• Dzień Babci i Dziadka

     • 22 stycznia uczniowie naszej szkoły zaprosili  Babcie i Dziadków  do Domu Strażaka  w Bilczycach, aby uczcić Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji w  pięknie udekorowanej sali rodzice przygotowali  słodki poczęstunek. Pani dyrektor przywitała przybyłych gości i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów.

                Najpierw uczniowie z klasy II zaprezentowali taniec z kapeluszami. Po nich  maluchy z klasy 0 przedstawiły  tradycyjne Jasełka. Uczniowie z klasy I dla Babć i Dziadków przygotowali przedstawienie ,,Baśń o dwunastu miesiącach",  a uczniowie z klasy III - ,,Brzydkie kaczątko". Klasa II pokazała krótką scenkę o Dniu  Babci i Dziadku. Wszystkie dzieci zaśpiewały wspólnie piękne piosenki dla Babć i Dziadków.

                Na zakończenie uczniowie złożyli Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia z okazji ich święta i wręczyli upominki. Występy dzieci dostarczyły Babciom i Dziadkom wiele uśmiechów i wzruszeń.

                    To był bardzo miły dzień.

     • Zajęcia uczniów klas VII - VIII w Zespole Szkół w Gdowie

     •            14 stycznia 2020 r. uczniowie klas VII – VIII wzięli udział w zajęciach różnych typów szkół – liceum, technikum i szkoła branżowej w Zespole Szkół w Gdowie. W ramach doradztwa zawodowego i promocji szkoły mogli porozmawiać z nauczycielami, pedagogiem i doradcą zawodowym, skorzystać z usług fryzjerskich, pozyskać pierwsze umiejętności zawodowe w ramach zawodu technik informatyk.

     • Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Wieliczce

     • Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Wieliczce, zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodziców dzieci z afazją. Spotkanie odbędzie się w środę - 15.02020 r., o godzinie 18.00, w gabinecie nr 1. W trakcie spotkania będą poruszane zagadnienia związane z trudnościami dnia codziennego dzieci ze zdiagnozowaną afazją i możliwościami radzenia sobie z nimi.

      Serdecznie zapraszamy!
       

     • Zajęcia profilaktyczne

     •            Dnia 07.01.2020r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez przedstawiciela Policji, Komendy Powiatowej w Wieliczce. Funkcjonariusz, przeprowadził pogadankę dla uczniów klas IV - V i VI - VIII,  na temat cyberprzemocy, prawa karnego, jak również praw i obowiązków nieletnich wynikających z obecnych przepisów prawnych. Prezentacja obejmowała podstawowe reguły prawa cywilnego i karnego, a także tematykę przestępczości nieletnich i wykonanych kar orzeczonych przez sądy.  Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w sieci oraz z zagrożeniami płynącymi z nierozważnego korzystania z zasobów internetowych.                                                  

      Dzięki temu spotkaniu uczniowie:

      • Wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się po Internecie;
      • Znają, prawa oraz obowiązki w sieci;
      • Rozpoznają, zagrożenia związane z wykorzystaniem dostępnych w sieci usług i narzędzi;
      • Wiedzą, co im grozi w razie impulsywnych, nieprzemyślanych zachowań w życiu codziennym.

       

     • Informacje dla Rodziców

     •            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Bilczycach informuje, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego w okresie od 23 – 31 grudnia 2019 roku trwać będzie zimowa przerwa świąteczna. Dni 2 i 3  stycznia 2020 będą  dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

      Po przerwie świątecznej dzieci i uczniowie rozpoczynają zajęcia dydaktyczne 7 stycznia 2020 roku.

     • Malowanie bombek choinkowych

     •            12 grudnia uczniowie naszej szkoły pojechali do niezwykłego świata ozdób choinkowych. W trakcie warsztatów plastycznych samodzielnie dekorowali bombkę szklaną według własnego pomysłu. Poznali wszystkie etapy powstawania bombek. Zobaczyli jak wygląda ręczne formowanie szkła oraz dekorowania ozdób choinkowych.

      Zajęcia bardzo się podobały dzieciom. Wszyscy wykonali piękne bombki, które podarują najbliższym lub zawieszą na świątecznym drzewku.

     • Wyjazd do Teatru Ludowego

     •            11 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-V wzięli udział w spektaklu „Królowa śniegu”.  Gerda, nie mogąc pogodzić się ze stratą przyjaciela, postanawia odnaleźć Kaja za wszelką cenę. To wzruszająca i zabawna historia o nieustającej walce dobra ze złem, o przyjaźni i wierności.

     • Maszyny proste

     •            10 grudnia odbył się w naszej szkole pokaz  "Maszyny proste" przygotowany przez pana Pawła  Kozerskiego. Uczniowie  wszystkich klas mieli okazję zgłębić tajemnice maszyn takich jak te, które projektował, konstruował, udoskonalał Leonardo da Vinci. Przekonali się, jak wiele sprzętów i urządzeń wokół  nas to różnego rodzaju dźwignie. Konstruowali  różne modele maszyn prostych, budowali kopułę i most. Temat o maszynach prostych okazał się interesujący, a całe zajęcia ekscytujące.

     • Zmieniamy powietrze na lepsze

     •           Celem konkursu było uświadomienie uczniom, a pośrednio rodzicom, że od naszych codziennych decyzji zależy poziom zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy oraz zmiana klimatu i wynikające z tego konsekwencje.

