• Wycieczka do Fabryki Czekolady Charliego

     •    29 kwietnia 2023 r. klasa IV uczestniczyła w wycieczce do magicznego miejsca w Krakowie, gdzie dzieją się rzeczy niesamowite. Fabryka Charliego, to miejsce, w którym można dowiedzieć się wszystkiego, na temat tego, co uwielbiają mali i duzi, młodsi i starsi… Chodzi oczywiście o CZEKOLADĘ!!! 

      Uczniowie mogli poznać czekoladową mapę świata, zobaczyć jedyny w Polsce owoc kakaowca oraz obejrzeć film edukacyjny o produkcji czekolady i plantacji kakaowca. 

      Odpowiednio przygotowani do pracy – w fartuszku, nakryciu głowy i rękawiczkach – z ogromnym zapałem uczniowie zabrali się do wykonania własnych czekoladek i pralinek, które następnie udekorowali rożnego rodzaju bakaliami. 

      Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał czekoladowe upominki. 

     • Konkurs Wielkanocny

     •    W piątek, 31 marca w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w XVI Konkursie Wielkanocnym na najpiękniejsze: pisankę tradycyjną, kartkę świąteczną, palmę wielkanocną, a także (po raz pierwszy) recyklingowy stroik wielkanocny.

      Na konkurs zgłoszono wiele prac. Uczniowie z naszej szkoły także wzięli w nim udział. Ich prace zostały nagrodzone w kategorii: Kartka Wielkanocna. Alicja Zaczyk zajęła III miejsce, Wojciech Świeży zdobył wyróżnienie.

      Gratulujemy.

     • Wiosenny przemarsz

     •    W naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego na pożegnanie zimy "topiły" marzannę. Przedszkolaki rozpoczęły marsz ku wiośnie, w pięknie pokolorowanych w wiosenne barwy podkoszulkach, oczywiście z kukłą marzanny na honorowym miejscu. Dzieci dokonały symbolicznego utopienia symbolu zimy, po czym z wielkim uśmiechem wróciły do szkoły. 

     • Wycieczka na przedstawienie „Dorotka po drugiej stronie tęczy”

     •      23 marca 2023 r. klasy 0-3 wybrały się do Kampusu Wielickiego na edukacyjne przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Mali widzowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Podobała się nie tylko fabuła, ale także stroje, oprawa wizualna i  piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów.

     • Laboratoria Przyszłości

     •     Uczniowie mają lekcje robotyki i programowania z wykorzystaniem klocków Krypton. Dzięki połączeniu kolorowych klocków, prostego w użyciu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania opartego na Scratchu, uczniowie chętnie angażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne by zdobyć nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie. To idealny zestaw startowy do nauki robotyki, który daje nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania.

      Uczniowie zapoznali się również z drukarką 3D otrzymaną przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie poznali zasadę działania urządzenia oraz obserwowali proces drukowania modeli 3D.

      Uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia wirtualnych wycieczek z wykorzystaniem okularów wirtualnej rzeczywistości.

      Dokumentację naszych działań realizujemy wykorzystując do tego sprzęt fotograficzny zakupiony ze środków projektu.

     • Dzień Piekarza

     •      15 marca przedszkolaki świętowały  Dzień Piekarza. Z tej okazji dzieci romawiały o tym, na czym polega praca, którą wykonuję piekarz,  zobaczyły różne rodzaje  pieczywa oraz dowiedziały się jak i z jakich produktów wykonuje się pieczywo. Następnie  przedszkolaki wspólnie przygotowały chleb, odmierzały niezbędne składniki i zagniatały ciasto. Na koniec zajęć dzieci kosztowały  pieczywo domowe przygotowane przez rodziców komponując własne kanapki. Było bardzo smacznie. 

     • Wiosenne sianie i sadzenie 

     •      Dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły wiosenne przebudzenie zakładając ogródek na parapecie.  Przedszkolaki, z dużym zaangażowaniem sadziły kwiaty tj. hiacynty, żonkile, sadziły cebulę dymkę, wysiewały owies i rzeżuchę. Ponadto założyły hodowlę fasoli. Dzięki codziennej obserwacji dzieci będą mogły przekonać się jaki jest cykl rozwoju roślin oraz jak ważna jest ich codzienna pielęgnacja. Wiosnę czuć już w powietrzu! 

