• Gminny Konkurs Recytatorski

     •                                                         

                                                               Świat wówczas będzie szczęśliwy,

                                                               gdy wszyscy ludzie będą mieć dusze artystów[…]

                                                                                                     August Rodin

       

       

           19 lutego br. uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w eliminacjach gminnych 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

            Nietypowa to były rywalizacja, gdyż ze względu na ograniczenia związane z pandemią, odbyła się  one w  formie online. Uczestnicy zobowiązani byli do nagrania swoich recytacji i przesłania ich do komisji konkursowej.

             W artystycznych zmaganiach, w których wzięło udział 43 uczestników ze szkół należących do Gminy Gdów, jury doceniło umiejętności naszych uczniów, przyznając:

       

      • w kategorii kl. I-III

      wyróżnienie

       Alicji Zaczyk  uczennicy kl.I.

      • w kategorii kl. IV-VIII

      II miejsce (ex aequo)

      Radosławowi Kowalskiemu uczniowi kl. VII  (zgłoszony do etapu powiatowego)

      III miejsce (ex aequo)

      Kindze Gajek uczennicy kl. VII (zgłoszona do etapu powiatowego)

                Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i chęć dzielenia się z pięknem słowa mówionego.

     • Walentynki klasy 0

     • Poniedziałek 15 lutego upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. Jak co roku, działała poczta walentynkowa. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Walentynki trafiły do adresatów, sprawiając im wiele radości.  Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na walentynkową dekorację drzwi do swojej sali.  Z okazji święta zakochanych,  zorganizowany został także konkurs na najciekawszą walentynkę. Przyniesione przez dzieci prace były bardzo ciekawe i pięknie wykonane. W tym dniu dobry nastrój nie opuszczał nikogo i uśmiech gościł na każdej twarzy.

     • Zabawy na śniegu

     • Korzystając z uroków prawdziwej zimy postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym szkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, chętnie lepiąc bałwana, rzucając śnieżkami do siebie, a także robiąc aniołki na śniegu. Było biało, wesoło i radośnie.

     • Zabawa karnawałowa

     • 11 lutego w oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa karnawałowa. Wszystkie dzieci przyszły przebrane za swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Dzieci miło spędziły czas tańcząc i biorąc udział w konkursach.

     • Zimowe aspircje

     • Pod koniec stycznia w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny ,,Zimowe inspiracje”.  Zadaniem uczestników było przedstawienie piękna krajobrazu zimowego za pomocą dowolnej techniki plastycznej. Wzięli w nim udział uczniowie klas 0 – III. 

      Prace przedstawiały: ośnieżone stoki, lasy, zimowe zabawy, kuligi, lepienie bałwana, bitwy na śnieżki. Wszystkie prace cechowała pomysłowość i staranne wykonanie.  

      Zwycięzcom konkursu gratulujemy. 

     • Aby tradycji stało się zadość…

     • Ze świętami Bożego Narodzenia  wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich jest wysyłanie świątecznych kartek do bliskich , przyjaciół , znajomych. Ten zwyczaj – jeszcze  nie tak dawno -bardzo popularny powoli zostaje wypierany przez elektroniczne formy przekazu. Jednak nawet najciekawszy sms, e-mail czy post na portalu społecznościowym  nie zastąpi odręcznie napisanych życzeń na wykonanej przez siebie kartce. Aby tradycji stało się jednak zadość uczniowie kl. VI i VII przygotowali kartki świąteczne i  ułożyli  okolicznościowe życzenia- wiersze, które prezentujemy w  poniższej galerii.

     • Warsztaty mikołajowe

     • Z okazji Mikołajek Centrum Kultury w Gdowie serdecznie zaprasza dzieci na bezpłatne warsztaty mikołajowe on-line, które odbędą się w terminie 11 i 17 grudnia 2020 r., o godz. 17.00.

      Wszystkie chętne dzieci muszą się wcześniej zapisać. Aby to zrobić wystarczy wysłać sms z imieniem i nazwiskiem dziecka, terminem warsztatów oraz adresem mailowym na nr 512 186 807. W odpowiedzi otrzymacie link, który umożliwi Wam udział w warsztatach oraz informację, jakie materiały będą potrzebne do zajęć. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność przesłanych wiadomości sms.

      Warsztaty będą prowadzone na żywo, czas trwania 45 minut. Mamy ogromną nadzieję, że nowa forma spotkań z Centrum Kultury Wam się spodoba i wprowadzi Was w przedświąteczny nastrój.

     • Andrzejki

     • 20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy andrzejki. Były tradycyjne wróżby oraz zabawa przy muzyce. Najmłodsi uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.

