•                                                      Witaj Wiosno!

             
          21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny, uroczysty sposób. Tego dnia uczniowie witali ulubioną porę roku w wiosennych kolorach, zaprezentowali swoje umiejętności w „Mam talent”. Oprócz tego wybrali najmilszego ucznia w swojej klasie. Pogoda nie była może wiosenna, ale atmosfera w naszej szkole na pewno.

     • Zebranie z rodzicami

                Zapraszamy rodziców na spotkanie, które odbędzię się 2 kwietnia o godzinie 17.00

     • DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W GDOWIE

       Data: 5 kwietnia (piątek)

      Miejsce: Gminna Hala Sportowa w Gdowie

      Grupa docelowa: dzieci, młodzież, seniorzy

      Organizacja: Małopolska Rada BRD, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie (Wydział Prewencji oraz Ruchu Drogowego), Radio Kraków, Centrum Inicjatyw BRD, Gmina Gdów

      Plan Dnia:

      10:00-13:00 Miasteczko ruchu drogowego (parking przed halą -) udział dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gdowie

      11:00-12:30 Road Show (hala sportowa) klasy VII VIII i III gimnazjum oraz uczniowie Zespołu  Szkół w Gdowie

      13:00-14:00 Bezpieczny Senior - spotkanie KWP (miejsce: aula )  UTW, seniorzy

      W ciągu dnia:

      a) Wydział Ruchu Drogowego KWP - punkt spotkań,

      b) Pokaz samochodów historycznych

       

     • Nauka poprzez zabawę


                Nauka poprzez zabawę jest coraz bardziej powszechna. W ramach zajęć na świetlicy uczniowie klas 1-3 uczą się programowania „bez” i „z” użyciem komputera. Poprzez kodowanie dzieci mają możliwość rozwiązywania problemów, pokonywania trudności oraz przezwyciężania własnych lęków. Poprzez wspólną zabawę uczniowie poznają szereg reguł i zasad obowiązujących w programowaniu.
       

     • Warsztaty kulinarne


                 Przedszkolaki w miniony czwartek uczestniczyły w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez panie z KGW w Bilczycach. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można przygotować zdrowe i pożywne kanapki, a następnie samodzielnie przygotowały swoje drugie śniadanie. Bardzo dziękujemy paniom z KGW za bardzo ciekawe zajęcia i poświęcony nam czas.
       

     • Mistrzostwa Gminy Gdów w piłce ręcznej dziewcząt
       

      W sobotę 09.03.2019 r. w Gminnej Hali Sportowej odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gminy Gdów w piłce ręcznej dziewcząt. W grupie młodszej zwyciężyły dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Bilczycach. Będą reprezentowały Gminę Gdów w dalszych rozgrywkach na szczeblu powiatowym.

      Wyniki meczów :
      Grupa młodsza :
      SP Szczytniki – SP Bilczyce 0 : 3
      SP Pierzchów – SP Niegowić 0 : 4
      SP Bilczyce – SP Pierzchów 7 : 0
      SP Szczytniki – SP Niegowić 1 : 6
      SP Pierzchów – SP Szczytniki 4 : 2
      SP Bilczyce – SP Niegowić 0 : 0

       

      Końcowa tabela :
      1. SP Bilczyce 7 10-0
      2. SP Niegowić 7 10-1
      3. SP Pierzchów 3 4-13
      4. SP Szczytniki 0 2-11

      https://www.facebook.com/380082099010344/posts/798103957208154/

     • Dzień Patrona


                 5 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Do przygotowania tej uroczystości włączyli się uczniowie z wszystkich klas. Dzieci śpiewały okolicznościowe piosenki, klasa VII przedstawiła inscenizację legendy pt. „Cud świętej Kingi,” a laureaci szkolnego konkursu literackiego zaprezentowali swoje utwory poświęcone patronce. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor wręczyła dyplomy tym uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie „Mój wiersz, moja legenda o świętej Kindze.”