     • Dzień Patryka

     • Dzień Świętego Patryka

           Chcąc przybliżyć naszym uczniom kulturę krajów anglojęzycznych w dniu 17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Uczniowie przyszli ubrani na zielono lub z zielonymi elementami. Niektórzy wykonali też opaski z zielonymi koniczynami, przynieśli smakołyki i ucztowali. Każdy uczeń otrzymał koniczynkę, która jest symbolem tego dnia gdyż święty Patryk używał jej do wyjaśniania Irlandczykom Trójcy Świętej.

      Ponadto na lekcjach języka angielskiego po wysłuchaniu opowiadania nt. Patryka i legendy o skrzacie uczniowie wykonywali różne zadania związane z tym dniem.

     • Szanowni Rodzice, Pracownicy Szkoły, Drodzy Uczniowie,

     •      Wspólnie zebraliśmy dużą ilość artykułów higienicznych i pielęgnacyjnych dla podopiecznych Hospicjum domowego dla Dzieci Alma Spei w ramach akcji Pieluszka od Zajączka. W imieniu swoim i Hospicjum z całego serca dziękuję za zaangażowanie w tę akcję, za dary, okazaną wrażliwość i chęć niesienia pomocy.

      Z poważaniem,

      Danuta Klamut

     • Pieluszka od Zajączka

     •      W dniu 9 marca zakończyliśmy zbiórkę darów w ramach akcji Pieluszka od Zajączka. Wolontariusze z klasy 8 posegregowali dary i przygotowali do przekazania do hospicjum. Włączyli się również w akcję informacyjną i promocyjną na rzecz Hospicjum domowego dla Dzieci Alma Spei.

      Zdjęcia zostały wykonane szkolnym aparatem Nikon pozyskanym w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

     • Dzień Kobiet

     •      8 marca dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Kobiet. W tym dniu chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym dla dziewczynek pamiętając o życzeniach i niespodziankach. Dzieci najpierw  wspólnie bawiły się do tanecznej muzyki z balonami, potem dziewczynki brały udział w konkursach sprawnosciowych. Na koniec zabawy na dzieci czekała pyszna niespodzianka. To był bardzo miły dzień, pełen niespodzianek i radości! 

     • "Polskie święta po angielsku"

     •      Uczniowie klasy 4 pracowali nad projektem pt. Święta obchodzone w Polsce. Zadaniem uczniów było prześledzenie kalendarza, wybranie jednego święta obchodzonego w Polsce i przedstawienie go  np. w formie plakatu. Czwartoklasiści nie tylko rzetelnie  wywiązali się z zadania, ale dobrze się bawili podczas jego realizacji. 

     • Dzień Patrona Szkoły

     •      7 marca w szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona. Tegoroczne obchody zostały poprzedzone dwoma  konkursami: plastycznym „ Święta Kinga – portret i legenda” i  literackim „Moja legenda, mój wiersz o świętej Kindze”. W programie artystycznym wystąpił chór, który śpiewał piosenki o świętej Kindze. Laureaci szkolnego konkursu literackiego recytowali napisane przez siebie wiersze. Szkolną uroczystość uświetnił także występ dzieci z oddziału przedszkolnego. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursów.

      Laureaci konkursu literackiego:

      I miejsce: Karolina Woźniak, Oliwia Ślusarczyk, Paulina Pajor, Eryk Grochal, Jakub Woźniak

      II miejsce: Kacper Zub, Wiktoria Zabdyr, Lena Lisowska, Mateusz Pajorski

      III miejsce: Lilianna Wrona, Adam Kalisz, Lena Augustyn, Gabriel Piotrowski, Kacper Dębowski

      Wyróżnienie: Karolina Gajek, Krzysztof Kalisz, Szymon Noga, Dawid Musiał.

