• „Rodzina -najlepsza drużyna”

     •    29 maja w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Świętowaliśmy pod hasłem „Rodzina -najlepsza drużyna”.

      Uczniowie z klas I-III zaprosili Rodziców na wspaniały występ. Scenę wypełniły – przygotowane specjalnie dla Rodziców – wiersze, piosenki, pokazy taneczne i krótkie humorystyczne scenki. Wszystkie wzbudziły pozytywne emocje i zostały nagrodzone brawami.

      Na koniec uczniowie złożyli Rodzicom życzenia dziękując za miłość i troskę  oraz wręczyli słodkie upominki.

     • Spotkanie przedszkolaków w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej

     •    9 maja dzieci z oddziału przedszkolnego  miały okazję spotkać się ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Bilczycach. Przedszkolaki dowiedziały się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, która nie polega tyko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom. Dzieci miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i ratunkowy oraz strój w jaki ubierają się strażacy do akcji. Dużą atrakcją było przymierzanie hełmów, lanie wody wężem strażackim oraz  możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego, by choć przez chwilę poczuć się jak strażacy.  Na koniec spotkania Strażacy włączyli głośne syreny. Dzieci pełne wrażeń wróciły do szkoły. 

     • Punkt informacji psychologicznej dla mieszkańców Gminy Gdów

     • Szanowni Rodzice

      W imieniu Wójta Gniny Gdów zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie „Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne” prowadzony przez psycholog – dr Natalię Czyżowską oraz krótki recital gitarowy. Wydarzenie, które odbędzie się 30 maja 2023 roku o godzinie 1830 w Centrum Kultury w Gdowie jest inauguracją tworzenia w Gminie Gdów nowego punktu konsultacji psychologicznej. Szczegóły na plakacie.

     • Poczytaj mi mamo

     • Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie zaprasza do udziału w akcji pt. "Poczytaj mi mamo". 

      Przyłączamy się do akcji Gminnej Biblioteki Publicznej i również zachęcamy aby w tak świetny sposób spędzić czas z dziećmi. 

      Szczegóły akcji w załączniku pod zdjęciem. 

     • Koncert "Zaczarowany świat muzyki"

     •     15 maja uczniowie klasy 1 uczestniczyli w koncercie "Zaczarowany świat muzyki" przygotowanym przez Publiczną Szkołę Muzyczną w Gdowie. Występowali uczniowie oraz ich nauczyciele. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat różnych instrumentów i podziwiali talenty młodych muzyków. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły  - Martyna Korek.

      Była to wspaniała okazja do zaprezentowania możliwości, jakie daje uczniom szkoła muzyczna oraz zachęta do zgłoszenia się wszystkich, którzy marzą o nauce gry na instrumencie.

     • Spotkanie ze strażakiem

     •  15 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu ze strażakiem zawodowym, a prywatnie tatą kolegi z klasy I. Tematem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy strażaka zawodowego.

      Uczniowie przekonali się, że jest to trudne, a czasem bardzo niebezpieczne zajęcie.

      Z ciekawością wysłuchali słów gościa, zadawali wiele pytań. Dowiedzieli się, do jakich zadań jest wzywana straż. Zobaczyli, jak wygląda sprzęt wykorzystywany w akcji. Przypomnieli sobie także numery alarmowe. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaka. Na zakończenie spotkania uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

     • XXII Rajd Szlakiem Papieskim

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

      Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym Rajdzie Szlakiem Papieskim z Łapanowa do Niegowici pod hasłem: "Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro".

      Więcej informacji w plakacie oraz regulaminie. 

     • Majowe święta

     •    W piątek 28 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się świąt Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święta Pracy oraz Święta Flagi Państwowej. Uczniowie z klas III i IV zapoznali zebranych z ważnymi wydarzeniami związanymi z majowymi świętami oraz zaprezentowali wiersze patriotyczne. Na akademii wystąpił także  szkolny chór. Na zakończenie dzieci z zerówki zatańczyły krakowiaka.

         W tym dniu odbył się w naszej szkole również konkurs wiedzy o Polsce. Uczniowie odpowiadali na pytania w dwóch grupach: klasy I-III i IV-VIII. Pytania dotyczyły symboli narodowych, biografii sławnych Polaków, przeszłych i współczesnych wydarzeń związanych z historią naszego kraju oraz geografii Polski. Wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze.

