• Konkurs BRD

     • Uczniowi klas V - VIII wzięli udział w konkursie wiedzy o ruchu drogowym. Najlepszy wynik osiągnęły następujące osoby:

      klasa V - Oliwia Ślusarczyk

      klasa VI - Lena Augustyn

                      Julia Wlazło

      klasa VII - Kamila Jankowicz

      klasa VIII - Jakub Woźniak

     • Szanowni Państwo,

     •      Nasza szkoła bierze udział w Akcji Mikołajowej na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Alma Spei. Akcja polega na zrealizowaniu listu napisanego przez jednego z podopiecznych tego hospicjum. Otrzymaliśmy list Leosia, który marzy o spacerze w sankach ze śpiworkiem oraz o zabawce z lusterkiem i przyjemną dla ucha muzyka. Byłoby wspaniale gdybyśmy mogli spełnić  marzenie tego przewlekle chorego dziecka. Koszt drewnianych sanek ze śpiworkiem to 210 zł https://allegro.pl/oferta/sanki-drewniane-z-oparciem-spiwor-polar-12429066535

      W dniach 03.11.2022 do 09.11.2022r. odbędzie się zbiórka pieniążków na ten cel do puszek. Jeśli wystarczy zostanie również zakupiona zabawka.

      Wszystkich Państwa z całego serca zapraszam do powyższej aukcji.

      Z poważaniem,

      Opiekun SKW

      Danuta Klamut

     • Mobilne laboratorium dziedzictwa

     •      Mobilne warsztaty to cykl zajęć zorganizowanych przez Fundację Plenerownia upowszechniających wiedzę na temat lokalnego dziedzictwa kulturowego, naszej małej ojczyzny. Projekt realizowany jest w ramach programu Patriotyzm Jutra, którego operatorem jest Muzeum Historii Polski.

      Podczas zajęć uczniowie poznają m.in. zawody, które zanikają, nauczą się przygotowywać kartę zabytku ruchomego, stworzą też reportaż związany z najbliższą okolicą.

     • Spacer do lasu w Bilczycach

     •      Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody w piątek 28 października dzieci z klasy "0" wybrały się na spacer do  lasu w Bilczycach. Dzieci aktywnie poznały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Po miło spędzonym czasie na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej i malowniczej przyrody leśnej dzieci lekko zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do szkoły. 

     • Dzień Owoców i Warzyw

     •      21 października dzieci z grupy przedszkonlej obchodziły Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Podczas zajęć dzieci  klasyfikowały warzywa i owoce oraz dowiedziały się dlaczego warto je jeść. Każdy miał za zadanie rozpoznać warzywo bądź owoc używając zmysłu smaku i węchu. Na zakonczenie  zajęć dzieci zrobiły wyciskany sok owocowo-warzywny pełny witamin. Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy! 

     • Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej

     • 13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Koło teatralne przygotowało krótką inscenizację o tym, jak wygląda życie szkolne a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim nauczycielom życzenia. Uczniowie wykonali piękne laurki dla wszystkich pracowników szkoły.

     • Bezpieczna droga do szkoły

     •       W pierwszym tygodniu października dzieci z klasy "0" poznały oraz przypomniały sobie znaki drogowe i zasady, które uczą jak bezpiecznie zachowywać się podczas poruszania się po drodze. By dobrze zapamiętać przekazane zasady wybraliśmy się na wycieczkę w pobliżu szkoły. 

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 4 października 2022r. odbyły się wybory do Rady Uczniowskiej. Z każdej klasy kandydowało trzech uczniów. Poprzedziła je kampania wyborcza w której kandydaci zachęcali wyborców do zagłosowania na nich.

      Przewodniczącą szkoły została Kamila Jankowicz z klasy VII, z-cą Mateusz Pajorski z klasy VIII a sekretarzem Oliwia Ślusarczyk z klasy V. Do zarządu wszedł także Jakub Woźniak z klasy VIII.

      Gratulujemy zarządowi Samorządu Uczniowskiego, życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym 2022/2023 

     • Jesienna wycieczka klasy II

     •      Klasa II udała się na poszukiwanie jesieni. Dzieci zabrały ze sobą kartki papieru i kredki. Miały za zadanie przekalkować korę brzozy na kartkę, Używały do tego różnych kolorów kredek woskowych. Zabrały też ze sobą kolorowe liście brzozy, aby je przekalkować w szkole. Efekty pracy były bardzo ciekawe.

     • Sprzątanie grobów

     •        W sobotę 23.10.2022r. uczniowie z klasy 8 w ramach szkolnego wolontariatu wybrali się na cmentarz, aby posprzątać groby. Wolontariusze oczyścili mogiły  z suchych liści, wyrwali chwasty,  wynieśli wypalone znicze i zniszczone ozdoby. Na koniec zapalili świece i odmówili modlitwę za tych, którzy polegli w obronie ojczyzny. 

     •   Ślubowanie klasy pierwszej

     •  

                 14 października uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odpowiadali na pytania. Musieli też przejść ,,chrzest” przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

                 Na pamiątkę tego uroczystego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i szkolną legitymację.

                 Pierwszakom życzymy sukcesów i wielu miłych chwil w szkole!

      Link do filmu: https://we.tl/t-P1bqG8QbMJ

       

       

     • Bajki w języku angielskim

     •      Uczniowie naszej szkoły raz w tygodniu przygotowują i czytają przedszkolakom bajki w języku angielskim. Są to materiały pełne kolorowych ilustracji i ciekawych rozwiązań, dzieki którym dzieci mimowolnie przyswajają nową wiedzę i wzbogacają słownictwo.