      Laureaci konkursu plastycznego:

      I miejsce: Bianka Kulma, Gabriela Salawa, Kacper Zub

      II miejsce: Zofia Kurnik, Liliana Jajkowicz, Alicja Zaczyk, Wojciech Świeży

      III miejsce: Oliwie Ślusarczyk, Wiktoria Kowalska, Eryk Grochal, Gabriel Piotrowski

      Wyróżnienie: Zuzanna Pudlik, Aniela Białka, Karolina Gajek, Lilianna Wrona, Lena Augustyn

     • Konkurs Recytatorski

     •        23 lutego  2023 r. w Centrum Kultury w Gdowie odbyły się eliminacje gminne 68 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W „Turnieju recytatorskim” wzięło udział 50 uczniów z całej Gminy Gdów. Każdy uczestnik recytował wybrany przez siebie wiersz i fragment prozy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

       

      W kategorii klas 0-III

      Emilia Szklarzewicz - klasa II

      Patrycja Pietrzak - klasa III

      Alicja Zaczyk- klasa III

       

      W kategorii klas IV-VI

      Karolina Gajek - klasa IV

      Karolina Woźniak - klasa IV

      Oliwia Ślusarczyk - klasa V

       

      W tym konkursie uczennica Patrycja Pietrzak z klasy III otrzymała wyróżnienie.

      Uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy.

     • „Pieluszka od Zajączka”

     • Szanowni Państwo,

      Nasza szkoła bierze udział w akcji „Pieluszka od Zajączka”. W ramach tej akcji do 10.03.2023r. zbieramy pieluszki i materiały higieniczne, którymi zostaną obdarowani podopieczni Hospicjum dla Dzieci Alma Spei. w okresie Świąt Wielkanocnych.

      Kategorie produktów na potrzeby paczki higieniczno-pielęgnacyjnej:

      1. Specjalistyczne produkty kosmetyczne do pielęgnacji ciała i opieki (np. serii SENI, ALANTAN, LINOMAG, EMOLIUM, OILLAN):• Pianka do ciała myjąco-pielęgnująca;• Krem przeciw odparzeniom;• Maść przeciw odparzeniom; • Emulsja nawilżająca do skóry suchej;• Krem myjący;• Emolienty;

      2. Płatki kosmetyczne;

      3. Patyczki kosmetyczne;

      4. Chusteczki higieniczne;

      5. Chusteczki nawilżane;

      6. Pieluszki jednorazowe w rozmiarach: 3, 4, 5, 6, 7;

      7. Pieluszki SENI w rozmiarach: XS, S, M;

      8. Pieluchomajtki SENI Kids: Junior, Junior Extra, Junior Super.

      9. Podkłady higieniczne.

      Wszystkich Państwa z całego serca zapraszam do powyższej akcji.

      Z poważaniem,

      Opiekun SKW Danuta Klamut

     • Targi Pracy w Zespole Szkół w Gdowie

     •      22 lutego klasa 8 wzięła udział w Targach Pracy w Zespole Szkół w Gdowie. Uczniowie podczas pierwszego spotkania rozwiązywali nietypowy quiz matematyczny. Następnie przeszli do pracowni fryzjerskiej. Tu mogli zobaczyć, jak wykonuje się fryzury na manekinach. Podczas zwiedzania pracowni informatycznej ósmoklasiści dowiedzieli się, na czym polega praca technika informatyka. Uczniowie technikum informatycznego pokazali im m.in., jak robi się złączki RJ-45, ósmoklasiści mogli takie wykonać samodzielnie. Kolejnym punktem było spotkanie z psychologiem, podczas którego pozyskali wiedzę na temat. innych kierunków. Ostatnim punktem było spotkanie z pracodawcami.

     • Tenis Stołowy

     • 17 lutego w  Szkole Podstawowej w Pierzchowie odbyły się drużynowe oraz indywidualne zawody w Tenisie Stołowym.

      Naszą drużynę reprezentowali: Wiktoria Kowalska, Zuzanna Musiał, Adam Pietrzak, Eryk Grochal, Dawid Musiał, Mateusz Pajorski

      Do zawodów powiatowych zakwalifikowali się Adam Pietrzak w kategorii dzieci i Mateusz Pajorski w kategorii młodzieży szkolnej, który zajął pierwsze miejsce.

      Serdecznie gratulujemy.