• Jesienna wycieczka klasy II

     •      Klasa II udała się na poszukiwanie jesieni. Dzieci zabrały ze sobą kartki papieru i kredki. Miały za zadanie przekalkować korę brzozy na kartkę, Używały do tego różnych kolorów kredek woskowych. Zabrały też ze sobą kolorowe liście brzozy, aby je przekalkować w szkole. Efekty pracy były bardzo ciekawe.

     • Sprzątanie grobów

     •        W sobotę 23.10.2022r. uczniowie z klasy 8 w ramach szkolnego wolontariatu wybrali się na cmentarz, aby posprzątać groby. Wolontariusze oczyścili mogiły  z suchych liści, wyrwali chwasty,  wynieśli wypalone znicze i zniszczone ozdoby. Na koniec zapalili świece i odmówili modlitwę za tych, którzy polegli w obronie ojczyzny. 

     •   Ślubowanie klasy pierwszej

     •  

                 14 października uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odpowiadali na pytania. Musieli też przejść ,,chrzest” przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

                 Na pamiątkę tego uroczystego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i szkolną legitymację.

                 Pierwszakom życzymy sukcesów i wielu miłych chwil w szkole!

      Link do filmu: https://we.tl/t-P1bqG8QbMJ

       

       

     • Bajki w języku angielskim

     •      Uczniowie naszej szkoły raz w tygodniu przygotowują i czytają przedszkolakom bajki w języku angielskim. Są to materiały pełne kolorowych ilustracji i ciekawych rozwiązań, dzieki którym dzieci mimowolnie przyswajają nową wiedzę i wzbogacają słownictwo.

     • Dzień Chłopaka

     •        30 września dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Chłopaka . W tym dniu zorganizowano wiele zabaw i konkursów, aby każdy z chłopców mógł się wykazać inną sprawnością.  Dzieci bawiły się w konkurencjach tanecznych, sportowych oraz matematycznych. Mali bohaterowie brali również udział w quizie, w którym rozpoznawali marki samochodów po logo. Dziewczynki  tworzące  jury oceniały starania swoich kolegów, które zostały wynagrodzone wielkimi brawami oraz upominkami  ufundowanymi przez rodziców.  Nie zabrakło również pięknych życzeń,  odśpiewania piosenki „Sto lat…”  oraz słodkiego i owocowego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

      Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji,  radości  i dobrej zabawy.  Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil. 

     • Dzień Przedszkolaka

     •        20 września  dzieci z klasy „0” obchodziły Światowy Dzień Przedszkolaka.  Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera. Świętowanie rozpoczęło się w rytmach zumby.  W tym dniu dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie oraz konkursach. Były śpiewy, tańce z balonami oraz zabawy z chustą animacyjną. Nie zabrakło uśmiechu, radości i dobrej zabawy. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom oraz słodki upominek superbohatera i superbohaterki z okazji obchodzonego święta.  

     • Dzień Emotikona

     •        19 września dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Emotikona.  Emotikony to znak, którymi możemy wyrazić nasze emocje, dlatego tego dnia  zajęcia miały na celu wspieranie rozwoju emocjonalnego, były też świetną okazją do nabywania umiejętności wyrażania uczuć oraz do rozpoznawania emocji u siebie i innych. Tego dnia odbyła się rozmowa na temat emocji jakie towarzyszą nam na co dzień.  Przedszkolaki wyrażały swoje emocję za pomocą mimiki twarzy, a także dopasowywały emotki do odpowiedniej ilustracji – zdjęcia dziecka.  Następnie odbyła się zabawa pantomimiczna, dzieci kostką losowały emotkę i próbowały zrobić taką samą minę. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające emotikony. 

     • Dzień Kropki

     •        15 września dzieci z klasy „0” aktywnie włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki.  Był to dzień wyjątkowy, ponieważ jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy! Wszystko to, co nasze przedszkolaki uwielbiają i czym się wyróżniają. W tym dniu najważniejsza była kropka. Kropki, kropy, kropeczki  pojawiły się na naszych ubraniach, w sali, a nawet  na kostce malowane kredą. W tym dniu dzieci obejrzały krótką bajkę, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti.  Następnie dzieci rozmawiały na temat swoich talentów i tego, że każdy z nas jest inny i posiada inne zdolności.  Przedszkolaki dostrzegły również, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu,  bawiły się przy muzyce tworzą pary z kropek, kodowały  na dywanie oraz projektowały swoją kropkę wykazując się kreatywności i pomysłowością. Na koniec na dzieci czekał słodki poczęstunek w kropki.   

     • Spotkanie z koordynatorem wolontariatu Hospicjum Domowego dla Dzieci Alma Spei w Krakowie

     •        W środę 21 września 2022 roku gościliśmy w naszej szkole pana Grzegorza Putyrę, który jest pracownikiem i jednocześnie koordynatorem wolontariatu Hospicjum Domowego dla Dzieci Alma Spei w Krakowie.

