• Wizyta w gospodarstwie Alka

     •            20 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa jednego ze swoich kolegów. Mogliśmy zobaczyć kucyka, daniele, świnkę morską oraz kury. Dzieci mogły z bliska przyglądać się zwierzętom, pogłaskać a nawet nakarmić. Pani Małgosia i Alek oprowadzili nas po całej zagrodzie i opowiedzieli o zwierzętach, które hodują. To był bardzo mile spędzony czas.

     • Mały Miś w świecie wielkiej lektury

     •             W tym roku szkolnym dzieci biorą udział w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Nasz mały pluszowy przyjaciel towarzyszy nam w zajęciach, spacerach i zabawach. Oprócz tego każde dziecko zabiera misia na weekend do domu.  Z misiem uczymy się wielu ciekawych rzeczy. Codziennie też czytamy z misiem wybraną książkę.

     • Spotkanie z misjonarkami z Nigerii

     •            19 listopada do naszej szkoły przybyły siostry zakonne z międzynarodowego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. Siostry pochodzące z Nigerii opowiadały o trudnym życiu swoich rodaków, uczyły nas modlitwy w języku Ibu. Mogliśmy także poznać kulturę, zwyczaje i stroje ludzi z czarnego lądu.

     • V Przegląd Pieśni Patriotycznej

     • 8 listopada odbył się w Szkole Podstawowej w Gdowie V Przegląd Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowała solistka Oliwka Ślusarczyk z klasy II, która zaśpiewała piosenkę „Wspomnienie”, oraz duet Amelka Manys i Rita Kulma z klasy V.  Dziewczynki zaprezentowały piosenkę „W listopadzie”.

     • Akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

     •            11 listopada to szczególna data w historii naszego kraju. To „symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa”, jak również pamięci o tych, którzy przelali krew za suwerenność Polski. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości  zorganizowano w naszej szkole uroczystą akademię upamiętniającą to ważne wydarzenie. Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów przypomnieć miał trudną drogę naszego kraju do wolności. Akademię uświetnił występ  wokalistek biorących udział  w Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej - Amelki Manys, Rity Kulmy oraz Oliwki Ślusarczyk, a także prezentacja najmłodszej części naszej społeczności szkolnej, czyli  przedszkolaków.

                 Podsumowaniem uroczystości  było ogłoszenie wyników konkursu wiedzy patriotycznej „Kocham Cię, Polsko!” W kategorii klas VII – VIII pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Dominika Sowa, Emilia Ślusarczyk, Daria Wlazło, Martyna Zastawniak z klasy siódmej, w grupie klas V – VI zwyciężyli chłopcy z klasy szóstej: Adrian Biernat, Radosław Kowalski, Filip Noga, Michał Tuleja. W klasach 0 – IV zorganizowano konkurs plastyczny „Polska moja Ojczyzna”. W klasach III – IV uczniowie przygotowali herb Gdowa. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Pajor, drugie – Gabriela Dębowska, trzecie – Natalia Nawara. W klasach młodszych najpiękniejsze godła Polski wykonali: Karolina Gajek – I miejsce, Kacper Zub – II miejsce, Bartłomiej Daniel – III miejsce. Wyróżniono prace Patrycji Pietrzak i Martyny Tańculi.

                 Na koniec Pani Dyrektor wręczyła dyplomy zwycięzcom, podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie akademii a także  zwróciła uwagę, że pielęgnowanie tradycji narodowych, szacunek do symboli, a także języka ojczystego są wyrazem naszego patriotyzmu, dlatego tak ważne jest, aby nie tylko od święta, lecz także na co dzień dawać temu świadectwo.

     • Wyjście na cmentarz

     • Są dni pełne zadumy i smutku.

      Okres po Dniu Wszystkich Świętych i przed Świętem Niepodległości to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas.

      W dniu 7 listopada uczniowie klasy VIII  wybrali się na cmentarz w Gdowie. Zapalili znicze i oddali hołd poległym za Ojczyznę

     • Bezpieczne przedszkolaki

     •            W ramach realizowanego tematu tygodniowego dzieci z oddziału przedszkolnego nabywały umiejętności właściwego zachowania się na ulicy, poznały znaki drogowe oraz uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Podsumowaniem była wycieczka na pobliskie przejście dla pieszych przy szkole, na którym ćwiczyły umiejętność praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię. Dzieci zwróciły szczególną uwagę na poznane znaki drogowe oraz sposób oznakowania przejścia dla pieszych.

     • Spotkanie z policjantami

     •            11 października odbyło się spotkanie z policjantami, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Panowie policjanci opowiedzieli o swojej pracy oraz przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

     • Wycieczka do lasu

     • W piękny październikowy dzień zerówka wybrała się na wycieczkę do lasu. Przez cały czas świeciło słońce i mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki. W lesie oglądaliśmy i rozpoznawaliśmy różne gatunki drzew, szukaliśmy jesiennych skarbów oraz wypatrywaliśmy leśnych zwierząt. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo radośni, bo to był bardzo udany dzień.