     • Dzień Chłopaka

     •        30 września dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Chłopaka . W tym dniu zorganizowano wiele zabaw i konkursów, aby każdy z chłopców mógł się wykazać inną sprawnością.  Dzieci bawiły się w konkurencjach tanecznych, sportowych oraz matematycznych. Mali bohaterowie brali również udział w quizie, w którym rozpoznawali marki samochodów po logo. Dziewczynki  tworzące  jury oceniały starania swoich kolegów, które zostały wynagrodzone wielkimi brawami oraz upominkami  ufundowanymi przez rodziców.  Nie zabrakło również pięknych życzeń,  odśpiewania piosenki „Sto lat…”  oraz słodkiego i owocowego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

      Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji,  radości  i dobrej zabawy.  Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil. 

     • Dzień Przedszkolaka

     •        20 września  dzieci z klasy „0” obchodziły Światowy Dzień Przedszkolaka.  Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera. Świętowanie rozpoczęło się w rytmach zumby.  W tym dniu dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie oraz konkursach. Były śpiewy, tańce z balonami oraz zabawy z chustą animacyjną. Nie zabrakło uśmiechu, radości i dobrej zabawy. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom oraz słodki upominek superbohatera i superbohaterki z okazji obchodzonego święta.  

     • Dzień Emotikona

     •        19 września dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Emotikona.  Emotikony to znak, którymi możemy wyrazić nasze emocje, dlatego tego dnia  zajęcia miały na celu wspieranie rozwoju emocjonalnego, były też świetną okazją do nabywania umiejętności wyrażania uczuć oraz do rozpoznawania emocji u siebie i innych. Tego dnia odbyła się rozmowa na temat emocji jakie towarzyszą nam na co dzień.  Przedszkolaki wyrażały swoje emocję za pomocą mimiki twarzy, a także dopasowywały emotki do odpowiedniej ilustracji – zdjęcia dziecka.  Następnie odbyła się zabawa pantomimiczna, dzieci kostką losowały emotkę i próbowały zrobić taką samą minę. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające emotikony. 

     • Dzień Kropki

     •        15 września dzieci z klasy „0” aktywnie włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki.  Był to dzień wyjątkowy, ponieważ jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy! Wszystko to, co nasze przedszkolaki uwielbiają i czym się wyróżniają. W tym dniu najważniejsza była kropka. Kropki, kropy, kropeczki  pojawiły się na naszych ubraniach, w sali, a nawet  na kostce malowane kredą. W tym dniu dzieci obejrzały krótką bajkę, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti.  Następnie dzieci rozmawiały na temat swoich talentów i tego, że każdy z nas jest inny i posiada inne zdolności.  Przedszkolaki dostrzegły również, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu,  bawiły się przy muzyce tworzą pary z kropek, kodowały  na dywanie oraz projektowały swoją kropkę wykazując się kreatywności i pomysłowością. Na koniec na dzieci czekał słodki poczęstunek w kropki.   

     • Spotkanie z koordynatorem wolontariatu Hospicjum Domowego dla Dzieci Alma Spei w Krakowie

     •        W środę 21 września 2022 roku gościliśmy w naszej szkole pana Grzegorza Putyrę, który jest pracownikiem i jednocześnie koordynatorem wolontariatu Hospicjum Domowego dla Dzieci Alma Spei w Krakowie.

      Podczas spotkania, w którym wzięli udział uczniowie z   klas VI, VII i VIII, pan  Grzegorz opowiedział o tym, co to  jest hospicjum domowe i czym się zajmuje. Uczniowie poznali zakres działania hospicjum Alma Spei, dowiedzieli się także, na czym polega opieka nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami. W dalszej części spotkania pan  Grzegorz opowiadał o pracy wolontariuszy w hospicjum i o tym, jak wielkie ma znaczenie dla chorych.

      Była to bardzo cenna lekcja dla wszystkich uczniów, którą na pewno będą długo pamiętać. 

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, 

      Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Świętej Kingi w Bilczycach w dniu 1 września 2022 roku (czwartek) roku o godzinie 8:30.

     • Dzień sportu klas 0 - III

     • Dzień Sportu dla klas 0-III w Szkole Podstawowej w Bilczycach 21.06.2022r.

       

      8.00- 9.40 – zajęcia w lekcyjne według planu.

      9.50 wspólna rozgrzewka przeprowadzona przez P. Kasię

      10.00 rozpoczęcie zmagań LA indywidualnych punktowanych ( uczniowie z klasy 8 są w roli sędziów)

      Konkurencje punktowane

      1. Rzut piłeczką palantową 2 próby

      2. Bieg krótki

      3. Rzut woreczkiem do celu 3x1pkt

      4. Skok z miejsca 2 próby

      Konkurencje rekreacyjne indywidulna

      1.Wyścig w workach

      2. Papier-kamień-nożyce (drużynowe)

      3. Skoki na skakance na czas (1 próba)

      4.Zabawa zręcznościowa

      Konkurencje klasowe

      1.Przeciąganie liny

      2.Pieg sztafetowy mieszany

      11.30 Poczęstunek (Pizza w swoich klasach lub w formie pikniku )

      12.00 Rozdanie nagród , medali, wspólne zdjęcie

      12.30 Zakończenie Dnia Sportu