      Tematem przewodnim było zwrócenie uwagi na problem emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Próba odpowiedzi na pytanie: Co zrobić, aby powietrze wokół nas było czyste?

      Przedmiotem konkursu były oryginalne prace plastyczne, wykonane samodzielnie przez ucznia zgłaszającego się do konkursu, wcześniej nie publikowane i nie nagradzane.

      Temat prac konkursowych brzmiał: „Zmieniany powietrze na lepsze” – edycja 3 i związany jest z przypadającym na 14.11.2019 r. Dniem Czystego Powietrza.

      Kolejny raz uczestniczył w konkursie Franciszek Tarnowski, który zajął III miejsce w kategorii klas IV- VI.

      Serdeczne gratulujemy.

     • Czytamy z misiem

     •         W oddziale przedszkolnym realizowany jest projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury.” Przychodzą do nas także specjalni goście, którzy czytają nam wybrane książki.

     • Pieczemy babeczki dla św. Mikołaja

     •            4 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego piekły czekoladowe babeczki. Przed przystąpieniem do pracy dzieci założyły swoje fartuszki i dokładnie umyły ręce. Każdy miał do wykonania jakieś zadanie, wszyscy po kolei wsypywali składniki do miski i je mieszali. Na koniec dzieci wkładały przygotowaną masę do foremek. Po upieczeniu wszystkie babeczki zostały udekorowane kolorowymi ozdobami. Część z nich dzieci podarowały świętemu Mikołajowi, resztę zjadły na deser. Wszystkim bardzo podobała się zabawa w małych kucharzy.

     • Kiermasz świąteczny

     •            W klimat świąt  Bożego Narodzenia wprowadza nas Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły.

      Pięknie nakryte stoły w Domu Strażaka uginały się od ozdób świątecznych. Nie brakowało stroików, choinek, aniołków, sianka, bombek, pierników i wielu, wielu wspaniałości świątecznych. Można było miło spędzić czas przy kawie, herbacie i pysznym ciasteczku. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci.
      Rodzicom serdecznie dziękujemy.

     • Spotkanie ze Świętym Mikołajem

     •            6 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie ze świętym Mikołajem. Dzieci z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej przywitały Mikołaja piosenką. Najmłodsi, czyli dzieci z zerówki podarowały Mikołajowi czekoladowe babeczki, które samodzielnie przygotowały i udekorowały. Następnie każdy otrzymał od Mikołaja prezent. Na zakończenie każda klasa zrobiła sobie zdjęcie z naszym wspaniały gościem.

     • Akcja "Wylosuj Anioła"

     •            Uczniowie klasy 6 w okresie przedświątecznym wzięli udział w akcji "Wylosuj Anioła", która polega na przygotowaniu i wysłaniu kartek z życzeniami i słowami wsparcia dla chorych dzieci, które są pacjentami oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej. Na godzinie wychowawczej, każdy z uczniów miał okazję stać się czyimś "Aniołem Stróżem" i poprzez napisanie kilku słów od siebie okazać wsparcie tym, którzy tego potrzebują. Mamy nadzieję, że dzięki temu na niejednej twarzy pojawi się uśmiech. 

     • Kody QR na kole matematycznym

     •            Uczniowie klasy 7 uczestnicząc w zajęciach koła matematycznego mieli okazję wykorzystać swoje smartfony z zainstalowaną aplikacją do odczytywania kodów QR. W klasie rozmieszczone zostały kody, które uczniowie sczytywali, a następnie rozwiązywali wyświetlone na ekranie telefonu zadanie. Każdy uczeń rozpoczynał rozwiązywanie zadań od innej stacji zadaniowej. Poprawne rozwiązanie zadania prowadziło go do kolejnej stacji, natomiast błędne - z powrotem do zadania już rozwiązanego. 

      Uczniowie pracowali z zaangażowaniem, wykonanie zadań ze wszystkich stacji dostarczyło im ogromnej satysfakcji. 

     • Świąteczne pierniczki

     •            27 listopada w oddziale przedszkolnym zrobiło się bardzo świątecznie. Wszystko za sprawą pachnących pierniczków. Dzieci ozdabiały ciastka upieczone przez panią Kasię, mamę Olka. Miały do wykorzystania lukry, pisaki oraz mnóstwo kolorowych ozdób. Wyszło przepięknie! Wszystkie ciastka kuszą wyglądem i niektórym trudno było się powstrzymać przed ich zjedzeniem. Świąteczne pierniki będzie można kupić na kiermaszu bożonarodzeniowym organizowanym w naszej szkole.

     • Dzień Pluszowego Misia

     •            27 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło swojego ulubionego pluszaka. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się skąd wziął się pomysł na stworzenie takiej zabawki, jak dawno to było oraz kto był pomysłodawcą. Misie towarzyszyły nam nie tylko w nauce, ale także w zabawie. Na koniec dnia każdy dostał odznakę- nalepkę na dowód tego, że świętował dzień pluszowego misia.

     • Andrzejki

     •           25 listopada w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa. Dla uczniów klas 0 - III i IV - VIII została zorganizowana dyskoteka. W przerwie uczniowie udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      Nie mogło zabraknąć również wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka.

      Uczniowie bawili się znakomicie. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni.