• Zimowe aspircje

     • Pod koniec stycznia w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny ,,Zimowe inspiracje”.  Zadaniem uczestników było przedstawienie piękna krajobrazu zimowego za pomocą dowolnej techniki plastycznej. Wzięli w nim udział uczniowie klas 0 – III. 

      Prace przedstawiały: ośnieżone stoki, lasy, zimowe zabawy, kuligi, lepienie bałwana, bitwy na śnieżki. Wszystkie prace cechowała pomysłowość i staranne wykonanie.  

      Zwycięzcom konkursu gratulujemy. 

     • Aby tradycji stało się zadość…

     • Ze świętami Bożego Narodzenia  wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich jest wysyłanie świątecznych kartek do bliskich , przyjaciół , znajomych. Ten zwyczaj – jeszcze  nie tak dawno -bardzo popularny powoli zostaje wypierany przez elektroniczne formy przekazu. Jednak nawet najciekawszy sms, e-mail czy post na portalu społecznościowym  nie zastąpi odręcznie napisanych życzeń na wykonanej przez siebie kartce. Aby tradycji stało się jednak zadość uczniowie kl. VI i VII przygotowali kartki świąteczne i  ułożyli  okolicznościowe życzenia- wiersze, które prezentujemy w  poniższej galerii.

     • Warsztaty mikołajowe

     • Z okazji Mikołajek Centrum Kultury w Gdowie serdecznie zaprasza dzieci na bezpłatne warsztaty mikołajowe on-line, które odbędą się w terminie 11 i 17 grudnia 2020 r., o godz. 17.00.

      Wszystkie chętne dzieci muszą się wcześniej zapisać. Aby to zrobić wystarczy wysłać sms z imieniem i nazwiskiem dziecka, terminem warsztatów oraz adresem mailowym na nr 512 186 807. W odpowiedzi otrzymacie link, który umożliwi Wam udział w warsztatach oraz informację, jakie materiały będą potrzebne do zajęć. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność przesłanych wiadomości sms.

      Warsztaty będą prowadzone na żywo, czas trwania 45 minut. Mamy ogromną nadzieję, że nowa forma spotkań z Centrum Kultury Wam się spodoba i wprowadzi Was w przedświąteczny nastrój.

     • Andrzejki

     • 20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy andrzejki. Były tradycyjne wróżby oraz zabawa przy muzyce. Najmłodsi uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.

       

     • Dzień życzliwości

     • 20 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości, zorganizowany w naszej szkole po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni. Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechów, miłych gestów, nie zabrakło również atrakcji. Tego dnia wszyscy przyszli ubrani na żółto, bądź posiadali żółte akcenty ubioru. Każde dziecko mogło wrzucić do skrzynki życzliwości kartki z pozdrowieniami. Dzieci szukały także ukrytego w szkole skarbu, wykonując przy tym zadania, które sprawiły im wiele radości. Wspólnie wykonaliśmy także plakat. Na koniec dnia każdy uczeń otrzymał medal życzliwości i słodki upominek. To był bardzo udany dzień.  

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • 10 listopada uczniowie z oddziału przedszkolnego świętowali Dzień Odzyskania Niepodległości. Zajęcia rozpoczęliśmy od wspólnego zaśpiewania hymnu. Następnie dzieci obejrzały krótki film edukacyjny dotyczący symboli narodowych. Rozwiązywały także quiz interaktywny dotyczący Polski. Przedszkolaki wykonały także plakat dotyczący polskich symboli narodowych. Zadaniem specjalnym było ułożenie puzzli przedstawiających godło Polski.

     • Teatrzyk Drewnianej Łyżki w klasie pierwszej

     •           Uczniowie klasy pierwszej z drewnianej łyżki, kolorowej włóczki,  materiałów, wstążeczek i ruchomych oczek stworzyli niepowtarzalne lalki.

      Po skończonej pracy każdy mógł przedstawić swoją kukiełkę, niektórzy nawet z ich pomocą odgrywali  krótkie scenki.

     • Ślubowanie klasy pierwszej

     • 14 października odbyło się w naszej szkole Ślubowanie uczniów klasy I. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Śpiewali piosenki, recytowali wiersze i odpowiadali na trudne pytania. Gdy złożyli ślubowanie, pani Dyrektor dokonała pasowania ich na uczniów.

                   Zanim jednak pierwszoklasiści zostali włączeni do grona uczniów naszej szkoły, musieli przejść "chrzest" przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Wlewano im rozum do głowy, wybijano z głowy lenistwo, obcinano języki, aby nie skarżyli, czyszczono uszy, aby dobrze słuchali nauczyciela. Uczniowie zdali ten egzamin na szóstkę.

                  Na pamiątkę tego uroczystego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy oraz  swój pierwszy dokument - szkolną legitymację

                  Zatem oficjalnie witamy pierwszoklasistów w gronie uczniów, życzymy sukcesów i wielu miłych chwil w szkole!

     • Uczymy się przechodzić przez jezdnię

     • 7 października dzieci z oddziału przedszkolnego uczyły się prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Podczas wycieczki uczniowie zwracali uwagę na znaki, zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze oraz oznakowanie przejścia dla pieszych.

     • Urządzenia domowe dawniej i dziś

     • 5 października w oddziale przedszkolnym urządziliśmy wystawę sprzętów, które kiedyś były używane w domach. Dzieci miały okazję zobaczyć jak kiedyś wyglądał telewizor, magnetofon, żelazko. Dowiedziały się też co to jest lampa naftowa, maszyna do pisania, tara i kaseta. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali zgromadzone przedmioty. To były bardzo ciekawe zajęcia. 

     • Spotkania czytelnicze

     •           W nowym roku szkolnym kontynuujemy spotkania czytelnicze. Tym razem uczniowie z kasy drugiej przeczytali przedszkolakom jeden z rozdziałów książki pt. „Nudzimisie”.

     • Dzień chłopaka

     • 30 września dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły dzień chłopaka. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły odświętnie ubrane. Dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów piękne krawaty. Nie zabrakło też małych słodkich upominków i życzeń. Dobry humor dopisywał wszystkim dzieciom. To był bardzo udany dzień.

     • Segregujemy śmieci.

     •          We wtorek 22 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji ekologicznej. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady dotyczące segregacji śmieci. Dowiedziały się też jak ważna jest segregacja i co może powstać z przetworzonych odpadów. Na koniec pani zachęciła nas do zbierania zużytych baterii, plastikowych zakrętek i makulatury.

     • Spotkanie z aktorem

     • Dzień Dobry,

      Zapraszamy na spotkanie z aktorem, które odbędzie się już w najbliższy piątek, 18 września, o godz. 17.00 w remizie OSP w Bilczycach. Wejście na spotkanie jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy (tel. 512 186 807). Odbywa się ono w ramach realizowanego przez Centrum Kultury w Gdowie projektu "Poznaj Magię Teatru".

       

      Naszą gminę odwiedzą aktorzy Teatru Bagatela: Magdalena Walach, znana szerszej publiczności z małego ekranu (wystąpiła m.in w „Pensjonat pod Różą”, „Komisarz Alex”, „M jak Miłość”, „Twarzą w Twarz”), a także  Krzysztof Bochenek, od lat zaprzyjaźniony z gminą Gdów, wieloletni prowadzący Święto Ziemi Gdowskiej i Festiwal Osób Niepełnosprawnych w Podolanach.

      W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy naszej gminy.
       

      Iwona Warchał

      specjalista ds. Promocji i Public Relations Centrum Kultury w Gdowie

     • Organizacja dnia zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020 tj. 25 i 26.06.2020 r.

     • Odbiór świadectw i nagród  uczniów klas 0 – VII

      1) Dzieci z oddziału przedszkolnego (lub rodzice)  odbierają dyplomy 25.06.2020r.  zgodnie z harmonogramem i porządkiem przedstawionym przez wychowawcę oddziału przedszkolnego.

      2) Uczniowie (lub  rodzice) klas I-VII dnia 26 czerwca 2020r. (piątek) odbierają świadectwa promocyjne od wychowawców klas,

      3) Jeżeli rodzice uczniów tak zdecydują, to mogą odebrać świadectwo (nagrodę, dyplom) w sekretariacie szkoły od 29 – 3 lipca w godzinach 8.00 – 13.00 lub  w terminie późniejszym (np. nawet po wakacjach).

      4) Jeżeli do dnia 25 czerwca 2020 r. tj. w przeddzień zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym sytuacja epidemiczna uległaby zmianie polegającej na znaczącym wzroście zachorowań w naszej gminie to ustalenia przedstawione w powyższym komunikacie mogą ulec zmianie.

      • Uczniowie i nauczyciele są proszeni o przybycie w maseczkach, dezynfekcję rąk, a  w czasie przebywania w szkole o zachowanie co najmniej 1,5 m dystansu społecznego. Uczniowie (rodzice), przybywający do szkoły proszeni są o niezwłoczne przejście do sali lub oczekiwanie na swoją kolej przed salą zachowując co najmniej 1,5 m dystansu społecznego, a następnie  wchodzenie do sali lekcyjnej.
      • Do szkoły może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (uczeń, rodzic, nauczyciel), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
      • Uczeń, nauczyciel oraz każda inna osoba nie może przyjść do szkoły w tym dniu, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
      • Po odbiór świadectw, nagród książkowych  przychodzi uczeń lub rodzic, tak, aby możliwie najmniejsza liczba osób przebywała w danym czasie w szkole.

