• Bal Karnawałowy

     •      25 stycznia w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy pełen wrażeń, kolorów i dźwięków.  Wszyscy z wielką radością bawili się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brali udział w zabawach i konkursach tanecznych. Nie zabrakło też cudownej zabawy w bańkach mydlanych. Zapraszamy do fotorelacji z tego wyjątkowego dnia. 

     • Wycieczka

     •      W piątek 20 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw "Ampa" w Wieliczce oraz do kina na film animowany pt. "Yuku i magiczny kwiat". Celem naszej wycieczki było przede wszystkim stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.  Dzieci  do szkoły wróciły zadowolone, nieco zmęczone ale pełne wrażeń i emocji. 

       

     • Dzień Babci i Dziadka

     •      19 stycznia naszą szkołę odwiedzili wspaniali goście: Babcie i Dziadkowie. Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie z klas 0-III przygotowali program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali jasełka oraz wiersze, piosenki, tańce i krótkie przedstawienia. Dzieci miały okazję podziękować Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, wsparcie i opiekę. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Na koniec Pani Dyrektor złożyła gościom życzenia z okazji ich święta, a dzieci wręczyły laurki i słodkie upominki. 

     • ZEBRANIE Z RODZICAMI

     • Szanowni Rodzice 

      W dniu 26 stycznia 2023 roku (tj. czwartek) odbędzie się zebranie Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej
      im. św. Kingi w Bilczycach. Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań 

      Godz. 17.00 – kl. I, III, V, VIII 

      Godz. 17.30 - kl. II, IV, VI, VII 

       

      Z poważaniem 

      Ewa Dziedzic
      Dyrektor Szkoły

     • Świąteczny Apel

     •      22 grudnia podczas apelu świątecznego Koło Teatralne i Koło Muzyczne zaprezentowały Jasełka. Na szkolnej scenie pojawili się Józef z Maryją, pastuszkowie, aniołowie a także „czarne charaktery”: Herod, śmierć i diabeł, by przedstawić historię o narodzeniu Jezusa. Zaśpiewali piękne polskie kolędy i pastorałki. Życzyli wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Widzowie poczuli, że Boże Narodzenie jest już naprawdę blisko.

     • Konkurs na Najpiękniejsze Bożonarodzeniowe Drzewko

     •      Na początku grudnia w naszej szkole został ogłoszony konkurs na Najpiękniejsze Bożonarodzeniowe Drzewko, wykonane dowolną techniką. Na konkurs wpłynęło 17 pomysłowych i oryginalnych  prac, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Każda praca przyciągała uwagę i zasługiwała na wyróżnienie. W szkole pojawiły się między innymi: choinka ozdobiona tysiącami kółeczek z dziurkacza; drzewka wykonane z papieru, z piór, z drewna i pięknie przystrojone gałęzie jodły.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

     • Wycieczka do kręgielni klas 1-3

     •      7 XII klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do kręgielni w Gdowie. Był to prezent od Świętego Mikołaja dla dzieci. Na początek dzieci podzielone zostały na trzy grupy i mogły oddać się grze. Okazało się, że rzucanie kulą nie jest takie łatwe. W międzyczasie z kuchni dochodził smakowity zapach pieczonej pizzy. Po wyczerpującej grze każdy marzył tylko o pachnącej pizzy i soku.

     • Ozdabianie pierniczków

     •      6 grudnia w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja  dzieci z oddziału przedszkolnego  ozdabiały pierniczki kolorowymi polewami, cukrowymi ozdobami i posypkami. Na koniec dzieci delektowały się smakiem pierniczków w towarzystwie świeżego mleczka. 

     • Ubieranie choinki

     •      Ubieranie choinki - to moment wyjątkowy, który przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż... Przedszkolaki z zaangażowaniem przystąpiły do zawieszenia na gałązkach żywej choinki samodzielnie wykonanych ozdób, łańcucha i kolorowych lampek. Na koniec nie mogło zabraknąć zdjęcia grupowego z świątecznym drzewkiem. 

     • Święty Mikołaj

     •      Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały najmłodsze dzieci, czyli uczniowie klas 0 – III. Cóż to była za radość i jakie emocje, długo oczekiwana chwila –  rozdawanie prezentów. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku, nie tylko dla dzieci.

     • Kiermasz Świąteczny

     • 4 grudnia w Domu Strażaka w Bilczycach odbył się Kiermasz Świateczny.

           Pięknie nakryte stoły w Domu Strażaka uginały się od ozdób świątecznych. Były na nich stroiki, choinki, aniołki, bombki, pierniki, torty Kinder i wiele wspaniałości świątecznych. 

      Można było miło spędzić czas przy kawie, herbacie i pysznym ciasteczku. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci.

      Serdecznie dziękujemy.

     • Klawiaturowe Wyzwanie

     •      Klawiaturowe Wyzwanie to Ogólnopolski Konkurs Online w Pisaniu na Klawiaturze.

