• „Jesienny Stworek”- konkurs plastyczny w zerówce.

     • Konkurs polegał na wykonaniu stworka z darów jesieni. Dzieci z pomocą rodziców wykonały przepiękne prace i wykazały się dużą kreatywnością. Komisja konkursowa miała trudne zadanie do wykonania, dlatego postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników  konkursu. Bardzo dziękujemy za wszystkie prace i gratulujemy.

     • Dzień Dyni w przedszkolu

     • W piątek- 29 października w naszej zerówce obchodziliśmy Święto Dyni. Ten dzień był wypełniony licznymi zabawami z dynią.  Dzieci poznały różnorodność dyń oraz wzbogaciły wiedzę na ich temat.

     • Akademia 11 Listopada

     • Dnia 10 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów 11 listopada – Święta Niepodległości.

      Uczniowie klasy VIII przygotowali montaż słowno – muzyczny upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Oprócz odśpiewania hymnu narodowego uczniowie zaśpiewali pieśni patriotyczne, aby upamiętnić odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Jest to najpiękniejsze święto patriotyczne, bardzo ważne dla Polaków i dla Polski.

     • Wycieczka do Ojcowa

     • W dniu 19.10.2021r. uczniowie klas 4-8 pojechali na krajoznawczą wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczniowie zwiedzili Grotę Łokietka, skąd wąwozem udali się do Bramy Krakowskiej i Doliny Prądnickiej, a stamtąd do Pieskowej Skały gdzie obejrzeli Maczugę Herkulesa. Następnie szlakiem udali się do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie czekały pyszne kiełbaski z grilla i ciepła herbatka. Na początku trasy uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy (czerwoni, żółci i niebiescy). Każda grupa otrzymała zadania do wykonania podczas pokonywania trasy. Po zjedzeniu kiełbasek odbyły się zawody m.in. w rozpalaniu ognia za pomocą krzesiwa. Na koniec pani przewodnik podliczyła punkty. Zwycięzcy otrzymali słodycze.

     • Wyjście na cmentarz

     • Uczniowie naszej szkoły systematycznie odwiedzają cmentarz w Gdowie. Poznają historię walk za Ojczyznę, porządkują groby żołnierzy i palą znicze.

     • Informacja Librus

     • Szanowni Państwo Rodzice Uczniów

      W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi opłat za korzystanie z dostępu do dziennika elektronicznego informujemy, że jest on bezpłatny dla użytkowników korzystających przy logowaniu się z dowolnej przeglądarki internetowej. Jeżeli Państwo logują się poprzez aplikację, to po okresie bezpłatnego okresu korzystania z niej operator będzie pobierał opłaty zgodnie z własną taryfą. Dlatego w celu uniknięcia zbędnych, dodatkowych kosztów zalecamy i zachęcamy do korzystania przy logowaniu się do Synergii z dowolnej przeglądarki internetowej.

     • Wycieczka do Sanktuarium i Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

     • W dniu 26.10.2021 r. klasy VII i VIII były w Sanktuarium Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach a także w Centrum Jana Pawła II  - Białe Morza. Uczniowie zwiedzili Sanktuarium i Centrum  Jana Pawła II, gdzie obejrzeli wystawę  multimedialną "Śladami Jezusa "

     • Wycieczka do Myślenic i Dobczyc

     •             21 października uczniowie klas 0-III byli na wycieczce. Najpierw udali się do Myślenic, gdzie odwiedzili salę zabaw - ALEKLOCKI. Wszyscy świetnie się tam bawili. Konstruując różne budowle, ćwiczyli cierpliwość, sprawność manualną, a także rozwijali wyobraźnię. Kolejnym miejscem, które w tym dniu odwiedzili uczniowie był zamek w Dobczycach. Podczas zwiedzania dowiedzieli się, jak zamek wyglądał w dawnych czasach i kto tam mieszkał. Podziwiali eksponaty związane z historią tego miejsca. Na zakończenie wycieczki uczniowie zwiedzili skansen. Oglądali w nim narzędzia i przedmioty związane z  codziennym życiem, rzemiosłem, a także świątecznymi zwyczajami dawnych mieszkańców wsi.

     • Ślubowanie klasy pierwszej

     • 14 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy I.

      W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

      Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły pani Ewa Dziedzic dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

      Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

     • Europejski Tygodnia Kodowania

     • W dniach 9-24 października br. odbywa się kolejna edycja CodeWeek czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

      CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

      Do akcji dołączyli uczniowie naszej szkoły kodując na stronie https://code.org/. Ponadto uczniowie uczą się programować w Scratchu, Baltiem i C++.

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • 11 października 2021r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, na których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas I - VIII mógł oddać jeden głos na specjalnie przygotowanych kartkach i wrzucić do urny wyborczej.

      Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:

      Przewodnicząca – Oliwia Ślusarczyk – klasa IV

      Zastępca – Paweł Łach – klasa VIII

      Skarbnik – Adrian Biernat – Klasa VIII


      Zarząd – Eryk Grochal

      Natalia Nawara

      Gabriel Piotrowski

      Emilia Pieprzyk

      Patrycja Tuleja

      Zuzanna Musiał

      Nataniel Bednarski

      Mateusz Pajorski

       

      Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności.

     • Dyktando Niepodległościowe

     • 29 września br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Uczestnikami szkolnego etapu byli:

      Oliwia Ślusarczyk, Michalina  Schӧnborn – Tomczak, Lena Augustyn, Lena Lisowska, Paulina Pajor, Eryk Grochal,  Kamila Jankowicz, Natalia Nawara, Gabriel Piotrowski

       Najlepsze wyniki uzyskali:

      Eryk Grochal (95,5 pkt),

      Natalia Nawara (80,5 pkt),

      Michalina Schӧnborn – Tomczak (77,5 pkt),

      Lena Augustyn (75pkt). 

      Prace w/wym. uczniów zgodnie z Regulaminem Konkursu zostały odesłane do Komisji Wojewódzkiej w Krakowie.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a szkolnym finalistom życzymy zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     • Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki obchodzą swoje święto- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci uczestniczyły w zabawach z balonami i konkursach. Zaśpiewały piosenkę o przedszkolach oraz przedstawiały teatrzyk sylwet „Samo zdrowie”. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz zdrowego, owocowego poczęstunku w postaci sałatki owocowej. Na koniec pani złożyła wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyła każdemu medal oraz dyplom „Super Przedszkolaka”.

     • Dzień Kropki

     • 15 września z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki, święta kreatywności, odwagi i zabawy w naszej klasie „0” gościły zadania i zabawy pod znakiem kropki. Tego dnia wszyscy mieli na sobie ubrania bądź jego elementy w kropki. Dzieci zapoznały się z historią małej Vashti, segregowały, przeliczały kropki, tworzyły pary oraz kodowały. Następnie dzieci odkrywały swoje talenty tworząc kropki na plakacie oraz wykonując kropkową biedronkę, a na koniec po kropkowych śladach odnalazły skarb ze słodkim co nieco.

     • Program „Posiłek w szkole i w domu”

     • Program „Posiłek w szkole i w domu”

       

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie w ramach realizacji Programu „Posiłek w szkole i w domu” przypomina o możliwości ubiegania się o pomoc w formie jednego gorącego posiłku dla dzieci
      i młodzieży w szkole i w przedszkolu na rok szkolny 2021/2022.

      Kryterium dochodowe uprawniające do ubiegania się o pomoc
      w formie dożywiania:

      • 792,00 zł na osobę w rodzinie

       

      W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt :

       

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie

      Adres: ul. Myślenicka 145, Gdów

      Numer telefonu: 12 251 42 38, wew. 221

       

      Godziny urzędowania:

      poniedziałek 8:30-18:30,

      wtorek - czwartek  7:30- 15:30,

      piątek  7:30 - 14:00.

     • ZEBRANIE RADY RODZICÓW

     • Szanowni Państwo 

      W dniu 29 września 2022 roku odbędzie się zebranie Rady Rodziców. 

      Zebranie rozpocznie się o godzinie 18:00

       

      Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek na terenie budynku szkoły 

     • Narodowy Spis Powszechny

     • Szanowni Państwo,

       

      Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br.

      Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

       

      Obowiązkową i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

       

      Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie:

      • korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub miejscowym urzędzie gminy/miasta;
      • dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do soboty od 8.00 do 18.00 (od dnia 13 września br. do końca trwania spisu tj. 30 września br. infolinia będzie czynna w godzinach od 8.00 do 20.00).

       

      Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi – telefonicznie (z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99) lub bezpośrednio. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.

       

      Udział w spisie to nasz ustawowy obowiązek – nie odkładajmy go na ostatnią chwilę.

      Spiszmy się, bo Liczymy się dla Polski!

       

     • ZEBRANIE Z RODZICAMI

     • Szanowni Rodzice

      W dniu 9 września 2021 roku, (tj. czwartek) odbędzie się zebranie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Bilczycach.

      Harmonogram spotkań:

      Klasy 0 – 3 godzina 16:00

      Klasy 4-8 godzina 17:00

       

      Przypominamy o obowiązku noszenia masek ochronnych na terenie budynku szkoły.

       

       

                                                                                                                                           Z poważaniem:

                                                                                                                               Ewa Dziedzic - dyrektor szkoły.