• Dyktando Niepodległościowe

     • 29 września br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Uczestnikami szkolnego etapu byli:

      Oliwia Ślusarczyk, Michalina  Schӧnborn – Tomczak, Lena Augustyn, Lena Lisowska, Paulina Pajor, Eryk Grochal,  Kamila Jankowicz, Natalia Nawara, Gabriel Piotrowski

       Najlepsze wyniki uzyskali:

      Eryk Grochal (95,5 pkt),

      Natalia Nawara (80,5 pkt),

      Michalina Schӧnborn – Tomczak (77,5 pkt),

      Lena Augustyn (75pkt). 

      Prace w/wym. uczniów zgodnie z Regulaminem Konkursu zostały odesłane do Komisji Wojewódzkiej w Krakowie.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a szkolnym finalistom życzymy zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     • Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki obchodzą swoje święto- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci uczestniczyły w zabawach z balonami i konkursach. Zaśpiewały piosenkę o przedszkolach oraz przedstawiały teatrzyk sylwet „Samo zdrowie”. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz zdrowego, owocowego poczęstunku w postaci sałatki owocowej. Na koniec pani złożyła wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyła każdemu medal oraz dyplom „Super Przedszkolaka”.

     • Dzień Kropki

     • 15 września z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki, święta kreatywności, odwagi i zabawy w naszej klasie „0” gościły zadania i zabawy pod znakiem kropki. Tego dnia wszyscy mieli na sobie ubrania bądź jego elementy w kropki. Dzieci zapoznały się z historią małej Vashti, segregowały, przeliczały kropki, tworzyły pary oraz kodowały. Następnie dzieci odkrywały swoje talenty tworząc kropki na plakacie oraz wykonując kropkową biedronkę, a na koniec po kropkowych śladach odnalazły skarb ze słodkim co nieco.

     • Program „Posiłek w szkole i w domu”

     • Program „Posiłek w szkole i w domu”

       

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie w ramach realizacji Programu „Posiłek w szkole i w domu” przypomina o możliwości ubiegania się o pomoc w formie jednego gorącego posiłku dla dzieci
      i młodzieży w szkole i w przedszkolu na rok szkolny 2021/2022.

      Kryterium dochodowe uprawniające do ubiegania się o pomoc
      w formie dożywiania:

      • 792,00 zł na osobę w rodzinie

       

      W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt :

       

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie

      Adres: ul. Myślenicka 145, Gdów

      Numer telefonu: 12 251 42 38, wew. 221

       

      Godziny urzędowania:

      poniedziałek 8:30-18:30,

      wtorek - czwartek  7:30- 15:30,

      piątek  7:30 - 14:00.

     • ZEBRANIE RADY RODZICÓW

     • Szanowni Państwo 

      W dniu 29 września 2022 roku odbędzie się zebranie Rady Rodziców. 

      Zebranie rozpocznie się o godzinie 18:00

       

      Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek na terenie budynku szkoły 

     • Narodowy Spis Powszechny

     • Szanowni Państwo,

       

      Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br.

      Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

       

      Obowiązkową i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

       

      Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie:

      • korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub miejscowym urzędzie gminy/miasta;
      • dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do soboty od 8.00 do 18.00 (od dnia 13 września br. do końca trwania spisu tj. 30 września br. infolinia będzie czynna w godzinach od 8.00 do 20.00).

       

      Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi – telefonicznie (z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99) lub bezpośrednio. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.

       

      Udział w spisie to nasz ustawowy obowiązek – nie odkładajmy go na ostatnią chwilę.

      Spiszmy się, bo Liczymy się dla Polski!

       

     • ZEBRANIE Z RODZICAMI

     • Szanowni Rodzice

      W dniu 9 września 2021 roku, (tj. czwartek) odbędzie się zebranie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Bilczycach.

      Harmonogram spotkań:

      Klasy 0 – 3 godzina 16:00

      Klasy 4-8 godzina 17:00

       

      Przypominamy o obowiązku noszenia masek ochronnych na terenie budynku szkoły.

       

       

                                                                                                                                           Z poważaniem:

                                                                                                                               Ewa Dziedzic - dyrektor szkoły.

