcula, Karolina Woźniak, Lilianna Wrona

      Część druga składała się z prac przygotowanych przez uczniów klas IV-VIII.

      Najciekawsze prezentacje przedstawili uczniowie klasy ósmej: Filip Noga i Adrian Biernat.

      Ciekawy film o przyrodzie Bilczyc, przygotowany przez Emilię Pieprzyk, Patrycję Tuleję, Szymona Brożka i Kacpra Pinkowskiego omówił w pouczający sposób Szymon.

      Uczniowie mieli możliwość segregować śmieci w grze przygotowanej przez Eryka Grochala. Równie ciekawą grę wykonał Szymon Noga.

      Pierwsze miejsce w konkursie wiedzy uzyskała klasa szósta. Uczniwie uporządkują teren wokół szkoły.

      W konkursie plastycznym  klas starszych:

      I miejsce – Wiktoria Kowalska

      II miejsce – Mateusz Pajorski

      III miejsce - Franciszek Tarnowski

     • W klasie komputerowej

     •      13 kwietnia uczniowie klasy szóstej zaprosili dzieci z oddziału przedszkolnego na lekcję w pracowni. W czasie zajęć grali w gry komputerowe przygotowane dla nich przez starszych kolegów, składali i programowali robota z klocków Krypton, mieli także możliwość drukowania na drukarce 3D i korzystania z okularów ClassVR.