      Harmonogram:

      26 czerwca 2020r.

      Wszystkie oddziały spotykają się z wychowawcami klas zgodnie z następującym porządkiem:


      Godzina 8.30 - 9.00   

      Klasa I i II  uczniowie wchodzą do budynku szkoły wejściem od strony północnej

      Klasa I sala nr 4

      Klasa II sala nr 5

       

      Godzina 9.15 – 9.45

      Klasa  III i IV  uczniowie  wchodzą do budynku szkoły wejściem od strony północnej

      Klasa III sala nr 2 ( oddział przedszkolny)

      Klasa IV sala nr 4

       

      Godzina 10.00 – 10.30

      Klasa VI  sala gimnastyczna  - uczniowie  wchodzą do budynku ( tzw. starym wejściem) - od strony południowej

       

      Godzina 10.00

      Klasa V – sala nr 2 ( oddział przedszkolny)  uczniowie  wchodzą do budynku szkoły wejściem od strony północnej

       

      Godzina 10.45

      Klasa VII – sala gimnastyczna uczniowie  wchodzą do budynku ( tzw. starym wejściem) - od strony południowej.

     • Organizacja dnia zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020 tj. 26.06.2020 r.

     • Ze względu na obowiązujące ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa oraz bieżącą sytuację dotyczącą liczby zachorowań na COVID -19 w naszej gminie oraz powiecie wielickim ustalam następujący porządek zakończenia roku szkolnego 2019/2020:

      Uroczystość pożegnania klasy VIII odbędzie się dnia 26 czerwca 2020 r. (piątek) o godz  830  na sali gimnastycznej (uczniowie  wchodzą do budynku ( tzw. starym wejściem)- od strony południowej)

       

      • Uczniowie i nauczyciele są proszeni o przybycie na uroczystość w maseczkach, dezynfekcję rąk przy wejściu do szkoły, a  w czasie przebywania w szkole o zachowanie co najmniej 1,5 m dystansu społecznego. Uczniowie przybywający do szkoły proszeni są o  korzystanie z głównego wejścia,  przejścia do Sali gimnastycznej i zajmowania miejsc siedzących (ustawionych w odległości 1,5 m od siebie).
      • Na uroczystość może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (uczeń, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
      • Uczeń, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w uroczystości nie może przyjść na nią, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
      •  Podczas uroczystości w szkole mogą przebywać wyłącznie:
      • uczniowie,
      • osoby zaangażowane w przeprowadzanie uroczystości,
      • inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.,
      • pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.
      • Należy unikać tworzenia się grup uczniów przed szkołą oraz przed salą gimnastyczną  przed rozpoczęciem uroczystości oraz po jej zakończeniu
      • Jeżeli do dnia 25 czerwca 2020 r. tj. w przeddzień zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym sytuacja epidemiczna uległaby zmianie polegającej na znaczącym wzroście zachorowań w naszej gminie to ustalenia przedstawione w powyższym komunikacie mogą ulec zmianie.

       

       

       

       

       

       

     • BEZPIECZNE WAKACJE – WAŻNE PORADY

     •            W związku ze zbliżającymi się okresem wakacyjnym, zachęcam do zapoznania się z informacjami na temat bezpiecznego spędzania wakacji.

      Wakacje to dla was czas zasłużonego odpoczynku,  zabawy i nowych wrażeń.

      Korzystając z wakacyjnych przyjemności, pamiętajcie o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracajcie uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły, mieć tylko dobre wspomnienia.  


      Pedagog szkolny

      Anna Słotwińska

      WYCHODZĄC Z DOMU

      • dokładnie zamykajcie drzwi i okna; 
      • informujcie pozostałych domowników czy znajomych,  gdzie wychodzicie, z kim i kiedy wrócicie;
      • jako trasę spacerów, wybierajcie miejsca dobrze oświetlone, ruchliwe,  unikając bezludnych skrótów;
      • ostrożnie podchodźcie do nowych znajomości - nie każdy może mieć dobre intencje;
      • unikajcie jeżdżenia autostopem;
      • nie podchodźcie za blisko, jeśli ktoś z auta pyta Was o drogę; 
      • rozważcie czy atrakcyjny strój nie będzie prowokował do napadu.


      Więcej informacji po linkiem: http://katowice.slaska.policja.gov.pl/k14/prewencja/jak-unikac-zagrozen/bezpieczne-wakacje/37283,Bezpieczne-wakacje.html


      Zachęcam również do zapoznania się z broszurą akcji informacyjno – edukacyjnej,  dotyczącej bezpieczeństwa nad wodą,  na stronach 1-21 dołączonej broszury.

      Broszura_akcji_Bezpieczna_Woda.pdf