     • Konkurs recytatorski

                26 lutego w Centrum Kultury  w Gdowie  odbył się etap gminny  64. Ogólnopolskiego  Konkursu Recytatorskiego.  Wzięło w nim udział 66 uczniów ze szkół podstawowych gminy Gdów. Przygotowane prezentacje oceniało Jury w składzie: dr Alina Chechelska-Płoskonka-Przewodnicząca Jury– aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach, wykładowca w szkole aktorskiej, Elżbieta Matuszyk – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie oraz Beata Przybylska – animator kultury, muzyk, wiceprezes Fundacji Teatralnej.

                  Naszą szkołę reprezentowali:

      w  kategorii klas I - III 

                    Oliwia Ślusarczyk

                      Lena Augustyn

                      Gabriel Piotrowski

      w  kategorii klas IV - VI :

                      Daria Wlazło

                    Emilia Ślusarczyk

                    Radosław Kowalski

       w kategorii klas VII-VIII

                       Gabriela Dymek

                      Jacek Markot

       Wszyscy uczestnicy bardzo ładnie się zaprezentowali . Szczególnie spodobał się występ Leny Augustyn, która zdobyła III miejsce i Jacka Markota, który otrzymał wyróżnienie.

     •  

      IGRZYSKA DZIECI 2018/2019

      Szkoła w Bilczycach trzecią siłą w powiecie wielickim.

      Bracia Pajorscy reprezentujący naszą szkołę w Igrzyskach Dzieci na etapie powiatowym wywalczyli drużynowo trzecie miejsce.

      Najniższy stopień podium nie wystarczył jednak do dalszego awansu gdyż tylko dwa pierwsze miejsca dają awans dalej.

      (Mecz o 2 miejsce przegrany jednym setem).

     • Zdrowe śniadanie

      W ramach programu „Trzymaj formę” klasa siódma wykonała The Eatwell Plate, czyli talerz zdrowego jedzenia.

      Klasa szósta, w grupach, przygotowała zdrowe śniadania. Następnie poszczególne grupy prezentowały swoje śniadanka – uczniowie musieli w języku angielskim podać nazwy wykorzystanych składników oraz powiedzieć jak przyrządzili potrawy.

                                                     

     • Tenis stołowy

      16.02.2019 roku w Pierzchowie odbyły się gminne eliminacje indywidualne i drużynowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

      Szkołę w Bilczycach reprezentowali: Mateusz Pajorski, Kacper Pajorski, Gabriela Marciniak, Aleksandra Dębowska, Michał Podborski i Witold Biernat.

      Drugie miejsce indywidualnie zajął Mateusz Pajorski, piąte miejsce Kacper Pajorski.

      W drużynie bracia Pajorscy zajęli drugie miejsce i tym samym awansowali indywidualnie i drużynowo do etapu powiatowego.

      Gratulujemy.     • Walentynki

       

                 Klasa 0 świętowała Walentynki. Dzieci poznały historię Świętego Walentego, dowiedziały się jak brzmi zwrot „Kocham Cię” w różnych językach świata, wykonały serca z masy solnej, a także mogły posłuchać bicia swojego serduszka. W tym dniu odwiedziła nas także Poczta Walentynkowa, a dostarczone kartki przyniosły przedszkolakom wiele radości. Dużą niespodzianką były dla nas także walentynkowe babeczki przygotowane przez Alicję i jej mamę-panią Anię. Nie dość, że pięknie wyglądały, to wspaniale smakowały!

       

      Także wśród uczniów klas I – VIII nie zabrakło Walentynkowej Poczty, słodyczy i drobnych prezentów. Dominował kolor czerwony, a po południu odbyła się walentynkowa zabawa.

     • Polskie parki narodowe na lekcji języka angielskiego

                  Na lekcjach języka angielskiego klasa piata wykonywała projekty o polskich parkach narodowych. Zadaniem uczniów było wybranie parku i przedstawienie go w ciekawy sposób w postaci plakatu wraz z opisem w języku angielskim. Uczniowie wykazali się dużą fantazją i kreatywnością. 

