• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     •            4 października 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W trakcie wakacji uczniowie zdążyli zapomnieć niektóre działania, więc była to doskonała okazja do nadrobienia zaległości:)

      W klasach starszych zostały przeprowadzone testy, które wyłoniły "Ekspertów Tabliczki Mnożenia". Każdy z nich otrzymał odznakę, którą z chęcią wkleił do zeszytu do matematyki.

     • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

     •            Uroczystość zakończenia roku szkolnego, która miała miejsce 19 czerwca 2019 r. zgromadziła w naszej szkole uczniów, rodziców i nauczycieli. Po mszy świętej odbyła się uroczysta akademia, złożenie ślubowania przez uczniów klasy VIII, następnie pożegnanie absolwentów. Absolwenci otrzymali z rąk pani dyrektor i wychowawcy świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, a najlepsi uczniowie świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Nagrodzeni zostali także uczniowie z pozostałych klas. Pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu. Książkami nagrodzono również uczniów ze 100% frekwencją, najlepszych sportowców i uczniów wyróżniających się pracą na rzecz klasy i szkoły. Ósmoklasiści i ich koledzy z klasy siódmej na pożegnanie zaprezentowali część artystyczną. Z humorem, ale i z nutą nostalgii przypomnieli niektóre spośród wielu zdarzeń ze szkolnego życia, oraz złożyli podziękowania nauczycielom i rodzicom. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkanie. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

     • Z wizytą w Klockolandzie

     • Przedszkolaki w minioną środę odwiedziły Centrum Nauki i Zabawy Klockoland w Krakowie. Dzieci brały udział w projekcie edukacyjnym pt. „W grodzie Kraka”. Dzięki temu poznały ciekawe fakty  z historii Krakowa m.in. legendę o królu Kraku, krakowskich gołębiach, czy dwóch wieżach Kościoła Mariackiego. Następie każdy samodzielnie konstruował legendarnego smoka wawelskiego z klocków lego. Później przyszedł czas na działania w interaktywnej strefie edukacyjno-rozrywkowej.  Przedszkolaki miały możliwość sterowania rożnymi robotami wykonanymi z klocków lego za pomocą przycisków, pilotów, tabletów. Najwięcej zainteresowania wzbudził robot, który robił bańki mydlane, a także trzygłowy smok, który za każdym razem starał się ukąsić zbliżającą się do niego dłoń oraz robot przenoszący i wypuszczający piłeczki. Dzieci z ogromnym entuzjazmem kierowały statkami, samolotami, samochodami, dźwigami oraz interaktywnymi zwierzętami. Mimo niekorzystnej pogody udało nam się również wysłuchać hejnału mariackiego, a przy okazji sprawdzić czy wieże Kościoła Mariackiego naprawdę są różnej wysokości. Zwiedzanie zakończyliśmy wizytą w Sukiennicach.

     • Ogłoszenie

     • W związku z przesłaną prośbą Minister Edukacji Narodowej w dniu 4 czerwca  2019 roku,  (tj. wtorek), o godz. 1730 odbędzie się zebranie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej  im. Świętej Kingi w Bilczycach, podczas którego zostaną przedstawione procedury bezpieczeństwa obowiązujące w szkole.


     • Wycieczka do Auschwitz - Birkenau

     • 16 maja uczniowie klas VII – VIII pojechali do Muzeum w Oświęcimiu i Brzezince. Wyjazd miał na celu zapoznanie uczniów z historią obozu, w którym podczas drugiej wojny światowej zginęło wiele milionów ludzi różnych narodowości.

      Wejście do obozu otwierała brama, na której widniał napis Arbeit macht frei. Na terenie Auschwitz, niektóre bloki i budynki obozowe pełniły specjalne funkcje. Znajdowały się w nich liczne fotografie i przedmioty codziennego użytku. Pod ścianą straceń, gdzie wykonywane były wyroki na więźniach, minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar.          

      Drugi etap wycieczki stanowił dawny obóz w Brzezince. Istotnym elementem tego miejsca jest pomnik upamiętniający ofiary obozu. Duża część obozu została zniszczona przez Niemców opuszczających to miejsce zimą 1945 roku. Zachowały się jednak murowane baraki, w których panowały nieludzkie warunki.           

      Wycieczka ta była ważną lekcją w życiu uczniów.

     • Koncert

      8 maja klasy I i II zaproszone zostały na koncert zorganizowany przez Publiczną Szkołę Muzyczną w Gdowie. Dzieci mogły posłuchać brzmienia takich instrumentów muzycznych jak: obój, klarnet, ksylofon, gitara, akordeon, flet poprzeczny, fortepian, saksofon, trąbka, wiolonczela i  skrzypce.

      W koncercie wystąpił uczeń naszej szkoły Jakub Woźniak z klasy IV, który zagrał w duecie na saksofon. Koncert wszystkim bardzo się podobał.