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Bilczycach w dniu 1 września 2021:

      • Klasy IV – VIII godzina 800
      • Klasy I – III i oddział przedszkolny godzina 900
     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Bilczycach

      informuje, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się:

       

      • Oddział przedszkolny - czwartek (24.06.2021)  o godz. 12:00
      • Klasy 7-8 - piątek (25.06.2021) o godz. 9:00
      • Klasy 1-3 oraz 4-6 - piątek (25.06.2021) o godz. 10:30
     • Zasady organizacji pracy szkoły w okresie od 17 – 30 maja 2021 roku.

     • Zgodnie z § 4 ust. 5  Rozporządzenia Ministra Edukacji I Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021, poz. 824) wprowadza się następującą organizację pracy Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Bilczycach:

      1. Uczniowie klas IV – VIII uczą się w systemie hybrydowym – naprzemiennie połowa uczniów realizuje zajęcia w szkole, pozostali z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
      2. Zajęcia prowadzone są zgodnie z tygodniowym planem lekcji.
      3. Klasy IV, V i VIII realizują zajęcia stacjonarnie w szkole w dniach 17, 19, 21 maja , zaś w dniach  18 i 20 maja za pośrednictwem Microsoft Teams.
      4. Klasy VI – VII realizują zajęcia stacjonarnie w szkole w dniach 18, 20, 24 i 28 maja, zaś w dniach 17, 19, 21 maja  za pośrednictwem Microsoft Teams.
      5. W dniach 25 – 27 maja odbywa się egzamin uczniów klasy VIII. Dla uczniów klas I – VII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego są to dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
      6. Od dnia 31 maja wszyscy uczniowie wracają do trybu zajęć stacjonarnych w szkole.     • Zasady funkcjonowania szkoły od 4 maja 2021 roku

      • Od dnia 4 maja 2021 roku uczniowie klas I – III wracają do nauki stacjonarnej w szkole. Uczniowie klas IV – VIII  do 16 maja realizują kształcenie na odległość.
      • Od dnia 17 maja 2021 roku uczniowie klas IV – VIII rozpoczynają naukę w systemie hybrydowym. Szczegółowa organizacja zostanie przekazana przez wychowawców klas i zamieszczona na stronie internetowej szkoły.
      • Od dnia 31 maja 2021 roku wszyscy uczniowie wracają do trybu nauki stacjonarnej.
     • Informacja Dyrektora Szkoły

     • Zmiany organizacji pracy szkoły od 26 kwietnia 2021 roku 

      Od poniedziałku  26 kwietnia  do 2 maja uczniowie klas  I-III   będą mieli zajęcia edukacyjne  prowadzone w systemie hybrydowym. Zgodnie z zapisami § 1 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 zmieniającego rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19:

      1. nie więcej niż 50% uczniów realizuje te zajęcia w szkole podstawowej oraz
      2. co najmniej 50% uczniów realizuje te zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

      Organizacja pracy w związku z tym wyglądać będzie następująco. Uczniowie  naprzemiennie jeden dzień będą odbywać zajęcia w systemie stacjonarnym w szkole zgodnie z planem lekcji, zaś w kolejnym dniu zajęcia w systemie zdalnym, zgodnie z harmonogramem:

        Data                                             Klasa I                                 Klasa II                                     Klasa III 

      26 kwietnia                         Stacjonarne w szkole                      Zdalne                                       Zdalne 

      27 kwietnia                                  Zdalne                       Stacjonarne w szkole                 Stacjonarne w szkole 

      28 kwietnia                         Stacjonarne w szkole                    Zdalne                                         Zdalne 

      29 kwietnia                                 Zdalne                          Stacjonarne w szkole               Stacjonarne w szkole 

      30 kwietnia                          Stacjonarne w szkole                    Zdalne                                        Zdalne 

       

       

     • Koło artystyczne - klasa 2

     • Zajęcia kółka odbywają się raz w tygodniu. Uczestniczą w nich systematycznie wszyscy uczniowie klasy drugiej. Na zajęciach uczniowie rysują, malują, wycinają, są aktorami, projektantami.