     • Wycieczka do Narodowego Teatru Starego w Krakowie

     •    22 marca uczniowie klas siódmej i ósmej pojechali do Narodowego Teatru Starego w Krakowie.  

         Wzięli udział w warsztatach  opartych na ćwiczeniach parateatralnych z wykorzystaniem przestrzeni Starego Teatru mających na celu integrację grupy, podniesienie komunikacji, kreatywnego myślenia i kompetencji społecznych.

         W Muzeum Interaktywnym, za pomocą interaktywnych aplikacji, mogli poznać pasjonującą historię polskiego teatru. To wyjątkowe miejsce, które inspiruje i rozwija wyobraźnię. W XIII-wiecznych piwnicach znajdują się sceniczne rekwizyty i kostiumy, biblioteki reżyserów oraz unikalne aplikacje teatralne. Dzięki nim mogli poznawać i tworzyć teatr z perspektywy reżysera, aktora, scenografa, projektanta kostiumów czy autora ścieżek dźwiękowych do wybranych przedstawień.

     • Turniej o Puchar Tymbarku

     •    18 kwietnia chłopcy z rocznika 2013 i młodsi brali udział w gminnych eliminacjach ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Tymarku organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Drużyna szkoły podstawowej z Bilczyc zajęła drugie miejsce w turnieju uznając wyższość tylko SP w Gdowie, pokonując UKS Rokicie, SP Jaroszówka, SP Książnice, SP Winiary.

      Gratulacje dla młodych piłkarzy za osiągnity wynik.

      Drużyna w składzie:

      Bartłomiej Daniel, Damian Dobosz, Krzysztof Jankowicz, Krzysztof Kalisz, Alek Piotrowski, Wojciech Świeży, Antoni Waśniowski, Karol Wrona.

     • Mikrowyprawy - moc przygód

     • Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, 

      Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na plakacie. 

      Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! 

     • Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych.

     • Gmina Gdów realizuje projekt grantowy pn. "Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych". Celem projektu jest umożliwienie przejścia z tradycyjnego, stacjonarnego modelu szkoły na model zdalnego nauczania.

      W ramach projektu Szkoła Podstawowa w Bilczycach otrzymała:

      - tablicę interaktywną 

      - projektor 

      - laptopa

      - oprogramowanie 

     • "Sprzątamy dla Polski" 2023 - "Zainwestuj w naszą planetę"

     •    Uczniowie naszej szkoły systematycznie poznają zasady dbania o środowisko naturalne zarówno w szkole, jak i w domu. Segregują śmieci, oszczędzają wodę i prąd. Wokól ich domów jest czysto, rosną kwiaty i starannie pielęgnowane trawniki.

         21 kwietnia wzięli udział w akcji „Sprzątamy dla Polski” 2023,  która odbyła się na terenie całego kraju. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

         W ramach akcji na lekcjach różnych przedmiotów dzieci uczyły się segregowania śmieci, wykonywały plakaty i gry komputerowe, śpiewały piosenkę "Świat woła o pomoc", pisały „Listy dla Ziemi”, sprzątały teren wokół szkoły, a także okolice Bilczyc.

         Uczniowie klas młodszych spotkali z autorką książki pt "Stach i śmieci" Moniką Borkowską – Szmit.

     • Szukaj pisanek

     •    W naszej szkole Samorząd Uczniowski ma zawsze ciekawe pomysły na dobrą zabawę. Akcja „Szukaj pisanek ” odbyła się 7 kwietnia, w ramach przygotowań do obchodów Świąt Wielkanocnych. Tego dnia uczniowie szukali na terenie szkoły symbolicznej pisanki, którą można było zamienić na czekoladowe jajeczko. Wystarczyło odpowiedzieć na pytanie związane z obyczajami wielkanocnymi lub wykazać się wiedzą o szkole. Zabawa była super, bo wszyscy znali odpowiedź, nawet jeśli pomogli koledzy.

     • Laboratoria Przyszłości

     •    Uczniowie klasy siódmej poznali zasady BHP przy posługiwaniu się urządzeniami, które mogą być gorące. W drugiej części lekcji poznali budowę i zasadę działania stacji lutowniczej, którą szkoła zakupiła w ramach programu "Laboratoria przyszłości", oraz doświadczyli trudnej sztuki lutowania.