     • Konkurs Literowania w Języku Angielskim

                13.02.2019 odbył się Konkurs Literowania w Języku Angielskim dla klas 4 i 5. W konkursie udział wzięło dwunastu uczniów. Tytuł Mistrza Literowania -  Spelling Master otrzymał Radosław Kowalski z kl. 5.
       

     • Konkurs recytatorski

                 14 lutego w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie wyłonieni  wcześniej w klasowych eliminacjach.  Usłyszeliśmy między innymi najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Agnieszki  Frączek, Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej.

      Mimo towarzyszącej  tremy, wszyscy uczniowie  zaprezentowali się bardzo dobrze i zostali nagrodzeni głośnymi brawami. 

      W kategorii klas I - III  tytuł laureata zdobyli:

                    Oliwia Ślusarczyk

                      Lena Augustyn

                      Gabriel Piotrowski

      W kategorii klas IV - VI:

                      Daria Wlazło

                    Emilia Ślusarczyk

                    Radosław Kowalski

       W kategorii klas VII-VIII:

                       Gabriela Dymek

                      Jacek Markot

                      Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego  wystąpią na Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 26 lutego w Gdowie.

       

                            

     •  

      Dzień Bezpiecznego Internetu 2019  –  Działajmy razem!


      Internet jest wspaniałym źródłem informacji, narzędziem do nauki i oknem na świat. Korzystać z niego należy jednak w sposób świadomy i bezpieczny. Uczniowie klas I –  VIII wzięli w Dniu Bezpiecznego Internetu 2019  –  Działajmy razem! Na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych przeprowadzono zajęcia propagujące zalety Internetu oraz wskazujące zagrożenia.


      Przedszkolaki dzięki serii filmów pt. „Owce w sieci” dzieci dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czyhać w Internecie i jak się przed nimi ustrzec. W tym dniu uczestniczyły również w zajęciach komputerowych. Stworzyły także Kodeks bezpiecznego korzystania z Internetu oraz gazetkę z pajęczą siecią, będącą metaforą sieci internetowej, która adresowana jest do rodziców.

       

         

     • Dzień Babci i Dziadka

                Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku. Uczniowie naszej szkoły celebrowali to święto 1 lutego. W tym dniu zaprosili Babcie i Dziadków do domu Strażaka w Bilczycach. Tam w pięknie przystrojonej sali przywitała gości Pani Dyrektor i złożyła życzenia z okazji ich święta.  Na scenie zaprezentowali się  uczniowie z  klas 0-III. Każda klasa przygotowała program artystyczny. Były wiersze, piosenki, tańce, a nawet krótkie przedstawienia. Każdy występ wzbudzał uśmiech na twarzach widowni i nagrodzony był gromkimi brawami. Na zakończenie uczniowie złożyli Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli  własnoręcznie przygotowane upominki. Potem Babcie i Dziadkowie mieli okazję poczęstować się pysznymi ciastami przygotowanymi przez rodziców, wypić kawę, rozmawiać, wspominać i cieszyć się obecnością wnuków. To był bardzo miły dzień.

     • III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

                 11 stycznia w Centrum Kultury w Gdowie odbył się III Gminny konkurs kolęd i pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały Oliwka Ślusarczyk w kategorii klas I-III i Emilka Ślusarczyk w kategorii klas IV-VII. Dziewczynki zaprezentowały się bardzo pięknie. Oliwka uzyskała wyróżnienie, a Emilka zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

     • Apel świąteczny

                Święta Bożego Narodzenia to te najbardziej ulubione przez wszystkich. To te, na które czekamy cały rok.

      W dniu 21 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W uroczysty nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy VIII oraz pięknie przebrane dzieci z zerówki. Świąteczny apel był również okazją do wspólnego kolędowania.

      Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor każda klasa wraz z wychowawcami i nauczycielami zasiadła przy świątecznych stołach, by wspólnie celebrować  klasowe wigilie. Podczas spotkań nie zabrakło łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń oraz tradycyjnego kolędowania.