     • Wycieczka do lasu

     •                 22 października nasza klasa wraz z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do lasu. Był  słoneczny, jesienny dzień. Długo spacerowaliśmy po lesie. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące zmiany.  Poznaliśmy  warstwową budowę lasu. Czasami udało nam się usłyszeć śpiew ptaków.  

                      Nie obyło się bez przygód. Po drodze do kurhanu Kuba wpadł w bagno, zgubił buta i pani musiała go ratować.

                      Podczas wędrówki  po lesie zbieraliśmy korzenie, korę z drzew, konary, które miały ciekawe kształty. Na lekcji plastyki zrobiliśmy z nich cudaki, które teraz  ozdabiają naszą klasę i przypominają nam jesienną  wyprawę do lasu.

                                                                                                                   Klasa III

     • Turniej wiedzy o Janie Pawle II

     • 22.10.2019 r już po raz dziesiąty odbył się w Szkole Podstawowej w Niegowici międzyszkolny Turniej wiedzy o Janie Pawle II dla klas V.

      Naszą szkolę reprezentowali Franciszek Tarnowski, Mateusz Pajorski i Jakub Woźniak. Indywidualnie I miejsce zajął Franciszek Tarnowski, jako grupa zajęliśmy miejsce II. Chłopcy przygotowywali się do tego konkursu parę tygodni zgłębiając wiedzę na temat Wielkiego Polaka - Jana Pawła II, czytając również obowiązkową lekturę. 

     • Wycieczka do TV

     •           22 października uczniowie klasy piątej zwiedzali siedzibę oddziału Telewizji Polskiej w Krakowie. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w Telewizji oraz obejrzeć studia nagrań i pomieszczenia reżyserskie. W trakcie zwiedzania gmachu zobaczyliśmy między innymi studio nagrań programu „Kronika” i programów publicystycznych, gdzie mogliśmy usiąść na miejscu prezentera. Zobaczyliśmy także studio o powierzchni 600m², w którym nagrywano m.in. sztuki teatralne. Dowiedzieliśmy się, że są trzy reżyserki – dźwięku, wizji i światła. Zwiedziliśmy montażownię obrazu, pomieszczenia techniczne, a także magazyn rekwizytów.

     • Konkurs skoków na skakance

     • 18 października  w naszej szkole  odbył się Konkurs Skoków na  Skakance. Wzięły w nim udział dzieci z klas 0-III.

      Konkurs polegał  na wykonaniu jak największej ilości poprawnych skoków. Technika była dowolna.

      Wyniki konkursu:

      Klasa 0

      Mistrzynią została Martyna Tańcula, która wykonała 45 prawidłowych skoków.

       II miejsce zajęła Alicja Zaczyk - 23 skoków,

       III miejsce - Dominika Ciężarek- 13 skoków.

      Klasa I

      Mistrzynią została Karolina Woźniak, która wykonała 108 prawidłowych skoków.

       II miejsce zajęła Martyna Korek - 106 skoków,

       III miejsce - Alina Tańcula - 16 skoków.

      Klasa II

      Mistrzynią została Oliwia Ślusarczyk, która wykonała 155 prawidłowych skoków.

       II miejsce zajęła Michał Stanuch - 25 skoków,

       III miejsce - Adam Kalisz - 5 skoków.

      Klasa III

      Mistrzem został Adam Pietrzak, który wykonał 200 prawidłowych skoków.

       II miejsce zajęła Zuzanna Musiał - 169 skoków,

       III miejsce- Lena Augustyn - 114 skoków.

      Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy innych do wspaniałej zabawy ze skakanką

     • Ognisko klasy V

     •            18 października odbyło się długo oczekiwane ognisko klasy piątej, które odbyło się na podwórku u jednego z uczniów. Na miejscu czekało już rozpalone ognisko, na którym piekło się mięso na hamburgery. Później uczniowie piekli kiełbaski. Po posiłku uczniowie  grali w piłkę nożną, tenisa stołowego, badmintona, karty, rozmawiali i cieszyli się wspólnie spędzonym czasem.

     • Wycieczka do lasu klasy II

     •            W środę 16 X uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę do lasu. Podczas spaceru dzieci poznały warstwową budowę lasu, rozpoznawały gatunki drzew iglastych i liściastych, zbierały liście i owoce do zielnika. Za pomocą atlasu grzybów rozróżniały rosnące tam grzyby. Dzieci przeżyły lekcję przyrody na świeżym powietrzu, miło spędziły czas w otoczeniu pięknej, jesiennej przyrody.

     • Ślubowanie klasy pierwszej

     •              14 października odbyło się w naszej szkole Ślubowanie uczniów klasy I. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Śpiewali piosenki, recytowali wiersze, odpowiadali na pytania. Zanim pierwszoklasiści zostali włączeni do grona uczniów naszej szkoły, musieli zdać  egzamin sprawności ruchowej oraz przejść symboliczny chrzest przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Gdy dzieci złożyły ślubowanie, pani Dyrektor wielkim ołówkiem dokonała ceremonii pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i legitymacje.

                   Pierwszakom życzymy samych sukcesów i jak najlepszych wyników w nauce.