      Konkurs odbywał się w dniach 14 – 21 listopada – Etap pierwszy i 22 – 28 listopada – Etap drugi. Skierowany był do osób chcących sprawdzić lub poprawić swoje umiejętności pisania na klawiaturze rywalizując z uczestnikami z całego kraju.

      Do udziału zgłosili się uczniowie klas VI – VIII: Adam Pietrzak, Szymon Noga, Nataniel Bednarski, Amelia Gumulec, Jakub Woźniak.

      Spośród 299 uczestników uczeń klasy szóstej Adam Pietrzak zajął 38 miejsce. Gratulujemy Adasiowi i cieszymy się z jego sukcesu.

       

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia 

     •      25 listopada przedszkolaki z naszej szkoły  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym wesołym dniu dzieci wspólnie ze swoimi pluszowymi misiami zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Na zakonczenie dzieci zaśpiewały „Sto lat” misiom  z okazji ich święta i wykonały prace plastyczne. Nie obyło się też  bez smacznego i zdrowego miodu z  herbatnikami. 

     • Otrzęsiny klasy IV

     •      30 XI odbyły się w naszej szkole OTRZĘSINY KLASY IV. Uczniowie mieli do wykonania zadania sprawnościowe – przesypać sól z miski do miski, przebiec z kubeczkiem wody, napompować jak największy balon. Był też test wiedzy o naszej szkole a także zjedzenie kwaśnych żelków i popicie eliksirem radości. Na koniec uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez przewodniczącą szkoły na uczniów klasy IV. Wszyscy dobrze się bawili a na pamiątkę otrzymali pamiątkowy dyplom.

     • Andrzejki

     •      24 listopada w naszej szkole obchodziliśmy andrzejki. Były tradycyjne wróżby oraz zabawa przy muzyce. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.

     • 21 XI 2022r. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     •      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

           Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. W obchody włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Szkoły i przedszkola zdecydowały się uczcić rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji organizowanej przez UNICEF przystąpiła także Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Bilczycach,  która zorganizowała w ramach tego dnia: prezentację o prawach dziecka, naukę „Piosenki o prawach dziecka”, wspólne wykonanie plakatów, malowanie twarzy w kolorze niebieskim, wspólne czytanie opowiadań z książki „12 ważnych praw” 

     • Podróż w przeszłość

     •      Ostatnio uczniowie klasy III omawiali zagadnienia związane z początkami państwa polskiego. Odbyli wirtualną wycieczkę do Biskupina, poznali najstarsze miasta Polski, ich historię i zabytki. Dowiedzieli się jaką rolę pełniły średniowieczne zamki, gdzie je budowano, czym się charakteryzowały te budowle.

      Na zakończenie zajęć uczniowie zaprojektowali i wykonali zamki. Dzięki pracy grupowej powstały piękne budowle, które można podziwiać w klasie.

      Podróż w przeszłość

      Ostatnio uczniowie klasy III omawiali zagadnienia związane z początkami państwa polskiego. Odbyli wirtualną wycieczkę do Biskupina, poznali najstarsze miasta Polski, ich historię i zabytki. Dowiedzieli się jaką rolę pełniły średniowieczne zamki, gdzie je budowano, czym się charakteryzowały te budowle.

      Na zakończenie zajęć uczniowie zaprojektowali i wykonali zamki. Dzięki pracy grupowej powstały piękne budowle, które można podziwiać w klasie.

     • Wycieczka do Krakowa

     •      21 listopada uczniowie klas IV-VIII pod opieką wychowawców wyruszyli na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie wystawy w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, gdzie poza oglądaniem interaktywnej wystawy i uczestnictwem w warsztatach, uczniowie mogli przymierzyć korony i szaty królewskie oraz znaleźć się w katedralnym kapitularzu na Wawelu dzięki okularom VR.  Uczniowie mieli również okazję porozmawiać z niewidomym pracownikiem naukowym biblioteki oraz poznać jego psa przewodnika. 

      Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Krakowa, odwiedziny smoka wawelskiego, zobaczenie Katedry, Zamku Królewskiego oraz pałaców kanoników katedralnych na ulicy Kanoniczej.  

      Po zwiedzaniu przyszedł czas na uczestnictwo w warsztatach w najmniejszej fabryce cukierków na świecie, które okazały się dla uczniów bardzo interesujące. 

      Wycieczka zakończyła się słuchaniem hejnału na krakowskim rynku oraz wizytą w Kościele Mariackim, gdzie uczniowie podziwiali odnowiony ołtarz Wita Stwosza. 

     • Akcja Mikołajowa

     •      Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wielkie serce i okazane wsparcie finansowe podczas zbiórki na prezent dla małego Leosia. Zebrana kwota wyniosła 558,90 zł. Zostały zakupione sanie ze śpiworkiem, zabawka z muzyką oraz telefonik z lusterkiem. Koszt prezentu w sumie wyniósł 328,90 zł. Pozostała kwota 230 zł zostanie wpłacona na konto hospicjum na sprzęt medyczny.Do prezentu został jeszcze dołączony ręcznie wykonany królik maskotka.