      Podczas spotkania, w którym wzięli udział uczniowie z   klas VI, VII i VIII, pan  Grzegorz opowiedział o tym, co to  jest hospicjum domowe i czym się zajmuje. Uczniowie poznali zakres działania hospicjum Alma Spei, dowiedzieli się także, na czym polega opieka nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami. W dalszej części spotkania pan  Grzegorz opowiadał o pracy wolontariuszy w hospicjum i o tym, jak wielkie ma znaczenie dla chorych.

      Była to bardzo cenna lekcja dla wszystkich uczniów, którą na pewno będą długo pamiętać. 

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, 

      Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Świętej Kingi w Bilczycach w dniu 1 września 2022 roku (czwartek) roku o godzinie 8:30.

     • Dzień sportu klas 0 - III

     • Dzień Sportu dla klas 0-III w Szkole Podstawowej w Bilczycach 21.06.2022r.

       

      8.00- 9.40 – zajęcia w lekcyjne według planu.

      9.50 wspólna rozgrzewka przeprowadzona przez P. Kasię

      10.00 rozpoczęcie zmagań LA indywidualnych punktowanych ( uczniowie z klasy 8 są w roli sędziów)

      Konkurencje punktowane

      1. Rzut piłeczką palantową 2 próby

      2. Bieg krótki

      3. Rzut woreczkiem do celu 3x1pkt

      4. Skok z miejsca 2 próby

      Konkurencje rekreacyjne indywidulna

      1.Wyścig w workach

      2. Papier-kamień-nożyce (drużynowe)

      3. Skoki na skakance na czas (1 próba)

      4.Zabawa zręcznościowa

      Konkurencje klasowe

      1.Przeciąganie liny

      2.Pieg sztafetowy mieszany

      11.30 Poczęstunek (Pizza w swoich klasach lub w formie pikniku )

      12.00 Rozdanie nagród , medali, wspólne zdjęcie

      12.30 Zakończenie Dnia Sportu

     • Dzień Mamy i Taty

     • Z okazji Dnia Mamy i Taty przedszkolaki zaprezentowały kochanym Rodzicom swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Wręczyły drobne upominki dziękując Rodzicom za ich miłość i troskę.

     • Pierwsza pomoc w zerówce

     • 20 czerwca zerówka brała udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie, nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie.  Bardzo dziękujemy panu Michałowi za dawkę wiedzy.

     • Realizacja programu ekologicznego „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

     • Zerówka wzięła udział w ogólnopolskim programie ekologicznym  i realizowała go zgodnie z wytycznymi. Dzieci mogły nie tylko poszerzać swoją wiedzę na temat produktów ekologicznych, ale również angażowały się w działania, oraz próbowały nowych produktów ekologicznych. Przedszkolaki kształtowały również nawyki higieniczne, a podczas zajęć ruchowych propagowany był zdrowy styl życia. Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

     • Dzień sportu

     •  

      Dzień Sportu dla klas IV-VIII w Szkole Podstawowej w Bilczycach 22.06.2022r.

       

      8:45 wspólna rozgrzewka

      09.00 rozpoczęcie zmagań LA indywidualnych punktowanych

      Konkurencje punktowane

      1. Rzut piłeczką palantową (2 próby)

      2. Bieg krótki

      3. Rzut woreczkiem do celu (3x1pkt)

      4. Skok z miejsca (2 próby)

      5. Rzut piłką lekarską

      Konkurencje rekreacyjne indywidulna

      1.Wyścig w workach

      2. Papier-kamień-nożyce

      3. Skoki na skakance na czas (1 próba)

      4.Zabawy zręcznościowe

      Konkurencje klasowe

      1.Przeciąganie liny

      2.Pieg sztafetowy mieszany

      11.00 Poczęstunek (Pizza w swoich klasach lub w formie pikniku ) rozdanie nagród , medali, wspólne zdjęcie

      11.30 Mecz siatkówki Nauczyciele - Uczniowie

      12.30 Zakończenie Dnia Sportu

     • Wycieczka do Sandomierza

     • 23 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza.

      Na początku tej turystycznej wędrówki odwiedzili zamek Krzyżtopór – ruiny rezydencji pałacowej położonej w miejscowości Ujazd. Tutaj uczniowie uczestniczyli w warsztatach historycznych, które przybliżyły im XVII- wieczne zwyczaje. Głównym celem wycieczki był jednak Sandomierz. Uczniowie podziwiali Starówkę, Dom Jana Długosza, Bramę Opatowską. Podczas zwiedzania Zbrojowni Rycerskiej mieli możliwość przymierzyć różnorodne stroje oraz obejrzeć arsenał broni z dawnych czasów. Był także czas na kupienie pamiątek.

      Na zakończenie wycieczki odbył się rejs statkiem po Wiśle. Na pamiątkę kapitan statku odcisnął każdemu uczestnikowi pieczątkę kotwicy na ręku.