       

     • VII Bieg Konstytucji 3 Maja

      Reprezentacja naszej szkoły na VII Bieg Konstytucji 3 Maja

       

     • Akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

      29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz  Święto Narodowe Trzeciego Maja. Akademia została przygotowana przez uczniów klas czwartej i piątej.

             

     • " Spotkaj się z pracodawcą"

                 25 kwietnia uczniowie klasy ósmej wzięli udział w „Spotkaniu z pracodawcą” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Gdowie. Rozmawiali z pracodawcami z różnych branż – motoryzacyjnej, spożywczej, stolarskiej, handlowej, komunikacyjnej, fryzjerskiej, mechanicznej i hotelarskiej. Próbowali słodkich wyrobów, skręcali meble, zajęli miejsca za kierownicą super wygodnej hondy, siedzieli też w podmiejskim autobusie. Oprócz tego otrzymali liczne gadżety, ulotki z informacjami, a także propozycje odbycia praktyk szkolnych.

      źródło: https://drive.google.com/drive/folders/1uTIw5QhG3txd8I0zESTzHtOiSPt96IeC

     • Egzamin ósmoklasisty

                 W dniach 15 – 17 kwietnia uczniowie klasy ósmej, po raz pierwszy, pisali egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

     • Koncert Roksany Węgiel

                 W piątek 29 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Jubileuszowej Gali Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art w kategorii taniec oraz muzyka.

      Na scenie wystąpili: Urszula Zając, Małgorzata Grochal, Agnieszka Syguła, Martyna Kufta, Martyna Pająk, Julia Nowak, Julia Wyszyńska, duet "Dance and Fun Jazz", „Idea”, Paweł Szostak, Karol Makuch, Emilia Azierska, Martyna Raczek, "Omnia Junior".

      Na zakończenie gali wystąpiła Roksana Węgiel.

     • XIX edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Na ratunek Ziemi”

      05.03.2019 roku w Szkole Podstawowej w Trąbkach i Szkole Podstawowej w Niegowici odbył się Konkurs Ekologiczny „Na ratunek ziemi”. Konkurs ma na celu propagowanie wiedzy przyrodniczej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych uczniów, wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania dzieci i młodzieży. Uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska.

      Różnorodność form konkursu (turniej wiedzy, konkurs plastyczny, konkurs literacki, konkurs fotograficzny i filmowy) pozwala na wykazanie się zdolnościami i umiejętnościami każdej grupy wiekowej uczestników.

      Naszą szkołę reprezentowali: Eryk Grochal, który zdobył wyróżnienie w konkursie wiedzy klas II – III, Witold Biernat w konkursie wiedzy klas VII – VIII i Franciszek Tarnowski w konkursie prac plastycznych klas IV – VI zdobywając miejsce III.

          

     • Futuristic inventions

                 Na lekcjach języka angielskiego klasa szósta robiła projekty pt "Futuriscic inventions". Uczniowie podzieleni na dwuosobowe grupy mieli wymyślić futurystyczny wynalazek i przedstawić go w formie plakatu wraz z opisem w języku angielskim. Niektóre grupy poszły o krok dalej i wykonały modele np. Friendly minion.

                 

     •                                                      Witaj Wiosno!

             
          21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny, uroczysty sposób. Tego dnia uczniowie witali ulubioną porę roku w wiosennych kolorach, zaprezentowali swoje umiejętności w „Mam talent”. Oprócz tego wybrali najmilszego ucznia w swojej klasie. Pogoda nie była może wiosenna, ale atmosfera w naszej szkole na pewno.

     • Zebranie z rodzicami

                Zapraszamy rodziców na spotkanie, które odbędzię się 2 kwietnia o godzinie 17.00

     • DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W GDOWIE

       Data: 5 kwietnia (piątek)

      Miejsce: Gminna Hala Sportowa w Gdowie

      Grupa docelowa: dzieci, młodzież, seniorzy

      Organizacja: Małopolska Rada BRD, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie (Wydział Prewencji oraz Ruchu Drogowego), Radio Kraków, Centrum Inicjatyw BRD, Gmina Gdów

      Plan Dnia:

      10:00-13:00 Miasteczko ruchu drogowego (parking przed halą -) udział dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gdowie

      11:00-12:30 Road Show (hala sportowa) klasy VII VIII i III gimnazjum oraz uczniowie Zespołu  Szkół w Gdowie

      13:00-14:00 Bezpieczny Senior - spotkanie KWP (miejsce: aula )  UTW, seniorzy

      W ciągu dnia:

      a) Wydział Ruchu Drogowego KWP - punkt spotkań,

      b) Pokaz samochodów historycznych

       

     • Nauka poprzez zabawę


                Nauka poprzez zabawę jest coraz bardziej powszechna. W ramach zajęć na świetlicy uczniowie klas 1-3 uczą się programowania „bez” i „z” użyciem komputera. Poprzez kodowanie dzieci mają możliwość rozwiązywania problemów, pokonywania trudności oraz przezwyciężania własnych lęków. Poprzez wspólną zabawę uczniowie poznają szereg reguł i zasad obowiązujących w programowaniu.