       

     • Dzień życzliwości

     • 20 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości, zorganizowany w naszej szkole po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni. Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechów, miłych gestów, nie zabrakło również atrakcji. Tego dnia wszyscy przyszli ubrani na żółto, bądź posiadali żółte akcenty ubioru. Każde dziecko mogło wrzucić do skrzynki życzliwości kartki z pozdrowieniami. Dzieci szukały także ukrytego w szkole skarbu, wykonując przy tym zadania, które sprawiły im wiele radości. Wspólnie wykonaliśmy także plakat. Na koniec dnia każdy uczeń otrzymał medal życzliwości i słodki upominek. To był bardzo udany dzień.  

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • 10 listopada uczniowie z oddziału przedszkolnego świętowali Dzień Odzyskania Niepodległości. Zajęcia rozpoczęliśmy od wspólnego zaśpiewania hymnu. Następnie dzieci obejrzały krótki film edukacyjny dotyczący symboli narodowych. Rozwiązywały także quiz interaktywny dotyczący Polski. Przedszkolaki wykonały także plakat dotyczący polskich symboli narodowych. Zadaniem specjalnym było ułożenie puzzli przedstawiających godło Polski.

     • Teatrzyk Drewnianej Łyżki w klasie pierwszej

     •           Uczniowie klasy pierwszej z drewnianej łyżki, kolorowej włóczki,  materiałów, wstążeczek i ruchomych oczek stworzyli niepowtarzalne lalki.

      Po skończonej pracy każdy mógł przedstawić swoją kukiełkę, niektórzy nawet z ich pomocą odgrywali  krótkie scenki.

     • Ślubowanie klasy pierwszej

     • 14 października odbyło się w naszej szkole Ślubowanie uczniów klasy I. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Śpiewali piosenki, recytowali wiersze i odpowiadali na trudne pytania. Gdy złożyli ślubowanie, pani Dyrektor dokonała pasowania ich na uczniów.

                   Zanim jednak pierwszoklasiści zostali włączeni do grona uczniów naszej szkoły, musieli przejść "chrzest" przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Wlewano im rozum do głowy, wybijano z głowy lenistwo, obcinano języki, aby nie skarżyli, czyszczono uszy, aby dobrze słuchali nauczyciela. Uczniowie zdali ten egzamin na szóstkę.

                  Na pamiątkę tego uroczystego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy oraz  swój pierwszy dokument - szkolną legitymację

                  Zatem oficjalnie witamy pierwszoklasistów w gronie uczniów, życzymy sukcesów i wielu miłych chwil w szkole!

     • Uczymy się przechodzić przez jezdnię

     • 7 października dzieci z oddziału przedszkolnego uczyły się prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Podczas wycieczki uczniowie zwracali uwagę na znaki, zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze oraz oznakowanie przejścia dla pieszych.

     • Urządzenia domowe dawniej i dziś

     • 5 października w oddziale przedszkolnym urządziliśmy wystawę sprzętów, które kiedyś były używane w domach. Dzieci miały okazję zobaczyć jak kiedyś wyglądał telewizor, magnetofon, żelazko. Dowiedziały się też co to jest lampa naftowa, maszyna do pisania, tara i kaseta. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali zgromadzone przedmioty. To były bardzo ciekawe zajęcia. 

     • Spotkania czytelnicze

     •           W nowym roku szkolnym kontynuujemy spotkania czytelnicze. Tym razem uczniowie z kasy drugiej przeczytali przedszkolakom jeden z rozdziałów książki pt. „Nudzimisie”.

     • Dzień chłopaka

     • 30 września dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły dzień chłopaka. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły odświętnie ubrane. Dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów piękne krawaty. Nie zabrakło też małych słodkich upominków i życzeń. Dobry humor dopisywał wszystkim dzieciom. To był bardzo udany dzień.

     • Segregujemy śmieci.

     •          We wtorek 22 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji ekologicznej. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady dotyczące segregacji śmieci. Dowiedziały się też jak ważna jest segregacja i co może powstać z przetworzonych odpadów. Na koniec pani zachęciła nas do zbierania zużytych baterii, plastikowych zakrętek i makulatury.

     • Spotkanie z aktorem

     • Dzień Dobry,

      Zapraszamy na spotkanie z aktorem, które odbędzie się już w najbliższy piątek, 18 września, o godz. 17.00 w remizie OSP w Bilczycach. Wejście na spotkanie jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy (tel. 512 186 807). Odbywa się ono w ramach realizowanego przez Centrum Kultury w Gdowie projektu "Poznaj Magię Teatru".

       

      Naszą gminę odwiedzą aktorzy Teatru Bagatela: Magdalena Walach, znana szerszej publiczności z małego ekranu (wystąpiła m.in w „Pensjonat pod Różą”, „Komisarz Alex”, „M jak Miłość”, „Twarzą w Twarz”), a także  Krzysztof Bochenek, od lat zaprzyjaźniony z gminą Gdów, wieloletni prowadzący Święto Ziemi Gdowskiej i Festiwal Osób Niepełnosprawnych w Podolanach.

      W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy naszej gminy.
       

      Iwona Warchał

      specjalista ds. Promocji i Public Relations Centrum Kultury w Gdowie